Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Cata fizica se face la Automatica?  (Citit de 5580 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
flaviumanica
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 22



Vezi Profilul
« : Februarie 23, 2014, 21:21:44 »

Salut.
Sunt in clasa a XII-a si mai am doar cateva luni pana la admitere. Eu am cam avut in cap sa aleg Facultatea de Mate-Info, sectia Informatica,stiind ca si admiterea si in facultate se studiaza doar cele 2,la care ma pricep.
Aud totusi cam din toate partile ca Automatica este mult mai rentabila si iti asigura un viitor mai bun si mai banos. Problema este fizica,care mie nu prea imi place. Stiu ca sa da admitere la fizica,iar unii spun ca mai departe se face doar in primul an.
Aveti ideea daca este adevarat? Cata fizica se face,si cat de dificila? As reusi sa fac fata daca ma duc la pregatire lunile astea?

P.S.:As vrea ca in viitor sa devin programator,imi place partea de soft. Dar cica Automatica este mult mai cautata; stiu chiar pe cineva care s-a dus acolo si apoi a fost luat de Google.

Multumesc!
Memorat
Anonymouslegion
Strain


Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Februarie 26, 2014, 13:33:34 »

Toata fizica.
Te descurci tu.
Memorat
stardust
Strain
*

Karma: 13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 39



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Februarie 27, 2014, 18:29:37 »

Salut. Nu prea ai ce pregatire sa faci pentru fizica de facultate. Se face fizica in anul 1 semestru 2 si pentru asta iti trebuie toata algebra si toata analiza matematica din anul 1 semestrul 1. Deci destul de dificila..

P.S: Nu cred ca prietenul tau s-a dus la Google doar fiindca era la Automatica. Asteapta-te sa studiezi o groaza de materii care n-au legatura cu "partea de soft".
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines