Pagini: [1] 2 3 4   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Despre ce este vorba...  (Citit de 80835 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« : Martie 13, 2007, 22:42:24 »

http://infoarena.ro/implica-te/extinde-arhiva
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 14, 2007, 15:03:08 »

ma ofer si eu voluntar Smile
Memorat
astronomy
Nu mai tace
*****

Karma: 204
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 14, 2007, 16:43:22 »

Si eu sunt interesat.
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 14, 2007, 16:47:01 »

Beton. Cam ce probleme vreti sa puneti in arhiva?
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
Tabara
Nu mai tace
*****

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 216



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Martie 14, 2007, 17:41:37 »

As vrea si eu sa ma bag. Confused

Eu as propune problema Munte de la ONI 2003 Focsani. ( E problema mea preferata din toate timpurile ).Am facut o rezolvare putin mai deosebita..mai ales spre final.  Very Happy

In plus am facut si eu o problema, nu e foarte grea, insa daca cineva considera ca e ok, o trimit.( Am si teste si descriere si enunt ).

 Thumb up Super ideea!  Thumb up
« Ultima modificare: Martie 14, 2007, 17:43:10 de către Tabara Mihai » Memorat
filipb
Nu mai tace
*****

Karma: 232
Deconectat Deconectat

Mesaje: 929



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Martie 14, 2007, 17:54:38 »

Putem pune orice problema atata timp cat avem acordul autorilor. Deci daca la munte autorul e de acord, nici o problema Applause Se pot pune multe probleme de la ONI in acest fel in arhiva.
Memorat
astronomy
Nu mai tace
*****

Karma: 204
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Martie 14, 2007, 18:12:50 »

Cum se procedeaza mai exact? Problemele de la stele 2003 le-as pune eu.
Memorat
filipb
Nu mai tace
*****

Karma: 232
Deconectat Deconectat

Mesaje: 929



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Martie 14, 2007, 18:49:43 »

Intai trebuie sa ai permisiuni pentru a putea face upload-ul pe server al testelor si a putea crea probleme noi ( statut de helper ). O problema poate fi creata automat folosind un modul de pe site, prin simpla specificare a IDului ei, a titlului, a limitei de timp si de memorie. Dupa aceea redactezi problema cu sintaxa textile ( un mic articol introductiv se gaseste la http://infoarena.ro/documentatie/textile ), se face arhiva .zip a testelor si se incarca pe serverul info-arena la pagina problemei (la sectiunea ataseaza fisier). Cam acestia ar fi pasii in crearea unei noi probleme.
Poti contacta adminii pentru a avea permisiunile necesare daca doresti sa contribui wink.
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Martie 14, 2007, 19:39:43 »

Cum se procedeaza mai exact? Problemele de la stele 2003 le-as pune eu.

Stelele Informaticii 2003 sa fie Smile Eu cred ca am toate enunturile si teste la unele probleme (desi nu la toate). Iti voi trimite ce am momentan, iti voi seta permisiunile necesare ca sa poti edita probleme. Nu uita sa citesti documentatia aferenta (vezi pasii si link-urile de pe http://infoarena.ro/implica-te/extinde-arhiva).

Intre timp incerc sa-ti fac rost de tot ce-ti trebuie (teste, in principiu).

Imi trebuie email-ul tau (poti sa-mi dai un mesaj personal pe forum daca nu vrei sa-l vada toata lumea).

Silviu
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Martie 14, 2007, 19:48:10 »

Putem pune orice problema atata timp cat avem acordul autorilor. Deci daca la munte autorul e de acord, nici o problema Applause Se pot pune multe probleme de la ONI in acest fel in arhiva.

Chiar ma intrebam cum obtinem un acord "general" -- adica sa nu vorbim cu toti propunatorii individual. Sa trimitem un mesaj pe o lista de discutii sau asa ceva. Ar fi meseriash sa putem pune ONI-uri, OJI-uri si baraje in arhiva.
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
Tabara
Nu mai tace
*****

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 216



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Martie 14, 2007, 19:59:23 »

Daca e asa, s-ar mai putea si problemele de la
   -Bursele Agora ( GInfo ), cateva mai importante si de baza din punct de vedere algoritmic.
    -Lista lui Francu ( e amintita si in documentatie daca nu ma insel )
    - cele de pe algoritmus sunt iarasi misto de tot( vreo doua sunt deja pe infoarena daca nu ma insel... Think).Pacat ca a incetat concursul.  Cry

 Thumb up
ma ofer si eu voluntar. peacefingers
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Martie 14, 2007, 20:08:19 »

Daca e asa, s-ar mai putea si problemele de la
   -Bursele Agora ( GInfo ), cateva mai importante si de baza din punct de vedere algoritmic.
    -Lista lui Francu ( e amintita si in documentatie daca nu ma insel )
    - cele de pe algoritmus sunt iarasi misto de tot( vreo doua sunt deja pe infoarena daca nu ma insel... Think).Pacat ca a incetat concursul.  Cry

Momentan avem acordul pentru Lista lui Francu. Poti sa-ti alegi de acolo niste probleme si sa incepi sa lucrezi la ele.

Noi vom incerca sa vorbim cu cat mai multi autori pentru a face rost de mai multe probleme.
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
danielp
Vorbaret
****

Karma: 34
Deconectat Deconectat

Mesaje: 194



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Martie 17, 2007, 22:23:55 »

Am vorbit cu Ionut Fechete si ne lasa sa punem problemele propuse de el in arhiva. Multumim inca odata lui Adrian pentru ca ne ajuta si va introduce si aceste probleme.
Memorat

I can't get a life if my heart's not in it
tudalex
Strain
*

Karma: -8
Deconectat Deconectat

Mesaje: 44



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Martie 24, 2007, 21:54:00 »

Si ce trebuie sa obtinem pt a obtine acordul unui autor? Adica ne trebuie un mail in care sa spuna ca e de acord sau ceva de genu asta? Sau trebuie sa semneze un document special?
As putea pune din ONI-uri daca vreti si as putea sa vorbesc si cu autori ca sa obtin acordul!
Memorat

"Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, dar de prima inca nu sunt sigur" Albert Einstein
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #14 : Martie 24, 2007, 22:21:04 »

Si ce trebuie sa obtinem pt a obtine acordul unui autor? Adica ne trebuie un mail in care sa spuna ca e de acord sau ceva de genu asta? Sau trebuie sa semneze un document special?
As putea pune din ONI-uri daca vreti si as putea sa vorbesc si cu autori ca sa obtin acordul!

Un mail e de ajuns in general.
Memorat
icet
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Martie 27, 2007, 22:53:58 »

As vrea sa ma ocup de problemele de la preONI 2002, dar am o intrebare: enuntul problemei il traduc sau il las in engleza ?
« Ultima modificare: Martie 27, 2007, 22:57:19 de către Tamas Radu » Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #16 : Martie 27, 2007, 23:04:03 »

As vrea sa ma ocup de problemele de la preONI 2002, dar am o intrebare: enuntul problemei il traduc sau il las in engleza ?

Trebuie tradus in romana, normal.
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Martie 29, 2007, 07:30:28 »

O sa mai bag si eu problemele lui Cosmin Negruseri de la lot 2006: poze, drept, becuri. Drept e in colaborare cu Ionut Fechete, deci nush daca a bagat-o Adrian deja Smile poti sa-mi zici? Tongue

Ar fi bine ca in pagina "Extinde Arhiva" sa se zica clar ce probleme sunt in curs de bagare cel putin la cele de genu "Probleme marca X" Tongue
« Ultima modificare: Martie 29, 2007, 07:37:16 de către Bogdan Tataroiu » Memorat
astronomy
Nu mai tace
*****

Karma: 204
Deconectat Deconectat

Mesaje: 492



Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Martie 29, 2007, 08:20:11 »

Nu, nu am pus drept Smile
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #19 : Aprilie 27, 2007, 17:36:08 »

Am actualizat documentatia http://infoarena.ro/documentatie/editare-de-probleme . Astept feedback  Banana
Memorat
cos_min
Nu mai tace
*****

Karma: 48
Deconectat Deconectat

Mesaje: 493


live


Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Aprilie 27, 2007, 17:44:05 »

Ar fi interesant sa editeze cineva pagina pentru grader_eval  Very Happy
Memorat

vid...
peanutz
Nu mai tace
*****

Karma: 10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 296



Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Iunie 01, 2007, 13:31:17 »

Am terminat problemele de la onigim 2007 de ceva vreme, puteti sa le dati drumul..
Memorat

....staind....
filipb
Nu mai tace
*****

Karma: 232
Deconectat Deconectat

Mesaje: 929



Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Iunie 01, 2007, 15:37:36 »

Problemele de la 7-8 au fost puse in arhiva. Va rugam sa sesizati greselile pentru a imbunatati calitatea enunturilor. Urmeaza cele de la 5-6. Spor la lucru in continuare!
« Ultima modificare: Iunie 01, 2007, 16:01:30 de către Filip Cristian Buruiana » Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Iunie 01, 2007, 21:22:54 »

Cod:
==Smftopic(topic_id="xxxx") ==

Problemele ar trebui sa contina in partea de jos a paginii macroul de mai sus. in loc de xxxx puneti idul topicului de pe forum (il vedeti acolo sus la URL, in cazul acestui topic idul este 1688).
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Iunie 01, 2007, 21:59:15 »

Bagati pe pagina de "Conventii" treaba asta. Cei care pun probleme nu prea au de unde sa stie de chestiile astea..
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
Pagini: [1] 2 3 4   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines