Pagini: 1 2 [3] 4   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Calendar de concursuri!  (Citit de 83168 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #50 : August 27, 2008, 09:01:56 »

duminica 31 august va fi "Goodbye Summer 2008 Contest". pe sgu
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #51 : Septembrie 04, 2008, 20:23:45 »

Niste concursuri marca Infoarena se mai anunta? S'a sarit peste Summer Challenge... ar fi bune niste runde Autumn Warmup   peacefingers
Memorat
filipb
Nu mai tace
*****

Karma: 232
Deconectat Deconectat

Mesaje: 929



Vezi Profilul
« Răspunde #52 : Septembrie 04, 2008, 20:28:38 »

Pana acum Autumn-Warmup a fost organizat de comunitate. Daca sunt voluntari cu idei bune, se va tine Smile
Memorat
nash
De-al casei
***

Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 109



Vezi Profilul
« Răspunde #53 : Octombrie 06, 2008, 22:56:55 »

No buna tuturor ,
    Cei care sunteti sunteti interesati in organizarea Autumn Warmup ... putem sa vb ... si eu sunt interesat deci .. ca sa facem o mica ordine .. momentan ... fara a se intelege gresit ... va rog sa ma contactati ( treubie sa fie o persoana de contac ) .
ym : nash_mit
Memorat
bodyionita
Strain


Karma: -2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #54 : Februarie 21, 2009, 21:23:10 »

imi puteti pune si miae data de nastere in clendar?....11.06(iunie) Thumb up Thumb up
Memorat
andrei-alpha
Client obisnuit
**

Karma: 103
Deconectat Deconectat

Mesaje: 91



Vezi Profilul
« Răspunde #55 : Februarie 21, 2009, 22:28:12 »

dc ? vrei sa dai petrecere atunci si ne chemii pe toti  Tongue
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #56 : Februarie 26, 2009, 21:51:21 »

S-ar putea organiza un "preOJI" 2009? Asa.. cam cu o saptamana inainte de oji. Stiu ca destul de tarziu, dar cine stie ? Smile Cred ca ar fi multi interesati sa isi testeze pentru ultima data fortele. Stiu ca e usor de vorbit si de exprimat idei, si de asemenea, stiu ca nu e usor de organizat un concurs. Dar, consider ca e o idee buna, si poate ca se prind cativa sa faca niste problemute.   Thumb up
Memorat
Marius
Nu mai tace
*****

Karma: 154
Deconectat Deconectat

Mesaje: 572



Vezi Profilul
« Răspunde #57 : Februarie 26, 2009, 21:57:09 »

S-ar putea organiza un "preOJI" 2009? Asa.. cam cu o saptamana inainte de oji. Stiu ca destul de tarziu, dar cine stie ? Smile Cred ca ar fi multi interesati sa isi testeze pentru ultima data fortele. Stiu ca e usor de vorbit si de exprimat idei, si de asemenea, stiu ca nu e usor de organizat un concurs. Dar, consider ca e o idee buna, si poate ca se prind cativa sa faca niste problemute.   Thumb up

Eu zic să iei 10 numere aleatoare între 1 și 800 și să rezolvi problemele din arhivă cu numărul de ordine corespunzător. Sau, mai sigur, între 3 și 800.  Cool
Memorat

Faceti lucrurile simplu: pe cat de simplu posibil, dar nu mai simplu.
c_e_manu
Nu mai tace
*****

Karma: 56
Deconectat Deconectat

Mesaje: 243



Vezi Profilul
« Răspunde #58 : Februarie 26, 2009, 22:13:35 »

Citat
Eu zic să iei 10 numere aleatoare între 1 și 800 și să rezolvi problemele din arhivă cu numărul de ordine corespunzător. Sau, mai sigur, între 3 și 800.  Cool

si asta e o idee buna... dar gradul de dificultate al problemelor din arhiva este destul de ridicat, mai ales daca sunt alese aleator...pot cadea numai ONI 11-12 si baraj pentru cineva de clasa a 9-a  Smile... plus ca nimic nu se compara cu un adevarat concurs cu limita de timp  Very Happy... personal si eu as vrea un preOJI 09... dar ma indoiesc ca se va organiza... poate insa se gasesc cativa voluntari  Whistle
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #59 : Februarie 26, 2009, 22:16:02 »

Sambata este etapa pe .campion, deci te poti antrena pentru oji (conditiile seamna)  Tongue
Memorat
gabor_oliviu1991
Nu mai tace
*****

Karma: 28
Deconectat Deconectat

Mesaje: 200



Vezi Profilul
« Răspunde #60 : Februarie 26, 2009, 22:26:18 »

excelenta idee Very Happy o rezolvare destul de simpla pentru cazuri ca acesta in care se doreste un concurs dar nu se gasesc voluntari este ca ca se faca niste articole prin care sa se explice etapele organizaii unui concurs, de la crearea de probleme pana la evaluator si teste. parerea mea e ca ideea de preOJI 09 a venit cam tarziu, dar totusi cu un efort din partea "mai marilor" infoarena, se poate organiza. long live IA peacefingers
Memorat
andrei-alpha
Client obisnuit
**

Karma: 103
Deconectat Deconectat

Mesaje: 91



Vezi Profilul
« Răspunde #61 : Februarie 27, 2009, 00:26:09 »

Exsista articole despre editarea problemelor, creearea testelor si scrierea evaluatorului http://infoarena.ro/documentatie...
Deocamdata pana va fi implementat Virtual Contest doar adminii pot crea concursuri.
Apropo de preoji 09 cred ca campion daca scrii in bordland si evantual faci problemele de la o grupa inferioara e destul de bun.  Smile
Memorat
eleni
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #62 : Aprilie 24, 2009, 13:22:23 »

20-23 mai 2009 la Lugoj, se va desfasura Concursul National de Soft "Grigore Moisil"  Smile.
Memorat
gabor_oliviu1991
Nu mai tace
*****

Karma: 28
Deconectat Deconectat

Mesaje: 200



Vezi Profilul
« Răspunde #63 : Aprilie 24, 2009, 13:46:25 »

Poate participa oricine sau trebuie invitatie. Si daca da, unde se fac inscrierile?
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #64 : Iunie 15, 2009, 18:35:17 »

Se stie cand va avea loc concursul "Stelele Informaticii 2009, clasele 11-12" ?  Smile
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #65 : Octombrie 23, 2009, 09:01:59 »

Se mai ocupa cineva de calendarul de concursuri?
Azi a inceput October 2009 Qualifying Round pe USACO.
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #66 : Octombrie 23, 2009, 15:02:06 »

Că tot ai pomenit de USACO, am și eu o intrebare. Dacă anul trecut m-am calificat la gold, acum tre' să mă recalific?
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #67 : Octombrie 23, 2009, 15:45:20 »

Cred ca gasesti informatiile astea in regulamentul lor. Din cate stiu eu, runda asta de calificare e optionala si are rolul de a stabili pentru fiecare daca ramane la divizia la care a participat pana acum, sau poate participa la una superioara.
Memorat
andrei.12
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 107
Deconectat Deconectat

Mesaje: 381



Vezi Profilul
« Răspunde #68 : Octombrie 23, 2009, 18:10:35 »

Citat
Că tot ai pomenit de USACO, am și eu o intrebare. Dacă anul trecut m-am calificat la gold, acum tre' să mă recalific?

Nu, ramai la ce divizie ai fost si anul trecut. Iar daca vrei sa participi la concursul de calificare, indiferent ce scor vei obtine la el, tot ramai la gold (sper sa nu ma insel, dar asa era anul trecut).
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #69 : Octombrie 24, 2009, 08:46:42 »

Se pare că și anul ăsta tot așa e, cel puțin așa rezultă din mailul de înștiințare.
Citat
Anyone who wishes to expand their horizons (with no penalties) or just have fun is welcome to participate.
Memorat
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #70 : Ianuarie 31, 2010, 10:37:00 »

Ar trebui anuntat si ONI gimnaziu, care se desfasoara acum.
Memorat
sorin04
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 4



Vezi Profilul
« Răspunde #71 : Februarie 10, 2010, 12:02:14 »

Daca n-ati observat inca pe bara de sus a forum-ului exista link-ul Calendar. Pe langa sarbatori si zilele de nastere ale utilizatorilor veti gasi de acum incolo detalii despre diversele concursuri de programare sau care tin de informatica. Pentru fiecare astfel de concurs va exista un topic in acesta sectiunea, iar in cazul concursurilor mai complexe (gen preONI) o intreaga subcategorie. Noi vom incerca sa pastram calendarul cat mai actual, dar avem nevoie si de ajutorul vostru. Daca considerati ca stiti un concurs care ar trebui sa apara in calendar, scrieti aici sau vorbiti cu un moderator sau administrator. Yahoo!

Salut Mircea,

Un concurs destul de interesant, spun eu, este si cel organizat de catre Fundatia de Evaluare in Educatie. Acesta se numeste Evaluare la Informatica&TIC "Tudor Sorin", pentru clasele II-XII. Concursul este online iar mai multe detalii gasiti pe evaluare-edu.ro. Este un concurs cu taxa.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #72 : Februarie 10, 2010, 12:41:13 »

Unde pot vedea un model de subiect?
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
sorin04
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 4



Vezi Profilul
« Răspunde #73 : Februarie 10, 2010, 13:46:55 »

Unde pot vedea un model de subiect?

Salut,

Subiectele nu sunt postate pe site insa iti pot trimite pe email. Spune-mi ce clasa/clase te intereseaza.

Cu stima,

Sorin
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #74 : Februarie 10, 2010, 14:00:09 »

Unde pot vedea un model de subiect?

Salut,

Subiectele nu sunt postate pe site insa iti pot trimite pe email. Spune-mi ce clasa/clase te intereseaza.

Cu stima,

Sorin

M-ar interesa un model de subiect pentru clasele a IX-a si a XI-a intensiv. Adresa mea de email se gaseste sub avatar.

Multumesc.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Pagini: 1 2 [3] 4   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines