Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Impresii runda finala ACM  (Citit de 3281 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
echipaBossilor2
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 5



Vezi Profilul
« : Mai 18, 2014, 20:12:39 »

Noi credem ca problemele au fost mult prea usoare si nu s-a putut face o departajare clara.
Memorat
Vman
Echipa infoarena
Vorbaret
*****

Karma: 45
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Mai 18, 2014, 20:22:39 »

La ACM (si ma refer la fazele internationale ale competitiei) de cele mai multe ori factorul timp/penalizare este cel care determina clasamentul. (Nici nu ai avea cum altfel din moment ce scorul pe o problema este fie 0 fie 100, ceea ce inseamna ca se pot obtine atatea punctaje diferite cate probleme sunt).
Memorat
klamathix
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 733
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.216



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 19, 2014, 00:54:21 »

Având în vedere că e primul an în care se desfășoară concursul în formatul acesta iar scopul este cel de a populariza ACM-ul, e posibil ca subiectele să nu fi fost calibrate potrivit pentru toți participanții. Vă promit eu că data viitoare o să aveți parte de mai mult decât puteți duce  Rolling Eyes. In a good way, of course.
Memorat
eudanip
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 307
Deconectat Deconectat

Mesaje: 703



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Mai 19, 2014, 11:57:55 »

Având în vedere că e primul an în care se desfășoară concursul în formatul acesta iar scopul este cel de a populariza ACM-ul, e posibil ca subiectele să nu fi fost calibrate potrivit pentru toți participanții. Vă promit eu că data viitoare o să aveți parte de mai mult decât puteți duce  Rolling Eyes. In a good way, of course.

De acord. Primul an e mereu mai de proba. Pe de alta parte, ar fi frumos sa nu mai amanati schimbarea testelor la problema similar si desigur, reevaluarea. Au trecut cam 24 de ore de cand am anuntat.
Memorat
Cristy94
De-al casei
***

Karma: 37
Deconectat Deconectat

Mesaje: 128



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Mai 19, 2014, 20:28:39 »

Puteti adauga solutiile la probleme: http://www.infoarena.ro/acm-icpc-nationala-2014-2015/solutii
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines