Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Algoritmul lui Hill?  (Citit de 3198 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
cri-kee
Strain


Karma: -3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 8



Vezi Profilul
« : Ianuarie 04, 2005, 10:09:34 »

Am auzit si eu despre el, insa se pare ca Google nu ma ajuta prea mult in gasirea unor informatii...  Rolling Eyes Din cate am descoperit.. se pare ca e un algoritm de generare a unor numere pseudoaleatorii..  Confused
Ma poate ajuta cineva?  Smile
Memorat

W3 f1nd 5tr3ngth 1n numb3r5
realboss
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 5



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Februarie 26, 2006, 12:13:01 »

Eu stiu ca e un algoritm de aflare a infasuratorii convexe...
L-am gasit odata intr-o carte veche si mi s-a parut o alternativa f buna la scanarea graham (nu cred ca am scris bine Very Happy ) si la potrivirea jarvis...
Memorat

Totul sau nimic!
amadaeus
Client obisnuit
**

Karma: 28
Deconectat Deconectat

Mesaje: 93



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 15, 2006, 21:40:51 »

e un algoritm (probabil denumit impropriu) in culegerea de probleme a Doinei  H. Logofatu pentru determinarea infasurarii convexe (gasesti o descriere a lui acolo); surprinzator, pe google nu gasesti mai nimic..
Memorat

"one of these days I'm going to cut you into little pieces..."
Tabara Mihai
Vizitator
« Răspunde #3 : Aprilie 19, 2006, 17:47:36 »

 ( repet si eu ...cam fara rost dar ma rog..)...Algoritmul lui Hill e pentru infasuratoare convexa ca si Scanarea Graham.)
Am o intrebare ...ca tot veni vorba;Am vazut in Cormen Potrivirea lui Jarvis .......si pe forum acuma.....are cineva algoritmul implmentat sau... eu stiu putin mai dezvoltat pentru ca in Cormen e putin facut "fugitiv"......e dezvoltata foarte frumos pe vreo 10 pagini Scanarea lui Graham si explicata perfect...dar de Potrivire ...doar desenul si ..cateva informatii ( foarte bune dar putin ....prea vag).

Asadar are cineva mai multe detalii?
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines