Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Interviu cu Catalin Francu - partea a doua  (Citit de 6410 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« : Octombrie 31, 2007, 08:42:51 »

Comentarii la postul http://infoarena.ro/blog/interviu-cu-catalin-francu-partea-a-doua
Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1 : Octombrie 31, 2007, 10:51:10 »

Tare!

Va multmumim, Catalin & Cosmin!
Memorat
SleepyOverlord
Client obisnuit
**

Karma: 10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 59



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Octombrie 31, 2007, 21:12:54 »

Tin minte cand eram pe a 10-a, prima data la ONI, in 1999 la Medias. Era ultimul ONI fara evaluare automata si Catalin era in comisie atat la clasa 10-a, cat si la baraj. Propusese niste probleme, care nu numai ca aveau niste solutii frumoase, elegante, dar si niste enunturi interesante, invelite in cate o "poveste".

Fiind la primul meu ONI, am busit destul de urat cateva probleme. La una dintre probleme, la care corecta Catalin, imi dadea tot felul de RTE, iar el intra pentru fiecare in Pascal, in help sa-mi gaseasca codul acelei erori si sa-mi zica ca acela a fost Range Check Error, Arithmetic Overflow sau eventual Stack Overflow Smile

A doua zi am zis sa fiu mai destept si am setat toate optiunile de compilare pe - (Pascalistii stiu de ce Smile ). Astfel programul imi afisa ceva rezultate total aiurea, la care evaluatorul lui Catalin dadea un mesaj de genul: "Solutie mai buna ca a mea! Oare?". Dar totusi la primele cateva teste a verificat cu mana sa fie sigur ca nu el a gresit.

Pentru mine a fost comportament exemplar si de atunci incerc sa-l urmez in acest sens, cand ma aflu intr-o comisie la un concurs de informatica.
Memorat

God is dead - Nietzsche
Nietzsche is dead - God
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines