Pagini: [1] 2 3   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: IAP #5: Open surse  (Citit de 57946 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« : Decembrie 06, 2007, 22:05:10 »

Aici puteti baga feedback pentru IAP #5: Open surse.

Veti vedea ca multe detalii sunt cu semn de intrebare, fiindca nu stiu care e cea mai buna alegere. Ca si in trecut putem avea discutii foarte lungi pe marginea acestui subiect, dar scopul acestui IAP este sa stabilim un format cat mai rapid si sa vedem cum merge, nu cautam un format perfect.
« Ultima modificare: Decembrie 06, 2007, 22:08:10 de către Mircea Pasoi » Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Decembrie 06, 2007, 22:11:59 »

Varianta
Citat
* Ai X puncte si poti vedea orice sursa cu ≤ X puncte
nu mi se pare buna. Cei cu X puncte obtinute la primele teste vor putea sa-si vada greselile citind sursele cu X puncte obtinute la ultimele teste. Utilizatorii trebuie sa-si descopere singuri greselile, fara a vedea alte implementari. Eventual pot intreba pe forum.
Deasemenea, trebuie ca toata lumea sa fie obligata sa aiba o sursa trimisa la problema respectiva. Ma refer la sursele de pe infoarena 1.0 care nu mai sunt, desi punctajele sunt contorizate.
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Decembrie 06, 2007, 22:24:00 »

Nici varianta "Oricand (doar sa fii logat)" nu e prea buna... nimeni nu ar mai fi ambitionat sa se gandeasca mai mult timp si sa scoata solutia... s-ar uita imediat pe surse de 100..
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Decembrie 06, 2007, 22:26:18 »

Banuiesc ca variantele " Oricand (doar sa fii logat)" si "  Sa ai 100 la problema" merg impreuna...
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #4 : Decembrie 06, 2007, 22:26:32 »

Varianta
Citat
* Ai X puncte si poti vedea orice sursa cu ≤ X puncte
nu mi se pare buna. Cei cu X puncte obtinute la primele teste vor putea sa-si vada greselile citind sursele cu X puncte obtinute la ultimele teste. Utilizatorii trebuie sa-si descopere singuri greselile, fara a vedea alte implementari. Eventual pot intreba pe forum.
Deasemenea, trebuie ca toata lumea sa fie obligata sa aiba o sursa trimisa la problema respectiva. Ma refer la sursele de pe infoarena 1.0 care nu mai sunt, desi punctajele sunt contorizate.

Intr-adevar, nu este o varianta prea buna.
Lasand la o parte asta nu cred ca este asa productiv sa fortezi lumea sa-si descopere singura greselile de fiecare data. Uneori e foarte frustrant sa pierzi mult din cauza unor greseli stupide, d-aia eu tind sa cred ca nici varianta "trebuie sa ai 100 ca sa vezi sursele" e ideala. Uneori un pic de ajutor face mult bine, iar cei care vor sa invete ceva oricum nu o sa abuzeze.

Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #5 : Decembrie 06, 2007, 22:27:19 »

Nici varianta "Oricand (doar sa fii logat)" nu e prea buna... nimeni nu ar mai fi ambitionat sa se gandeasca mai mult timp si sa scoata solutia... s-ar uita imediat pe surse de 100..
Si? Daca vrei sa te gandesti singur, te gandesti, daca vrei sa vezi sursa, vezi sursa. E alegerea ta, nu vad de ce are rost sa ii fortam, mai ales fiind vorba doar de un subset din arhiva.
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Decembrie 06, 2007, 22:34:40 »

Ar merge mana in mana stabilirea unui barem pentru fiecare problema. Pentru cele simple X=100, pentru cele la care implementarea e dificila X=70 (de ex). Cei care iau minim 70 pot arunca o privire ca poate le-a scapat ceva, desi au gandit bine, si vor modifica in propriul cod incercand sa-l faca mai optim. Nu am vrut sa par prea strict cu descoperirea individuala a greselilor, dar nu e de dorit nici o situatie de genul "dau copy-paste la codul functiei asteia ca e mai concis si, in plus, e scris de Mircea." Smile
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Decembrie 06, 2007, 22:36:41 »

Ar merge mana in mana stabilirea unui barem pentru fiecare problema. Pentru cele simple X=100, pentru cele la care implementarea e dificila X=70 (de ex). Cei care iau minim 70 pot arunca o privire ca poate le-a scapat ceva, desi au gandit bine, si vor modifica in propriul cod incercand sa-l faca mai optim. Nu am vrut sa par prea strict cu descoperirea individuala a greselilor, dar nu e de dorit nici o situatie de genul "dau copy-paste la codul functiei asteia ca e mai concis si, in plus, e scris de Mircea." Smile
Cum s'ar aplica asta pt probleme cu testele grupate? daca ar avea 10 teste in 2 grupe... problema grea.. ia 7 teste insa doar 50 p..
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #8 : Decembrie 06, 2007, 22:39:56 »

Ar merge mana in mana stabilirea unui barem pentru fiecare problema. Pentru cele simple X=100, pentru cele la care implementarea e dificila X=70 (de ex). Cei care iau minim 70 pot arunca o privire ca poate le-a scapat ceva, desi au gandit bine, si vor modifica in propriul cod incercand sa-l faca mai optim. Nu am vrut sa par prea strict cu descoperirea individuala a greselilor, dar nu e de dorit nici o situatie de genul "dau copy-paste la codul functiei asteia ca e mai concis si, in plus, e scris de Mircea." Smile

Problema e ca orice astfel de bareme sunt la urma urmei subiective. E foarte greu sa stii la fiecare problema cum sunt facute testele ca sa poti propune o astfel de limita.
Situatiile de copy-paste vor fi raportate si pedepsite aspru  Evil or Very Mad
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Decembrie 06, 2007, 23:02:17 »

Nici varianta "Oricand (doar sa fii logat)" nu e prea buna... nimeni nu ar mai fi ambitionat sa se gandeasca mai mult timp si sa scoata solutia... s-ar uita imediat pe surse de 100..
Si? Daca vrei sa te gandesti singur, te gandesti, daca vrei sa vezi sursa, vezi sursa. E alegerea ta, nu vad de ce are rost sa ii fortam, mai ales fiind vorba doar de un subset din arhiva.

Ar trebui sa stii ca erau destule surse oficiale care erau trimise pe infoarena 1 la probleme care s-au dat pe campion si la care sursele oficiale erau publice. La otilia din cate stiu eu erau cateva surse din care nici nu s-a scos comentariul cu "Silviu Ganceanu" din ea.

Pentru ce au fost trimise sursele astea oficiale? Doar ca sa aiba respectivul 100 puncte in plus. La 50/600 probleme nu s-ar simti asa rau dar daca sistemul s-ar extinde la toata arhiva si toata lumea ar putea lua solutii "oficiale" la toate problemele, sunt destul de sigur ca s-ar gasi cativa care sa trimita surse de 100 asa degeaba ca sa aiba ei mai multe puncte. Ideea cu raportatul sursei e buna si ar ajuta la evitarea unor astfel de situatii, dar asta presupune sa fie cineva care sa se uite constant la sursele trimise Smile.

Si tot cred ca pot aparea situatii de genu: cineva se gandeste la o problema vreo juma de ora si nu-i iese, considera ca s-a gandit destul si deduce ca nu o s-o scoata niciodata si se uita pe surse de 100. Asta nu incurajeaza dezvoltarea gandirii.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Decembrie 07, 2007, 00:03:36 »

Si tot cred ca pot aparea situatii de genu: cineva se gandeste la o problema vreo juma de ora si nu-i iese, considera ca s-a gandit destul si deduce ca nu o s-o scoata niciodata si se uita pe surse de 100. Asta nu incurajeaza dezvoltarea gandirii.

De acord cu Bogdan. Daca tot e sa existe posibilitatea sa te uiti pe surse, atunci sa poti face asta doar dupa ce ai obtinut 100. Daca nu ai idei de rezolvare, poti intreba pe forum. Daca nu iti iese implementarea, asta e altceva. Daca te chinui destul de mult iti iese problema pana la urma, iar apoi poti sa vezi cum au facut-o altii mai smecher.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Decembrie 07, 2007, 02:38:05 »

Trebuie sa poti vedea oricand surse. Cum sunt numai o fractie mica din arhiva, cei care vor sa invete au ceva material de studiat iar partea de antrenament a arhivei nu isi pierde din valoare.

Treaba cu surse de 100 pune un barem care la inceput e greu de trecut. Eu zic ca incepatorii trebuie incurajati cat mai mult si atunci cand curba de invatare e cea mai grea trebuie sa li se ofere exemple misto. Nu vrei ca cineva sa incerce doar o problema sau doua din arhiva si sa se lase de concursurile de programare, vrei ca oricine care are interes cat de mic sa poata sa intre in comunitate si sa ajunga candva unul dintre premianti.

Nu trebuie puse bariere, trebuie sa fim cat mai primitori. Lasati copiii sa vina la infoarena! Smile

Treaba cu descurajatu de copiat de surse iar mi se pare proasta. E ok sa copiezi surse, e ok sa testezi, e ok sa le compari cu ale tale, e ok sa le modifici si sa vezi de ce nu mai merg, e ok sa le optimizezi si trebuie sa poti face asta.

Cred ca e mai bine sa ne gandim la aspectele pozitive si sa ne bucuram daca cu sursele deschise putem ajuta cativa utilizatori, chiar daca vor exista oameni care folosesc cele 50 de surse pentru a isi ridica punctajul.

O asemenea resursa ar putea fi utila si pentru profesori care nu sunt ei neaparat la nivelul de a rezolva o problema de OJI sau de ONI, dar ar putea spune unui copil interesat ca a vazut o problema de flux pe infoarena la care sursele sunt accesibile. E tare multumitor sa auzi candva tarziu dupa ce ai scris un articol sau propus o problema ca unui om pe care nu il cunosti i-a fost util articolul sau problema respectiva. Probabil nici unul dintre noi nu ne-am nascuti invatati si cineva si-a pierdut din timpul lui explicandu-ne unele notiuni, e misto sa dati si voi mai departe si optiunea cu sursele e o modalitate foarte simpla de a impartii informatie cu putin efort si cu multa eficienta. Decat sa explici la 10 oameni in parte cum faci flux in graf, mai bine pui niste comentarii in sursa ta la o problema, sau scrii un articol pe infoarena. Va ajunge astfel la multi oameni.

Ma gandeam la wikipedia si continutul generat de utilizatori, si in acelasi timp la infoarena si la faptul ca noi avem destul de putin material creat de utilizatori, pana cand mi-am dat seama ca sursele concurentilor sunt cel mai important continut, dar acesta e deocamdata blocat si dupa parerea mea trebuie valorificat.

« Ultima modificare: Decembrie 07, 2007, 02:54:35 de către Cosmin Negruseri » Memorat
skyel
Nu mai tace
*****

Karma: 29
Deconectat Deconectat

Mesaje: 263



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Decembrie 07, 2007, 13:40:52 »

Intr-adevar ar descuraja multe persoane partea cu baremu de 100. Dar cum s-a mai zis esti mult prea tentat sa te uiti pe "niscaiva" surse de 100. Si exact ca la romana, dupa ce citesti vro 5 surse, le combini, nimeni nu va mai putea afirma ca ai copiat.....Deci partea fara barem cred ca ar merge pe probleme usoare(cele rezolvate de marea majoritate a utilizatorilor), pt ca nu cred ca va ajua pe nimeni daca se uita, sa zicem, pe sursa lui Mugurel de la Optic.

Si in plus mai sunt multe probleme,care la prima vedere par banale, dar care au nevoie de cunostinte avansate de matematica sau programare, iar cand un incepator le va citii.....sa zicem doar ca s-ar putea sa nu il mai atraga informatica atat de mult.
Memorat
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Decembrie 07, 2007, 13:48:26 »

Si eu sunt de parere ca este mai bine sa fie vizibile sursele doar dupa ce ai luat 100 (sau cel putin dupa ce ai trecut aceleasi teste ca persoana respectiva, dar presupun ca asta e mai greu de realizat). Nu spun asta din egoism, ci pentru ca stiu ca este foarte greu sa rezisti unor astfel de tentatii.

In plus, nu-mi surade posibilitatea ca altii sa comenteze despre sursele mele. E treaba lor daca gasesc ceva de invatat din ele, dar nu cred ca mi-ar place sa aud critici despre surse pe care le-am scris stiu eu cand.
Memorat

Am zis Mr. Green
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Decembrie 07, 2007, 13:58:14 »

Ba criticile si comentariile sunt bune. Eu, de exemplu, nu le-as lua in seama, pentru ca la momentul actual am alt stil de programare decat atunci cand am scris sursa, dar incepatorii care vor sa progreseze cat mai repede se vor concentra doar asupra surselor bine vazute si nu vor pierde timpul cu cele ilizibile. Smile
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Decembrie 07, 2007, 14:09:43 »

La asta nu m-am gandit. Presupun ca criticile si comentariile sunt folositoare pana la urma. Smile

[Chiar sunt curios cum va arata chestia asta. Cred ca va fi un hi5 al surselor. Very Happy ]
Memorat

Am zis Mr. Green
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Decembrie 07, 2007, 14:45:27 »

M-a pus pe ganduri postul lui Cosmin.

Ar trebui sa luam in considerare si ceea ce se intampla la Top Coder, unde poti sa vezi orice sursa oricand.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Decembrie 07, 2007, 16:04:22 »

Paul trebuie sa faci abstractie ca cineva ti-ar putea critica sursa ta si sa gandim global daca ajuta. Eu zic ca si daca ajuta doar 10 persoane si restu abuzeaza tot se merita. Scopul infoarenei e sa ii ajute pe cei care vor sa invete nu sa pastreze ierarhii si sa faca separarea intre castigatori si elevi de rand. Prin faptul ca ai lucrat la problemele respective tu ai folosit munca cuiva care s-a chinuit sa propuna problema aia, sa faca un site cat mai util, sa te motiveze, si cred ca prin faptul ca tu lasi acolo o sursa poti sa ajuti si tu mai departe.

Nu stiu de ce aveti toate grijile astea, ar trebui sa va bucurati la existenta posibilitatii de a ii ajuta pe ceilalti, mai ales cand nu implica aproape nici un efort si portiunea afectata din arhiva e foarte mica.

Iar despre partea cu optatul din nou nu cred ca trebuie sa ne complicam cu opt in pentru useri, facem default pentru toata lumea sa poata vedea cele 50 de surse si sa nu isi poata ascunde sursele respective.

Infoarena este un proiect altruist si ar trebui si ca utilizatorii mai ales cei mai vechi sa poata trece peste micile egoisme personale.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Decembrie 07, 2007, 16:35:50 »

Singurul dezavantaj pe care eu il vad la toata treaba asta cu vazutul surselor e faptul ca uneori ai putea sa inveti mai multe chinuindu-te singur o zi, doua la o sursa. Cand poti vedea sursele altora, tentatia e mare sa lasi la o parte ideile tale si sa arunci o privire. E ca si cum ai avea o carte de mate unde dupa fiecare problema ar fi si rezolvarea. Oricat ai incerca sa nu te uiti, tot mai tragi cu ochiul un pic.

Insa pana la urma, cred ca avantajele sunt mult mai mari decat dezavantajele Smile. Zic sa incercam asa, cu un set de 50 de probleme, oricine sa poata vedea sursa oricui.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Prostu
Nu mai tace
*****

Karma: 134
Deconectat Deconectat

Mesaje: 323



Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Decembrie 07, 2007, 16:42:10 »

Sunt de parere ca toate sursele ar trebui sa fie publice (nici sa nu fie nevoie de autentificare) pentru ca inveti foarte mult din ele. Unul dintre cele mai accesate articole de pe infoarena este cel cu smenuri de programare in C/C++ si foarte multi useri folosesc ideile prezente in articol fara a-i afecta in nici un fel pe Mircea sau pe Radu Berinde.
Nu cred ca o sa fie useri care sa trimita surse furate pentru ca ar fi pedepsiti. Cei care isi vor permite sa-si piarda drepturile pe infoarena nu vor fi motivati sa trimita surse furate pentru a urca in clasament. Prin publicarea surselor se dezcurajeaza trimiterea surselor oficiale si poate se incurajeaza gasirea unor solutii alternative fata de cele oficiale (ciucuieli, bulaneli, sau cu complexitati mai mici, devine la fel ca si clasamentul o chestie de orgoliu).

Dintre problemele care ar putea face subiectul experimentului sunt cele noi din concursuri, o parte de la Happy Coding spre exemplu, sau de la Preoni. O parte din cele clasice: stramosi, traseu, secventele, loto, party, adn, pavare etc, si unele smechere: gardurile, probleme de la bursele agora, etc.
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Decembrie 07, 2007, 16:45:18 »

Parearea mea este ca cel mai bine e ca posibilitatea de a vedea sursele la problema x de catre utilizatorul y, sa fie conditionata de faptul ca userul y a rezolvat de 100 pb x. Asa e cel mai bine. Dupa ce faci o problema singur [eventual doar cu putin ajutor], are mai mult farmec, decat sa te uiti prin sursele altora, eventual sa prinzi ideea si sa iei 100 de puncte fara niciun efort prea mare. Nu e fain cand te dai de pereti de faptul k nu iti iese un test?  Very Happy Oricum, nu sunt nici impotriva posibilitatii de a vedea sursele oricand, dar totusi o prefer pe prima.  Ok
Memorat
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Decembrie 07, 2007, 17:01:42 »

Eu propun ca problemele alese sa fie din cele au solutia prezentata la articole. Sursele ar fi mult mai usor de inteles pentru cei care nu au rezolvat problema inca. In plus, cei care nu stiu cum se rezolva o problema pot citi la fel de bine articolul si faptul ca solutiile devin publice nu reprezinta un "spoiler". Apare  si posibilitatea de a oferi surse oficiale dupa concursuri.
Memorat

Am zis Mr. Green
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #22 : Decembrie 07, 2007, 18:50:40 »

Feedback punctual la IAP #5:

  • Problemele open source se vor marca vizual in arhiva.
  • Alegem 50-100 probleme dintre cele mai rezolvate si eventual la care avem articole cu solutii.
  • Utilizatorii vor putea vizualiza neconditionat sursele, chiar si fara sa fie logged-in.
  • Nu poti sa alegi daca vrei sa ti se afiseze sursele.  Toate solutiile trimise la probleme open source vor fi afisate.  In plus, avem dreptul sa afisam toate sursele de la toate problemele oricand consideram noi de cuviinta.  Chiar daca trimiti surse la probleme "closed source", e posibil ca in viitor sa devina "open source" si sursele tale sa devina publice.
  • Nu acordam atentie celor care copiaza surse.  Nu ii "pedepsim aspru".  Nu merita sa pierdem timp arbitrand copieri.
  • Vom implementea o facilitate de sters / ascuns surse care incalca regulile de continut infoarena (i.e. obscenitati).
  • Daca treaba merge bine trecem la 100, 200, 300 probleme open source.
  • BONUS (nu conditionam IAP-ul de acest feature): scriem un modul de statstici care sa scoata in evidenta sursele cele mai bune ca rating / timp de executie / lungime.  Acesta e elementul de competitie care ii poate motiva pe cei mai buni sa trimita surse la probleme open source.
Memorat
danielp
Vorbaret
****

Karma: 34
Deconectat Deconectat

Mesaje: 194



Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Decembrie 07, 2007, 23:40:24 »

Si eu sunt de parere ca sursele ar trebui facute publice. Fara indoiala, cred ca asta ar avea un impact pozitiv asupra pregatirii olimpicilor. Imi amintesc ca la olimpiadele/loturile mai vechi aveam si sursele concurentilor, stiu ca mi-au folosit in multe situatii... Mai tarziu aceste surse au incetat sa mai fie publice, din cauza unor elevi care si-au exprimat opozitia fata de asta.

Ma rezum sa spun ca publicarea surselor este benefica pentru oricine, si nu incurca pe nimeni. Nu prea cred ca cineva are cum sa "triseze". Pana la urma clasamentul arhivei nu influenteaza ratingul, si chiar nu este relevant deloc. Nu prea sunt de acord sa publicam sursele doar la anumite probleme (poate doar intr-o faza te test), va trebui sa ajungem sa publicam sursele la toate problemele.
Memorat

I can't get a life if my heart's not in it
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #24 : Decembrie 12, 2007, 22:28:49 »

Am actualizat IAP-ul pe baza sugestiilor de pana acum. Documentul este acum  "In Dezbatere".

Pe scurt, schimbarile sunt:
* Vom alege cele 50 de probleme din cele la care exista deja solutiile in articole
* Nu vei avea posiblitatea sa alegi daca ti se vad sursele sau nu
* Vei putea vedea sursele oricand, trebuie (Update: nu va trebui sa fii logat)

P.S. Am mutat de aici mesajele care erau off-topic si le-am pus aici.
« Ultima modificare: Decembrie 12, 2007, 22:50:36 de către Mircea Pasoi » Memorat
Pagini: [1] 2 3   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines