Pagini: 1 [2] 3 4 ... 10   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Feature request  (Citit de 140509 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Ianuarie 11, 2007, 10:57:08 »

Puteti face un buton care sa marcheze unele mesaje necitite? Mie mi se pare util atunci cand incepi sa citesti un post si nu ai timp sa-l termini de citit sau doresti sa revii la el alta data.
Memorat

Am zis Mr. Green
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Ianuarie 11, 2007, 15:23:59 »

daca te referi la forum, pune sugestia asta pe site SMF Smile
« Ultima modificare: Februarie 18, 2007, 09:51:47 de către Valentin Stanciu » Memorat
andr3iteo
Vizitator
« Răspunde #27 : Ianuarie 25, 2007, 00:18:47 »

 :Dvreau si eu o pagina in care scriu cun cuvant de exemplu : andrei si mil transforma intrun graf adica scris mai accesntualt bla...
Memorat
megabyte
Client obisnuit
**

Karma: 45
Deconectat Deconectat

Mesaje: 74



Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Ianuarie 26, 2007, 17:34:04 »

Daca ati putea face monitorul de evaluare in mai multe sesiuni, adica problemele trimise in timpul unui concurs sa nu se amestece cu cele de pe arhiva.
  Si butonul de reload automat, tot la monitor, ar fi bine venit... parerea mea Very Happy
Memorat

Toate computerele asteapta cu aceeasi viteza.
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Februarie 04, 2007, 17:07:27 »

Ar trebui modificata pagina principala. Desi sunt foarte interesante noile avantaje ale infoarenei, nu se vad stirile noi. Si se mai prinde lumea noua pe parcurs cum sta treaba. Smile
Memorat

Am zis Mr. Green
ciprifilipas
Strain


Karma: -2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #30 : Februarie 16, 2007, 08:42:16 »

Un search ar prinde foarte bine...
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Februarie 16, 2007, 09:22:42 »

...

O sa existe posibilitatea sa faci search pe tot siteul!! (e a treia oara cand zic asta...)
Asta include probleme, utilizatori, articole.. tot teoretic
« Ultima modificare: Februarie 16, 2007, 21:45:17 de către Bogdan Tataroiu » Memorat
chris
Vizitator
« Răspunde #32 : Februarie 21, 2007, 15:43:24 »

Daca se poate puneti la dispozitie compilatoare pentru mai multe limbaje gen java, python, lisp...Exista compilatoare gratuite, si disponibile ca pachete pentru linux pentru aceste limbaje.
Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Februarie 21, 2007, 20:43:53 »

E vreo sansa sa fie folosit jrun si pentru programe Java? Intai s-a plans ca a fost apelat "clone". Daca il las sa faca asta zice "exec: fork: Resource temporarily unavailable" si n-am idee ce inseamna.

Inseamna ca nu merge cu java fara modificari majore.

Cred ca s-a mai pus in discutie...
Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #34 : Februarie 22, 2007, 06:30:55 »

Un search ar prinde foarte bine...

Pana la search-ul adevarat (i.e. peste tot site-ul), am activat cautarea pe forum. E un link in dreapta sus.
Memorat
Omega91
Strain
*

Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 36



Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Februarie 22, 2007, 19:28:10 »

Ma gandeam daca s-ar putea un clean-up pe site. Sunt utilizatori care nu au mai fost activi de ceva vreme, subiecte pe forum la care nu s-a mai scris din 2004-2005 si alte chestii de genul asta. Mie nu-mi place cand trebuie sa ma uit prin nu stiu cate subiecte la forumuri pana gasesc ceva interesant si cand vreau sa raspund, sa-mi zica: "nu s-au mai scris mesaje pe acest subiect de n zile". Si nici la arhiva de probleme: sunt cam 130 de utilizatori cu 0 puncte si vreo 510 cu punctaj sub 200.
Poate ca ar trebui facut un sistem care sa dezactiveze aceste lucruri invechite. La forum-uri se poate pune o sectiune speciala. La utilizatori ar merge dezactivarea contului, adica, sa nu mai apara in clasamente dar sa fie totusi stocate datele lor. Astfel, cand vor intra din nou pe infoarena, sa le fie reactivat contul. Eu asa zic.
Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Februarie 22, 2007, 20:58:46 »

Citat
La utilizatori ar merge dezactivarea contului, adica, sa nu mai apara in clasamente dar sa fie totusi stocate datele lor. Astfel, cand vor intra din nou pe infoarena, sa le fie reactivat contul.
Asta e total echivalent cu sa lasi conturile in pace. Wink  Thumb up
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #37 : Februarie 22, 2007, 21:02:08 »

Eu personal nu sunt de acord cu dezactivarea conturilor. Daca mi-am facut un cont, imi place sa stiu ca va fi acolo si peste x luni, chiar daca nu fac nimic cu el.
La forum poate ar fi folositor.. timpul trece, lucrurile se schimba si anumite topicuri devin inutile
Memorat
Omega91
Strain
*

Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 36



Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Februarie 22, 2007, 21:47:09 »

ok then, accounts will be left alone.
peace peacefingers
Memorat
fluffy
Echipa infoarena
De-al casei
*****

Karma: 71
Deconectat Deconectat

Mesaje: 146



Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Februarie 23, 2007, 13:36:52 »

Voi ce parere aveti despre ticket-ul asta http://hackers.devnet.ro/ticket/269?
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Februarie 23, 2007, 20:02:26 »

Nu cred ca va fi prea multa luma afectata de schimbare.  peacefingers
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #41 : Februarie 23, 2007, 21:26:04 »

Citat
La forum poate ar fi folositor.. timpul trece, lucrurile se schimba si anumite topicuri devin inutile
aici nu prea sunt eu de acord cu tine. Adik dak e un topic inutil f mare, care mananca multa memorie atunci ar putea fi sters, dar dak stergerea lui nu ar afecta in mare masura memoria serverului atunci nu vad de ce ar fi sters. Din 99% din topicurile de pe acest forum poti invata ceva nou. Cele cu adevarat inutile poate sunt cele de la offtopic care nu contin "material stiintific", dar si astea au rol de recreere Wink.
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Februarie 23, 2007, 22:09:55 »

eu ma gandeam de exemplu la cele despre probleme (tehnice) ce acum sunt rezolvate.. sau intrebari despre vechiul site/ evaluator
poate nu se gasesc asa multe cazuri totusi..
« Ultima modificare: Februarie 23, 2007, 22:26:48 de către Valentin Stanciu » Memorat
tudalex
Strain
*

Karma: -8
Deconectat Deconectat

Mesaje: 44



Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Martie 03, 2007, 21:33:54 »

oricum, mai bine decat sa stergeti posturile le puteti arhiva gzip, astfel ar ocupa mai putin spatiu in mysql, dar ar utiliza (posibil) mai mult procesor, oricum chiar daca sunt posturi vechi, unele pot fi importante pentru userii noi veniti, mai incepatori, care au ce invata din ele

Dap, posturile despre probleme tehnice pot fi sterse, nu cred ca ar afecta pe cineva
Memorat

"Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, dar de prima inca nu sunt sigur" Albert Einstein
codertux
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Martie 06, 2007, 12:18:10 »

mi-ar placea la pagina fiecarei probleme din arhiva sa fie un link catre discutia din forum despre acea problema. se poate?  Smile
Memorat
CezarMocan
Nu mai tace
*****

Karma: 252
Deconectat Deconectat

Mesaje: 567



Vezi Profilul
« Răspunde #45 : Martie 06, 2007, 12:21:51 »

Stiu ca s-a mai pus asta in discutie acum cateva saptamani. Mie nu mi se pare chiar asa de necesara chestia (desi ar prinde bine), pentru ca acum este search pe forum si nu e chiar asa un chin sa-i dai un search cu numele problemei. Very Happy
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #46 : Martie 06, 2007, 20:39:01 »

mi-ar placea la pagina fiecarei probleme din arhiva sa fie un link catre discutia din forum despre acea problema. se poate?  Smile

E pe to-do list.
Memorat
Adix
Strain
*

Karma: -9
Deconectat Deconectat

Mesaje: 44



Vezi Profilul
« Răspunde #47 : Martie 06, 2007, 22:02:06 »

Sortarea problemelor pe nivele de dificultate sau pe clase  wink ... sau s-a mai zis ?  Confused
Memorat
Tabara
Nu mai tace
*****

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 216



Vezi Profilul
« Răspunde #48 : Martie 06, 2007, 22:26:23 »

Sortarea problemelor pe nivele de dificultate sau pe clase  wink ... sau s-a mai zis ?  Confused

S-a mai zis si a picat.
 peacefingers
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #49 : Martie 07, 2007, 10:10:05 »

Totusi o idee ar fi ca in dreptul fiecarei probleme sa apara numarul de punctaje de 100 de pct Smile. Ar fi un indiciu destul de bun in privinta dificultatii.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 10   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines