Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: sa facem un tip nou de concurs  (Citit de 22308 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
thestick
Client obisnuit
**

Karma: -6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 68



Vezi Profilul WWW
« : Decembrie 05, 2007, 18:06:40 »

Cred ca ati mai vazut si prin alte parti:
Se da un joc cu reguli clare; concurentii fac programe cu algoritm propriu si se bat intre ei sau cu rezolvarea oficiala(daca va exista asa ceva..).
Mie mi se pare a fi un nou tip de provocare pentru infoarenauti, si chiar ar fi calumea sa ne duelam intre noi si altfel.
Ati fi de acord? Vi se pare o idee buna? Are infoarena infrastructura necesara pentru a sustine astfel de competitii?
Memorat

domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1 : Decembrie 05, 2007, 18:47:50 »

La idei de genul asta ne-am mai gandit si noi si vrem sa incercam noi formate de concursuri in viitor. Cred ca cel mai asemanator de ce zici tu este concursul "hackaton" care o sa aiba loc in 2008.
Infrastructura necesara pentru astfel de concursuri nu exista inca, dar ne descurcam  Whistle
Memorat
thestick
Client obisnuit
**

Karma: -6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 68



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #2 : Decembrie 05, 2007, 23:51:30 »

hm, nu e chiar ceea la ce m-am gandit. aveam in cap sa propun un AI pentru connect4 sau reversi sau orice alt joc clasic, pentru a ne "incalzi".Mai incolo putem inventa propriile noastre jocuri? Smile. omul sa aiba la dispozitie 2-3 saptamani si la sfarsit sa predea codul. Iar automat sa se simuleze un campionat din care sa se determine castigatorii. Stiu ca mai exista competitii de genul asta dar sunt.. rare, si in engleza.
Memorat

Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Decembrie 06, 2007, 00:04:49 »

Auch, daca engleza e problema atunci e de rau. Orice documentatie, orice carte misto, orice proiect la o firma, toate folosesc limba engleza. Daca vrei sa fii bun la programare trebuie sa stii engleza destul de bine.
Memorat
thestick
Client obisnuit
**

Karma: -6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 68



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #4 : Decembrie 07, 2007, 23:35:21 »

nu ma refeream la faptul ca engleza ar fi o piedica, ci ca printre competitiile acestea nu este una romaneasca.
Memorat

AtodireseiMihai
Strain


Karma: -10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Decembrie 02, 2010, 17:35:20 »

O idee buna, ar fi frumos daca ar fi pusa in practica Wink
Voi ajuta si eu, unde va fi cazul...
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines