Pagini: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Feature request  (Citit de 140516 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #150 : Ianuarie 07, 2009, 10:27:36 »

Ups. Scuze, n-am citit topicul ala.  Smile
Memorat
sigrid
De-al casei
***

Karma: 61
Deconectat Deconectat

Mesaje: 129



Vezi Profilul
« Răspunde #151 : Februarie 15, 2009, 21:01:04 »

Am vazut de curand ca formatul paginilor care contin problemele din arhiva s-a modificat putin. Inainte exista jos un link catre discutiile de pe forum. Mi se parea foarte util pentru ca daca un utilizator citea enuntul si decidea ca are nevoie de sfaturi sau pur si simplu il intriga problema dadea click si vedea discutiile din topic. De ce a disparut aceasta optiune? Mi se pare mult mai greu sa cauti fiecare problema in forum.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #152 : Februarie 15, 2009, 21:02:01 »

Nu a disparut, doar ca acum nu se mai considera ca primul post face parte din discutia problemei Wink
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #153 : Februarie 15, 2009, 21:04:25 »

Acum toata discutia de pe forum apare pe pagina sub forma de "comentarii". Trebuie doar sa ai javascript activat altfel iti apare "remote content".
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #154 : Februarie 15, 2009, 21:05:40 »

In plus, unele probleme inca nu au link catre forum. Avem nevoie de voluntari pentru asta Weightlift
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
sigrid
De-al casei
***

Karma: 61
Deconectat Deconectat

Mesaje: 129



Vezi Profilul
« Răspunde #155 : Februarie 15, 2009, 21:07:39 »

Aveti nevoie de voluntari care sa faca ce mai concret Smile?
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #156 : Februarie 15, 2009, 21:11:51 »

Mereu va fi nevoie de voluntari, vezi http://infoarena.ro/implica-te/
Insa pentru cazul de fata avem nevoie de voluntari care sa se uite peste problemele din arhiva si sa le asocieze cu topicul vechi de pe forum. Am schimbat putin structura siteului si acum avem camp special in pagina pentru asa ceva doar ca trebuie adaugate de mana retroactiv.
Cred ca acest lucru intra la "Extinde arhiva". Ma insel?
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #157 : Februarie 15, 2009, 21:14:16 »

Problemele nu sunt chiar editabile de catre altcineva decat admini Whistle. Aveam un script care le asocia automat si din cate stiu eu in afara de problemele recente (de la stele de exemplu) toate au topicul asociat.
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #158 : Februarie 15, 2009, 21:15:14 »

Ah, scuze, am incurcat putin oalele.  Embarassed
Memorat
tvlad
De-al casei
***

Karma: 63
Deconectat Deconectat

Mesaje: 121



Vezi Profilul
« Răspunde #159 : Februarie 17, 2009, 17:35:37 »

La comentarii lista de pagini ar fi bine sa fie pusa si jos ca sa nu mai dai scroll inapoi ca sa treci la urmatoarea pagina
Memorat
andrici_cezar
De-al casei
***

Karma: -47
Deconectat Deconectat

Mesaje: 121



Vezi Profilul
« Răspunde #160 : Martie 30, 2009, 21:35:57 »

As avea o sugestie...
Daca scrii un mesaj la o problema, trebuie sa cauti forumul vechi ca sa il modifici, nu s-ar putea face direct de pe pagina problemei?
Memorat
moisem
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #161 : Noiembrie 16, 2009, 11:05:16 »

se va introduce candva si un evaluator pentru Java? stiu ca nu se face in liceu, dar ar fi bun pt studenti  Very Happy
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #162 : Noiembrie 16, 2009, 11:22:55 »

Candva poate. Ceea ce pot insa sa iti zic este ca nu foarte curand (cel putin nu pana la 1 ianuarie 2010). Problema e ca Java este mult mai incet decat C/C++/Pascal deci ar trebui sa putem seta la probleme cate o limita de timp pentru fiecare limbaj in parte. Din pacate infoarena nu suporta inca un astfel de feature. Poti sa intri aici pentru mai multe detalii despre chestiile la care se lucreaza in momentul de fata. De asemenea poti adauga acest lucru in lista de tickete si noi vom vedea ce putem face sau de ce nu sa implementezi chiar tu. Vei gasi pe acel site instructiuni despre cum poti lua codul infoarena si cum poti face patch-uri care sa ajunga pe live.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #163 : Noiembrie 16, 2009, 12:58:33 »

Chiar daca am seta limitele pentru fiecare limbaj in parte, mie tot mi se pare improbabil sa adaugam Java (sau alte limbaje). Formatul in care se desfasoara momentan olimpiada pur si simplu nu se potriveste cu Java. Trebuie sa poti sa faci destul de clar diferenta intre algoritmi de complexitati apropiate. Este destul de greu sa faci asta si in C.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Prostu
Nu mai tace
*****

Karma: 134
Deconectat Deconectat

Mesaje: 323



Vezi Profilul
« Răspunde #164 : Noiembrie 16, 2009, 13:32:09 »

S-a discutat relativ recent la una din sedintele infoarena si concluzia a fost ca ar fi foarte util pentru studenti, dar ca nu stie nimeni exact cum se face si nimeni nu are timp pentru asta. Se punea problema ca un laborant de la Politehnica sa se ocupe de jail-run pentru Java, dar nu stiu ce s-a intamplat in directia asta.
Memorat
moisem
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #165 : Noiembrie 16, 2009, 17:32:40 »

O asemenea abordare exista deja la alte concursuri de algoritmi(google code jam, top coders..) deci nu mi se pare imposibil de realizat. O sa incerc sa ma documenteze mai bine in privinta asta si voi reveni cu detalii/sugestii. Multumesc pt raspunsul prompt Smile
Memorat
DavideVitelaru
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 14



Vezi Profilul
« Răspunde #166 : Martie 04, 2010, 12:08:07 »

Puteti sa grupati si void problemele in functie de dificulatate? Este foarte stresant sa sar din problema in problema si sa observ ca are nevoie de cine stie ce ecuatie matematica. Imi mananca si mult din timp, in felul asta mai bine imi cumpar o culegere mai buna si am scapat de tot chinul.
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #167 : Martie 04, 2010, 15:20:26 »

in felul asta mai bine imi cumpar o culegere mai buna si am scapat de tot chinul.
Ia culegerea daca e mai bine. Daca ai fi avut curiozitatea sa te uiti un pic pe infoarena, ai fi observat ca subiectul asta a fost abordat de "n-shpe" mii de ori.
Memorat
DavideVitelaru
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 14



Vezi Profilul
« Răspunde #168 : Martie 04, 2010, 17:08:33 »

in felul asta mai bine imi cumpar o culegere mai buna si am scapat de tot chinul.
Ia culegerea daca e mai bine. Daca ai fi avut curiozitatea sa te uiti un pic pe infoarena, ai fi observat ca subiectul asta a fost abordat de "n-shpe" mii de ori.

Sunt nou, scuze de double-post.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #169 : Martie 05, 2010, 15:31:17 »

Puteti sa grupati si void problemele in functie de dificulatate? Este foarte stresant sa sar din problema in problema si sa observ ca are nevoie de cine stie ce ecuatie matematica. Imi mananca si mult din timp, in felul asta mai bine imi cumpar o culegere mai buna si am scapat de tot chinul.

Echipa infoarena lucreaza la acest feature: http://infoarena.ro/forum/index.php?topic=4458.0
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
stanescumalin
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #170 : Martie 05, 2010, 15:45:21 »

Scuze daca repet dar de ce nu apare borland c la limbaje?  Read This! Nu mi se pare normal ca un compilator foarte raspandit in scoli (borland c) sa nu apara pe lista  Thumb down
Memorat
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #171 : Martie 05, 2010, 16:01:49 »

Citat
Scuze daca repet dar de ce nu apare borland c la limbaje?   Nu mi se pare normal ca un compilator foarte raspandit in scoli (borland c) sa nu apara pe lista 
Borland C este un limbaj compilator invechit, care de anul viitor nu va mai fi folosit la olimpiada, si era folosit in licee pentru ca profesorii nu erau informati cu existenta compilatoarelor moderne. Evaluatorul infoarena ruleaza pe linux deci nu suporta borland.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #172 : Martie 05, 2010, 23:27:51 »

Scuze daca repet dar de ce nu apare borland c la limbaje?  Read This! Nu mi se pare normal ca un compilator foarte raspandit in scoli (borland c) sa nu apara pe lista  Thumb down

Mie nu mi se pare normal ca in scoli sa existe Borland :p.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Adriana77
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #173 : Aprilie 11, 2010, 15:58:07 »

Cred ca ar fi utila la Arhiva de probleme gruparea lor pe clase de dificultate, adica cele cu 1 stea intr-o grupa, cele cu 2 stele in alta si tot asa. Si asa, parerea mea, utilizatorul va putea gasi mai usor gradul de dificultate al problemei care se potriveste cunostintelor sale. Sa zicem ca eu cred ca pot rezolva o problema ce are ca si grad de dificultate 5 stelute - daca exista o asemenea problema pe site - dar cum nu se afla pe prima pagina, trebuie sa o caut si poate nu se afla nici pe a 2-a.


Stiu ca sunt multe de realizat la acest site si ca toata echipa a facut o treaba super tare si a muncit din greu, dar cred ca stiti deja ca toti programatorii interesati de algoritmica, structuri de date si alte cele de genul asta nu va putea sa va multumeasca indejuns si nu va veti supara pe ideile noastre bune sau nu.
Memorat
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #174 : Aprilie 11, 2010, 21:52:43 »

Asta intentionam sa facem si noi, dar intai am vrea sa terminam de acordat stelute problemelor. Smile
Memorat

Am zis Mr. Green
Pagini: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines