Pagini: [1] 2   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Feedback Runda 1  (Citit de 7962 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
savim
Nu mai tace
*****

Karma: 194
Deconectat Deconectat

Mesaje: 333



Vezi Profilul
« : Decembrie 16, 2012, 15:47:58 »

Runda 1 a concursului Algoritmiada 2013 s-a încheiat. Felicitări primilor clasați!

Așteptăm opiniile și eventualele sugestii ale concurenților în legătură cu oraganizarea, subiectele propuse și orice probleme întâmpinate.

Mult succes în continuare!
Memorat
visanr
Nu mai tace
*****

Karma: 168
Deconectat Deconectat

Mesaje: 213



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Decembrie 16, 2012, 15:54:30 »

Felicitari pt aceasta runda!
Problemele au fost interesante, pacat ca mi-am prins urechile la kinetic (nu sunt singurul)  Tongue
Memorat
tzipleatud
De-al casei
***

Karma: 104
Deconectat Deconectat

Mesaje: 117



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Decembrie 16, 2012, 15:54:49 »

Salut!

Problemele au fost interesante, si cu toate problemele tehnice, runda a fost ok Smile .

Ar putea cineva sa imi explice pe scurt care era ideea la kinetic (stiu ca vor fi puse si solutiile, dar multa lume nu are rabdare pana atunci Smile ).
Memorat
veleandu
De-al casei
***

Karma: 155
Deconectat Deconectat

Mesaje: 132



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Decembrie 16, 2012, 15:55:17 »

Wa pe testul 2 .. 90 de puncte.
Srsly? Smile)
Memorat
mihaipopa12
Client obisnuit
**

Karma: 74
Deconectat Deconectat

Mesaje: 64



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Decembrie 16, 2012, 16:04:21 »

Felicitari pentru runda! Problemele au fost super reusite.  Very Happy
Memorat
danalex97
Vorbaret
****

Karma: 54
Deconectat Deconectat

Mesaje: 192



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Decembrie 16, 2012, 16:08:17 »

Frumoase problemele ! Felicitari organizatorilor , chiar si cu problemele tehnice runda a fost foarte reusita !  Applause
Memorat
alex_unix
Strain
*

Karma: 22
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Decembrie 16, 2012, 16:21:57 »

Mi-a placut runda Very Happy . Putin ciudat sa se dea grafuri la a 10-a, dar imi place mult ca a fost diversitate Tongue
« Ultima modificare: Decembrie 16, 2012, 16:29:58 de către Petenchea Alexandru » Memorat
Protoman
Infoarena Monthly
De-al casei
*****

Karma: 119
Deconectat Deconectat

Mesaje: 128



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Decembrie 16, 2012, 16:25:06 »

Memorat
repp4radu
Nu mai tace
*****

Karma: 118
Deconectat Deconectat

Mesaje: 204



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Decembrie 16, 2012, 16:36:45 »

Foarte faine problemele. Critice2 mi s-a parut prea grea in comparatie cu restul. Eu personal la al doilea exemplu nu am priceput de ce e corect raspunsul.

Felicitari comisiei!  Applause
Memorat
klamathix
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 733
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.216



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Decembrie 16, 2012, 17:09:26 »

La Kinetic ideea e ca exista doar N ^ 2 momente in care se schimba ordinea relativa a punctelor. Daca iti generezi momentele astea si le sortezi, poti sa faci update-uri in timp real la ordinea punctelor iar apoi sa cauti binar. Evident, query-urile se parcurg si ele sortate dupa t, in paralel cu schimbarile de ordine.

Asa iese O(N ^ 2 log N + M log N). Din pacate, diverse optimizari la brut au adus punctaje foarte mari. E cam greu sa faci teste perfecte pentru o problema de genul asta. We'll keep that in mind Smile.

Memorat
NicuCJ
Strain
*

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 44



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Decembrie 16, 2012, 17:11:36 »

Desi inainte de chestia cu 1 000 000 aveam o gramada de idei pentru kinetic, dupa aceea s-au dus toate, si am bagat brute-ul  Aha .

Runda a fost foarte reusita, felicitari organizatorilor!
Memorat
a_h1926
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 317
Deconectat Deconectat

Mesaje: 385



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Decembrie 16, 2012, 17:12:39 »

La al doilea exemplu ai 2 muchii critice in graful initial: 1-5 si 7-8. In cazul in care niciuna din muchiile fictive nu apare, ai 2 muchii critice (cu o probabilitate de (1 - 0.5) * (1 - 0.123) * (1 - 0.752) = 0.108748), deci aduni la rezultat 2 * 0.108748 = 0.217496. In cazul in care muchia 2-8 apare, indiferent de celelalte 2 muchii, nu mai ramane nicio muchie critica, deci ai probabilitate 0.5 pentru 0 muchii critice. Acum daca nu apare muchia 2-8 si apar muchiile 4-7 si 6-8, de asemenea nu mai ramane nicio muchie critica. Daca apare doar muchia 6-8, ramane doar muchia critica 1-5, deci adunam (1 - 0.5) * 0.123 * (1 - 0.752) * 1 la rezultat, si daca apare doar muchia 7-5, ramane doar muchia critica 7-8 cu probabilitate (1 - 0.5) * 0.752 * (1 - 0.123). In final, avem 0.108748 * 2 + 0.015252 * 1 + 0.329752 * 1 = 0.5625.

Ne poate da cineva un hint la Critice2? Eu am pierdut aproape 3 ore pe problema si am gasit o solutie care imi dadea bine pe exemple si pe toate testele pe care mi le-am dat eu, dar am luat 0 si nu inteleg ce e gresit in rationamentul meu.
Memorat
repp4radu
Nu mai tace
*****

Karma: 118
Deconectat Deconectat

Mesaje: 204



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Decembrie 16, 2012, 17:14:28 »

Mersi!

Eu am uitat de cazul in care nu apare nicio muchie  Embarassed
Memorat
savim
Nu mai tace
*****

Karma: 194
Deconectat Deconectat

Mesaje: 333



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Decembrie 16, 2012, 18:10:13 »

Am adaugat problemele in arhiva !  Thumb up
Memorat
visanr
Nu mai tace
*****

Karma: 168
Deconectat Deconectat

Mesaje: 213



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Decembrie 17, 2012, 07:23:06 »

Se pot lua 90 de puncte la kinetic astfel: pt testele 1 2 3 5 brute, iar pt cele de la 6 pana la 10 ia OK o sursa gresita care cauta binar in functie de valoarea functiei la momentul T, chiar daca valorile celor N functii la acel moment nu sunt sortate  Tongue  Whistle


LE: vad ca imi scade si karma cu ocazia asta, nu vad ce am zis asa rau
« Ultima modificare: Decembrie 17, 2012, 19:47:18 de către Visan Radu » Memorat
harababurel
Client obisnuit
**

Karma: 23
Deconectat Deconectat

Mesaje: 62



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Decembrie 17, 2012, 20:58:24 »

cand se va updata ratingul?
Memorat
klamathix
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 733
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.216



Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Decembrie 18, 2012, 01:50:41 »

Ca sa incheiem(speram) cu problemele tehnice pentru runda asta, anuntam ca testele 5 6 si 7 de la critice2 au fost schimbate si sursele reevaluate. Acest lucru l-a afectat doar pe Mugurel Ionut Andreica, care a obtinut astfel 400 de puncte. Felicitari!

Ne cerem scuze din nou pentru toate problemele intampinate in aceasta runda.
Memorat
proflaurian
Client obisnuit
**

Karma: 46
Deconectat Deconectat

Mesaje: 58



Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Decembrie 18, 2012, 07:52:47 »

Propun un nou format de concurs pentru Algorimiada cu urmatoarele categorii de varsta:


  • Clasele 5-9
  • Clasa a 10-a
  • Clasele 11-12
  • Open
  • Mugurel

 Rolling on the Floor Laughing  Just kidding

Felicitari Mugurel . Impresionant ca intotdeauna.
Felicitari Echipei Infoarena pentru problemele foarte interesante propuse.


Memorat
Vman
Echipa infoarena
Vorbaret
*****

Karma: 45
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Decembrie 18, 2012, 12:53:32 »

Desi e scuzabil si de inteles ca uneori sa se mai strecoare cate o gresala intr-un enunt sau test, totusi sa fiu sincer runda asta mi s-a parut extrem prost organizata.

Nu e normal ca limitele sa se schimbe la jumatatea concursului, si mi se pare aiurea sa se schimbe restrictiile de timp. Faptul ca testele slabe, limita de memorie sau timpul de executie permit "bulanelilor" sa ia puncte trebuie anticipat/verificat inainte de startul rundei.

Iar legat de subiecte, desi runda a fost prelungita cu o ora pentru unii eu consider ca trebuia sa fie din start si pentru toata lumea o runda de 5 ore luand in calcul nivelul subiectelor. De altfel se si vede ca intr-o runda de calificare punctajele la varf sunt sub 150, iar mai jos...
Personal cred ca asta e si unul din motivele pentru care nivelul de participare este extrem de scazut. Daca inca de la prima runda subiectele sunt foarte grele multi sunt descurajati si considera ca nu mai are rost sa participe in continuare. Deja la ultima runda primii vor fi deja calificati, ceilalti nu vor mai avea nicio sansa si nu va mai participa nimeni.
La grupele 5-9 si Open cred ca ar fi loc de 4 probleme dintre care 2 sa fie simple, astfel incat cei care sunt la inceput cu algoritmica sa nu se simta total outsideri. Ori la runda asta nu a existat nicio problema simpla, nici macar medie, ceea ce se reflecta si in punctajele concurentilor si numarul redus de participanti.

Odata ce ati stabilit un set de probleme ganditi-va si la cat de dificil este setul respectiv, si ganditi-va si ca nu toti au nivelul de cunostiinte si experienta multor olimpiade si concursuri, asa ca trebuie sa estimati dificultatea la un nivel mediu.

Impresia mea a fost ca la runda asta ati bagat la repezeala 3-4 probleme + ce mai era pe stoc si gata runda, norocul a fost ca nu s-a tinut acum 2 saptamani cum era planificat.
Memorat
S7012MY
Nu mai tace
*****

Karma: 26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 648



Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Decembrie 18, 2012, 15:06:31 »

Desi e scuzabil si de inteles ca uneori sa se mai strecoare cate o gresala intr-un enunt sau test, totusi sa fiu sincer runda asta mi s-a parut extrem prost organizata.

Nu e normal ca limitele sa se schimbe la jumatatea concursului, si mi se pare aiurea sa se schimbe restrictiile de timp. Faptul ca testele slabe, limita de memorie sau timpul de executie permit "bulanelilor" sa ia puncte trebuie anticipat/verificat inainte de startul rundei.

Iar legat de subiecte, desi runda a fost prelungita cu o ora pentru unii eu consider ca trebuia sa fie din start si pentru toata lumea o runda de 5 ore luand in calcul nivelul subiectelor. De altfel se si vede ca intr-o runda de calificare punctajele la varf sunt sub 150, iar mai jos...
Personal cred ca asta e si unul din motivele pentru care nivelul de participare este extrem de scazut. Daca inca de la prima runda subiectele sunt foarte grele multi sunt descurajati si considera ca nu mai are rost sa participe in continuare. Deja la ultima runda primii vor fi deja calificati, ceilalti nu vor mai avea nicio sansa si nu va mai participa nimeni.
La grupele 5-9 si Open cred ca ar fi loc de 4 probleme dintre care 2 sa fie simple, astfel incat cei care sunt la inceput cu algoritmica sa nu se simta total outsideri. Ori la runda asta nu a existat nicio problema simpla, nici macar medie, ceea ce se reflecta si in punctajele concurentilor si numarul redus de participanti.

Odata ce ati stabilit un set de probleme ganditi-va si la cat de dificil este setul respectiv, si ganditi-va si ca nu toti au nivelul de cunostiinte si experienta multor olimpiade si concursuri, asa ca trebuie sa estimati dificultatea la un nivel mediu.

Impresia mea a fost ca la runda asta ati bagat la repezeala 3-4 probleme + ce mai era pe stoc si gata runda, norocul a fost ca nu s-a tinut acum 2 saptamani cum era planificat.

In primul rand tin sa subliniez ca tu ai fost in comisia oni 2012 unde subiectele au fost cum au fost, deci stii si tu ca nu tot timpul se pot da subiecte perfecte. Si la oni au fost date exemple gresite la unele probleme. Nu ai cum sa eviti unele chestii totusi la 11-12 nu cred ca s-au luat punctaje mari cu bulaneli.

La 11-12 setul a fost echilibrat: a fost o problema simpla kinetic, una medie mvc si una posibil prea grea critice2.
La open a fost mvc problema simpla care ar trebui sa fie cunoscuta de multa lume fiind o dinamica clasica pe arbore la care se mai adauga o observatie smechera. Interzis nu era o problema atat de dificila. Iar taie si critice2 faceau diferenta.

Mi se pare aiurea sa comentezi cand problemele chiar au fost foarte reusite si bine alese daca analizezi asta stiind rezolvarile.

Citat
Impresia mea a fost ca la runda asta ati bagat la repezeala 3-4 probleme + ce mai era pe stoc si gata runda, norocul a fost ca nu s-a tinut acum 2 saptamani cum era planificat.

Da la oni cum faceti ? Sa nu imi zici ca va intalniti inainte de mai multe ori ca sa alegeti subiectele. Din cate stiu eu problemele au fost pregatite din timp. De ce nu te implici tu in infoarena sa dai probleme mai reusite?  Fighting Nu cred ca e nimeni obligat sa-ti dea tie gratis probleme pe care sa le rezolvi.

Astept din partea ta sa dovedesti ca poti da probleme mai bune ca la algoritmiada. Nu mai zic si de fmi unde ai fost in comisie, iar acolo neplacerile create au fost mult mai mari.
Memorat
Vman
Echipa infoarena
Vorbaret
*****

Karma: 45
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Decembrie 18, 2012, 15:46:59 »

Am scris postul respectiv in ideea de a atrage atentia asupra unor aspecte care scad popularitatea concursului si a infoarenei. Prin posturi de genul "marfa, sa o tineti tot asa" nu se aduce vreun castig, decat eventual la nivel emotional motivational, nu si calitativ.

Petru, deci in opinia ta mvc era medie la 11-12 si simpla la open. Deci tu nu ai inteles chiar nimic din ce am zis.
Legat de oni nu pot sa iti dau raspunsul pe care ti l-as da in mod normal tocmai pt ca reprezint un grup de oameni si nu doar pe mine. Iar legat de atacul la persoana pe care l-ai lansat iti spun doar ca e un gest urat care nu isi are locul pe acest forum si incheiem discutia aici, nu ma intereseaza parerea ta despre mine.
Memorat
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Decembrie 18, 2012, 16:22:56 »

Vlad are dreptate si ar trebui apreciate comentariile lui. Totusi, cred ca majoritatea membrilor din echipa infoarena sunt constienti de aceste probleme, iar ceilalti sunt membrii noi si au nevoie de momente ca acestea sa invete, deci n-ar trebui trecute cu vederea.

Legat de dificultatea problemelor, e adevarat ce spune Vlad cu necesitatea de a exista probleme (foarte) simple la fiecare grupa pentru a incuraja noii participanti si pentru a tine competitia deschisa. De acest lucru este in special nevoie cand se schimba generatiile, ca acum. Pe de alta parte, daca nu se dau niciodata seturi de probleme grele, vom ajunge sa avem o mare masa de programatori care nu sunt competitivi la nivel international. Si in final, nimanui nu-i place sa propuna probleme simple pentru ca nu aduc nici un castig (recunostinta, provocare intelectuala, etc.) celui care le propune. Probabil ca solutia aici ar fi sa avem seturi de probleme foarte clar departajate: cu probleme foarte simple, medii si ruperi (dupa modelul topcoder).

Din experienta mea, presiunea pentru a organiza un concurs de programare online e mult mai scazuta decat cea la concursurile onsite. De aceea, olimpiada nationala nu se compara cu Algoritmiada. Cred ca aici ar trebui sa inteleaga ce a gresit comisia si sa evite sa mai repete astfel de greseli. Posibile solutii: sa verifice enunturile mai in serios, sa analizeze mai exact dificultatea solutiilor, sa petreaca mai mult timp incercand sa gaseasca solutii neoptime care pot obtine punctaje mari, sa se apuce mai devreme de lucru, etc. In plus, daca intreaga comisie este mai responsabila, atunci efortul individual e mai scazut.



Memorat

Am zis Mr. Green
S7012MY
Nu mai tace
*****

Karma: 26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 648



Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Decembrie 18, 2012, 17:02:34 »

Fara sa ma mai cert si sa atac pe nimeni vreau sa analizez putin setul de la open.

In primul rand daca ne uitam pe clasament vedem ca fiecare problema a fost rezolvata de cel putin un om deci nu au fost probleme prea grele.
Problema interzis a fost rezolvata de 11 oameni deci a fost bine aleasa.
Problema mvc se reducea la o problema de dinamica destul de clasica: Dandu-se o firma sub forma de arbore sa se invite un numar minim de angajati astfel incat sa nu existe doi angajati astfel incat unul din ei sa fie seful direct al celuilalt.
Celelalte doua probleme au fost problemele grele care trebuiau sa faca diferenta.
In concluzie doua probleme simple si doua dificile  Ok

Mie mi se pare un set de probleme echilibrat care departajeaza corect concurentii, iar asta se vede si din clasament. In plus nu mi se pare ok ca o singura problema sa faca diferenta intre primele locuri deoarece s-ar lasa loc de bulaneli.
Memorat
PlayLikeNeverB4
Nu mai tace
*****

Karma: 212
Deconectat Deconectat

Mesaje: 721



Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Decembrie 18, 2012, 17:44:29 »

Parerea mea e ca exista probleme foarte simple la monthly, concurs cu multe runde, si el se poate ocupa de partea de incurajare. Dificultatea problemelor la aceasta runda mi s-a parut a fi cam ce ar trebui sa fie la algoritmiada (in afara de problemele tehnice).
Memorat
eudanip
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 307
Deconectat Deconectat

Mesaje: 703



Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Decembrie 18, 2012, 21:35:12 »

Desi e scuzabil si de inteles ca uneori sa se mai strecoare cate o gresala intr-un enunt sau test, totusi sa fiu sincer runda asta mi s-a parut extrem prost organizata.

Nu e normal ca limitele sa se schimbe la jumatatea concursului, si mi se pare aiurea sa se schimbe restrictiile de timp. Faptul ca testele slabe, limita de memorie sau timpul de executie permit "bulanelilor" sa ia puncte trebuie anticipat/verificat inainte de startul rundei.

Iar legat de subiecte, desi runda a fost prelungita cu o ora pentru unii eu consider ca trebuia sa fie din start si pentru toata lumea o runda de 5 ore luand in calcul nivelul subiectelor. De altfel se si vede ca intr-o runda de calificare punctajele la varf sunt sub 150, iar mai jos...
Personal cred ca asta e si unul din motivele pentru care nivelul de participare este extrem de scazut. Daca inca de la prima runda subiectele sunt foarte grele multi sunt descurajati si considera ca nu mai are rost sa participe in continuare. Deja la ultima runda primii vor fi deja calificati, ceilalti nu vor mai avea nicio sansa si nu va mai participa nimeni.
La grupele 5-9 si Open cred ca ar fi loc de 4 probleme dintre care 2 sa fie simple, astfel incat cei care sunt la inceput cu algoritmica sa nu se simta total outsideri. Ori la runda asta nu a existat nicio problema simpla, nici macar medie, ceea ce se reflecta si in punctajele concurentilor si numarul redus de participanti.

Odata ce ati stabilit un set de probleme ganditi-va si la cat de dificil este setul respectiv, si ganditi-va si ca nu toti au nivelul de cunostiinte si experienta multor olimpiade si concursuri, asa ca trebuie sa estimati dificultatea la un nivel mediu.

Impresia mea a fost ca la runda asta ati bagat la repezeala 3-4 probleme + ce mai era pe stoc si gata runda, norocul a fost ca nu s-a tinut acum 2 saptamani cum era planificat.

In primul rand tin sa subliniez ca tu ai fost in comisia oni 2012 unde subiectele au fost cum au fost, deci stii si tu ca nu tot timpul se pot da subiecte perfecte. Si la oni au fost date exemple gresite la unele probleme. Nu ai cum sa eviti unele chestii totusi la 11-12 nu cred ca s-au luat punctaje mari cu bulaneli.

La 11-12 setul a fost echilibrat: a fost o problema simpla kinetic, una medie mvc si una posibil prea grea critice2.
La open a fost mvc problema simpla care ar trebui sa fie cunoscuta de multa lume fiind o dinamica clasica pe arbore la care se mai adauga o observatie smechera. Interzis nu era o problema atat de dificila. Iar taie si critice2 faceau diferenta.

Mi se pare aiurea sa comentezi cand problemele chiar au fost foarte reusite si bine alese daca analizezi asta stiind rezolvarile.

Citat
Impresia mea a fost ca la runda asta ati bagat la repezeala 3-4 probleme + ce mai era pe stoc si gata runda, norocul a fost ca nu s-a tinut acum 2 saptamani cum era planificat.

Da la oni cum faceti ? Sa nu imi zici ca va intalniti inainte de mai multe ori ca sa alegeti subiectele. Din cate stiu eu problemele au fost pregatite din timp. De ce nu te implici tu in infoarena sa dai probleme mai reusite?  Fighting Nu cred ca e nimeni obligat sa-ti dea tie gratis probleme pe care sa le rezolvi.

Astept din partea ta sa dovedesti ca poti da probleme mai bune ca la algoritmiada. Nu mai zic si de fmi unde ai fost in comisie, iar acolo neplacerile create au fost mult mai mari.

Petru: Tin sa spun ca nu prea ai dreptate din mult puncte de vedere. In primul rand ai spus ca neplacerile aduse de fmi au fost mult mai mari ca la algoritmiada si asta este TOTAL FALS. In afara de testele proaste de la drum4 de care am fost foarte nemultumit concursul a fost bine organizat si nu prea a avut probleme tehnice. Fie ca ti-a placut concursul, fie ca nu, nu poti zice ca oamenii nu au fost seriosi. Algoritmiada in schimb a fost organizata de data asta foarte prost. Cu foarte putina mea experienta in organizat concursuri mi s-a parut evident ca de data asta echipa infoarena nu a fost prea serioasa si am o presimtire ca nici ei nu pot nega asta. In primul rand a fost schimbata o restrictiie foarte importanta. Chiar daca au mai dat o ora in plus, eu care eram super obosit m-am enervat super repede. Dupa au zis la inca o problema ca valorile sunt pana in 20000 si nu pana in 15000. Dupa au uitat sa adauge feedback la critice(asta nu e grav, se mai intampla dar putem numara). Dupa la jumatatea concursului au MICSORAT limita de timp la aceesi problema.  Sa nu mai mentionam de cate ori au schimbat testele si au reevaluat problemele. Deci aceasta runda a fost pe departe cea mai prost organizata runda ever de algoritmiada. Acuma tu esti putin cam copil  Smile (nu o zic cu rautate). Adica observ ca zici de toate concursurile la care faci bine ca au fost foarte bine organizate si subiectele au fost foarte bine alese. Sa stii ca uneori cand zici ca subiectele au fost foarte bine alese, se poate ca nici macar comisia sa nu prea fie de acord cu tine. Si mie personal mi-au placut cat de cat subiectele la runda asta dar sunt de parere ca nu au fost foarte bine alese (parca nu se prea completau una pe cealalta) iar cu problemele tehnice daca aveai o zi proasta iti cam bagai picioarele. 

Inchei prin a spune ca desi au existat multe runde mult mai reusite, runda nu a fost chiar asa crima. Eu vreau sa fiu doar realist. Nu vreau nici sa laud nici sa fac scandal ca penalu pe aici. Adica eu stiu ca se mai intampla si echipa IA si-a dat silinta cat a putut. Astept sa ne loveasca cu runda 2 mai puternic ca niciodata  Very Happy.

PS Petru: nu trebuie sa zici "fara sa ma mai cert" deoarece aici noi toti suntem prieteni si de asta a fost facut forumul ca sa discutam. Daca vrei sa ma contrazici cu ceva te rog nu ezita. Tin sa mentionez si sa te asigur doar ca eu si cu Vlad nu suntem singurii cu feedback prost. Mai intreaba lume si mai analizeaza pareri Smile.
Memorat
Pagini: [1] 2   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines