Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Evaluatoru  (Citit de 16224 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
LucAnd
Strain
*

Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 26



Vezi Profilul
« : Decembrie 20, 2005, 10:23:46 »

N-am nici o problema cu evaluatorul ,da ma intrebam de ce nu folositi versiuni mai noi ca din mai de cand e compilatoru 3.3.5 a trecut mult si au aparut multe versiuni noi , daca stiti voi ceva legat deversiunea 3.3.5 care va face sa ramaneti la ea sa-mi spune-ti si mie pls

si ar mai fi ceva
eu folosesc in general devcpp(4.9.9.2) care are gcc 3.4.2 si cand declar variabile de dimensiuni gigantice (int a[100000][1000]) imi merge, in schimb daca trimit o solutie cu o astfel de variabila imi da signal kill , variabila ocupa dimensiuni enorme in memoria calculatorului dar totusi de ce imi merge (ca si peun calc ce 64 de rami tot mere)  ,sau de ce nu va merge voua ca doar  aveti 63 mega ,e versiunea diferita de gcc de vina ?
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Decembrie 20, 2005, 14:02:54 »

Memorie e destula... Ideea e ca e LIMITATA la 64 mega si e normal sa fie asa... Daca ai avea memorie infinita te trezesti la un moment dat si bagi o matrice de un giga in loc sa cauti o chestie mai inteligenta. Oricum daca folosesti memorie ca nemancatu' o sa-ti mearga programu super incet... Ar trebui sa fii prea fericit pentru ca ai 64 mega... La unele concursuri ai 16 sau la cele cu compilatoare Borland ai 640 K...
Cat despre compilatoare nu stiu ce sa zic... Au avut parca la un moment dat GCC 4.0, dar au trecut inapoi la 3.3.5... Nu stiu exact de ce...
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #2 : Decembrie 20, 2005, 16:16:53 »

Pai s-a mutat evaluatorul de pe laptop pe un PC normal si acolo era gcc-ul care acum. Probabil ca o sa-l actualizam curand.
Memorat
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Decembrie 20, 2005, 16:37:50 »

4.0.2 e baza Wink
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
LucAnd
Strain
*

Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 26



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Decembrie 20, 2005, 18:37:44 »

am trecut de curand pe linux mai exact ubuntu si mi-am pus anjuta , un ide c/c++ , e interesant e ca foloseste g++ din comand line (adica programu nu are compilator da cand compilez ceva scrie ce trebe in comand line si run ) eu in comand line am g++ 4.02 da am downloadat de pe net si 3.3.5 si alte versiuni si ma intrebam daca careva e familiar cu ide-ul asta sa ma invete cum sa schimb versiune de compilator folosit , nu prea stiu mult linux/ubuntu asa ca as fi recunoscator pt sugestii
Memorat
Coty
Nu mai tace
*****

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 235



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #5 : Ianuarie 01, 2006, 10:36:50 »

sigur IDE-ul asta al tau nu e un text editor cu syntax highighting de C/C++? adica zic si eu, nu am lucrat in el vreodata... eu folosesc VIM + compilatorul respectiv... adica editez sursa si il compilez eu din command line, editez fisierele de intrare, rulez si dau "cat" la fisierele de output... mi se pare cel mai simplu
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines