Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Facultati de info din Ardeal  (Citit de 1514 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
mips
Strain
*

Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« : Octombrie 04, 2006, 13:09:39 »

Am vazut subiectul de mai sus dar din pacate n-am gasit nici o informatie legata de vreo facultate din cluj,timisoara,etc.Ii rog pe cei care sunt,au fost studenti ,sau au informatii legate de subiect sa imi dea niste indicatii.M-am gandit sa urmez Automatizari si calculatoare si as dori sa stiu ce facultate imi recomandati.Pana acum am vrut sa merg la Politehnica Timisoara dar si Universitatea tehnica Cluj(cineva mi-a spus k are legaturi cu Microsoft.Ii adevarat?) pare o optiune buna.Nu prea stiu ce vreau sa fac in informatica asa ca am nevoie de cunostinte in fiecare domeniu al programarii.Deasemenea caut o facultate care ofera studentilor oportunitati de munca (sa aiba tot felu de legaturi cu firme din strainatate sau chiar din Romania).Daca cunoasteti voi alta facultate klumea din Ardeal va rog sa-mi ziceti si mie(cu argumente).
Va multumesc anticipat!
Memorat
flmanea
Client obisnuit
**

Karma: 78
Deconectat Deconectat

Mesaje: 68



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Octombrie 04, 2006, 15:35:35 »

Nu prea stiu ce vreau sa fac in informatica asa ca am nevoie de cunostinte in fiecare domeniu al programarii.

Cred ca ar fi bine sa incepi prin a realiza ca informatica e diferita de programare. In rest citeste ce a mai zis prin alte topicuri Cosmin despre facultatea pe care a urmat-o el (UBB).
Memorat
mips
Strain
*

Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Octombrie 04, 2006, 16:41:58 »

Ok stiu k informatica este diferita de programare, am spus informatica pt k n-am vrut ca "programare" sa se repete si n-am crezut k cineva o sa observe si o sa-mi atraga atentia  Embarassed .In plus programatori sunt deseori numiti "informaticeni" chiar de multi care cunosc aceasta diferenta.
In al doilea rand nu stiam ca exista facultate de AC la UBB.Credeam k este doar mate-info iar multi mi-au zis k mate-info nu se merita.
Am citit postul lui Cosmin legat de UBB pt k chiar eu am cerut informatii si atunci Cool .In momentul acela n-am primit prea multe pareri si nici nu ma interesa chiar asa tare fiindca eram a 10. Acum am intrebat ink odata cerand mai multe detalii.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines