Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: "Grigore Moisil" Urziceni 2012  (Citit de 6349 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
maritim
Vorbaret
****

Karma: 59
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« : Ianuarie 16, 2012, 17:49:20 »

Deoarece am vazut ca nu s-a anuntat inca pe site, voi anunta eu primul: Pe 28 Ianuarie 2012 va avea loc la Urziceni concursul interjudetean "Grigore Moisil" 2012, ca o pregatire inainte de faza judeteana a olimpiadei. Sincer, nu am informatii despre judetele care pot participa la concurs, dar oricine ar dori sa participe se poate uita la contact aici.

Daca va exista sustinere din partea echipei infoarena as putea ajuta la introducerea problemelor in Arhiva educationala dupa terminarea concursului.
« Ultima modificare: Ianuarie 16, 2012, 17:55:07 de către Lambru Andrei Cristian » Memorat
S7012MY
Nu mai tace
*****

Karma: 26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 648



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Ianuarie 16, 2012, 18:08:17 »

Ne poate spune cineva care a participat anul trecut cum a fost ?
Memorat
maritim
Vorbaret
****

Karma: 59
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Ianuarie 16, 2012, 19:40:47 »

Iti pot spune eu.

A fost calumea, cei care vin din judetele invecinate vor fi cazati cu o seara inainte pe 27. Concursul este de Matematica-Informatica. Prima runda se tine de dimineata si este de matematica. De la ora 3 (sau 4, nu mai retin exact) este proba de informatica. Oricine participa la proba de informatica este obligat sa participe si la matematica. Mancarea este buna, n-ai de ce sa-ti faci griji. Masa este servita intre cele doua probe.

Materia pentru concurs este cea de la fiecare clasa pana la sfarsitul semestrului I (fara grafuri la clasa a XI-a, de exemplu) si problemele propuse de catre profesorii din liceu sunt destul de antrenante. La matematica se mai dau probleme si din gazeta matematica.

Calculatoarele au fost cu Windows XP si Windows Vista. IDE-uri sunt cele de la olimpiada (anul acesta nu stiu daca se va folosi Code::Blocks).

Va voi tine la curent, odata ce voi afla detalii in legatura cu editia de anul acesta.
« Ultima modificare: Ianuarie 16, 2012, 19:48:03 de către Lambru Andrei Cristian » Memorat
S7012MY
Nu mai tace
*****

Karma: 26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 648



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Ianuarie 16, 2012, 20:57:36 »

Iti pot spune eu.
 Oricine participa la proba de informatica este obligat sa participe si la matematica.

Chestia asta mi se pare geniala dar nu o vad in regulament.
Memorat
scipianus
Nu mai tace
*****

Karma: 129
Deconectat Deconectat

Mesaje: 345



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Ianuarie 16, 2012, 21:00:18 »

Iti pot spune eu.
 Oricine participa la proba de informatica este obligat sa participe si la matematica.

Chestia asta mi se pare geniala dar nu o vad in regulament.

Si clasamentul sa inteleg ca e cumulat mate+info?
Memorat
maritim
Vorbaret
****

Karma: 59
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Ianuarie 16, 2012, 21:02:05 »

Da, regula aceasta este introdusa incepand cu anul acesta.

Nu, clasamentul este separat pe fiecare materie.
Memorat
scipianus
Nu mai tace
*****

Karma: 129
Deconectat Deconectat

Mesaje: 345



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Ianuarie 16, 2012, 21:03:35 »

Si poate participa oricine din orice judet?
Memorat
maritim
Vorbaret
****

Karma: 59
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Ianuarie 16, 2012, 21:13:16 »

Cred ca cel mai bine ar fi sa iei legatura cu profesorii tai pentru a vorbi cu organizatorii. Stiu ca locurile sunt limitate (1-2 pe clasa din partea fiecarei scoli, s-ar putea sa ma insel). In anii trecuti au participat judetele invecinate (chiar si Doljul sau Dambovita cu cativa ani in urma). Ai putea sa incerci sa vezi daca este OK sa participe si judetul Vaslui, nu cred ca ar avea ceva impotriva.

Cum am spus o sa ma informez mai mult si o sa revin cu informatii in cateva zile, pana miercuri cel tarziu.
« Ultima modificare: Ianuarie 16, 2012, 21:22:05 de către Lambru Andrei Cristian » Memorat
scipianus
Nu mai tace
*****

Karma: 129
Deconectat Deconectat

Mesaje: 345



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Ianuarie 17, 2012, 22:42:30 »

Pentru ca un liceu sa poată participa trebuie neaparat sa fim 8 sau cel mult 8 ?
Memorat
maritim
Vorbaret
****

Karma: 59
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Ianuarie 18, 2012, 16:54:09 »

Cel mult 8.

Asa cum am promis am revenit cu vesti, din pacate nu prea bune. Perioada de inscriere a fost pana astazi, 18 Ianuarie 2012. Daca nu v-ati inscris (sau incercat sa va inscrieti) pana acum nu e totul pierdut, puteti sa mai vorbiti cu ei si sa vedeti ce rezolvati. Nu este o interdictie pe judete, poate sa vina orice judet, nu stiu daca transportul este gratis. Pentru judetele invecinate transportul este pus la dispozitie de ministerul educatiei.

IDE-ul ramane in continuare MinGW.

Eu va recomand inca sa luati legatura cu profesorii din liceul "Grigore Moisil" Urziceni si sa incercati sa va inscrieti, nu cred ca nu se mai poate schimba nimic.
Memorat
scipianus
Nu mai tace
*****

Karma: 129
Deconectat Deconectat

Mesaje: 345



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Ianuarie 18, 2012, 19:10:39 »

Cel mult 8.

Asa cum am promis am revenit cu vesti, din pacate nu prea bune. Perioada de inscriere a fost pana astazi, 18 Ianuarie 2012. Daca nu v-ati inscris (sau incercat sa va inscrieti) pana acum nu e totul pierdut, puteti sa mai vorbiti cu ei si sa vedeti ce rezolvati. Nu este o interdictie pe judete, poate sa vina orice judet, nu stiu daca transportul este gratis. Pentru judetele invecinate transportul este pus la dispozitie de ministerul educatiei.

IDE-ul ramane in continuare MinGW.

Eu va recomand inca sa luati legatura cu profesorii din liceul "Grigore Moisil" Urziceni si sa incercati sa va inscrieti, nu cred ca nu se mai poate schimba nimic.

Termenul era astazi?  Huh
Ar fi tarziu maine pe dupa-amiaza sa vorbeasca inspectorul?
Memorat
maritim
Vorbaret
****

Karma: 59
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Ianuarie 18, 2012, 20:33:22 »

Citat
Termenul era astazi?

Din pacate da.

Citat
Ar fi tarziu maine pe dupa-amiaza sa vorbeasca inspectorul?

Nu, poate n-ar fi tarziu. Poti incerca.
« Ultima modificare: Ianuarie 18, 2012, 20:38:57 de către Lambru Andrei Cristian » Memorat
scipianus
Nu mai tace
*****

Karma: 129
Deconectat Deconectat

Mesaje: 345



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Ianuarie 21, 2012, 18:04:09 »

Citat
Termenul era astazi?

Din pacate da.

Citat
Ar fi tarziu maine pe dupa-amiaza sa vorbeasca inspectorul?

Nu, poate n-ar fi tarziu. Poti incerca.

Mersi inca o data pentru informatii  Very Happy Am reusit joi pe dupa-amiaza sa ma inscriu eu si inca 3 colegi de liceu  Winner 1st place
Memorat
maritim
Vorbaret
****

Karma: 59
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Ianuarie 21, 2012, 20:56:26 »

Waw, super. Pana la Urziceni succes maine!
Memorat
scipianus
Nu mai tace
*****

Karma: 129
Deconectat Deconectat

Mesaje: 345



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Ianuarie 26, 2012, 21:05:31 »

Waw, super. Pana la Urziceni succes maine!

Concurs amanat  sad  Stii cumva cand se va tine din nou? (Duminica viitoare e si runda campion)

LE :
Citat
Din cauza condiţiilor meteorologice nefavorabile concursul se amână, în perioada 10-12 februarie 2012!
« Ultima modificare: Ianuarie 27, 2012, 17:15:12 de către Olariu Ciprian » Memorat
maritim
Vorbaret
****

Karma: 59
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Martie 18, 2012, 19:00:58 »

Dupa 3 amanari si o iarna plina de zapada, Concursul National "Grigore Moisil" Urziceni 2012 si-a anuntat perioada de desfasurare intre 27-29 martie 2012 Smile .

Acesta va fi pentru multi ultimul antrenament inainte de olimpiada nationala.

Mult succes tuturor celor care vor participa !
« Ultima modificare: Martie 18, 2012, 19:08:27 de către Lambru Andrei Cristian » Memorat
R.A.R
Strain
*

Karma: -7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 37



Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Martie 18, 2012, 19:44:01 »

Se pare ca ori e o greseala pe siteul lor ori ai gresit tu data : "Din cauza programării etapei naţionale a Olimpiadei de Informatică, ediţia a VIII-a a Concursului Naţional de Matematică şi Informatică,  se reprogramează în perioada 27-29 aprilie 2012!"
Memorat
maritim
Vorbaret
****

Karma: 59
Deconectat Deconectat

Mesaje: 176



Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Martie 18, 2012, 20:05:47 »

Da, se pare ca ai dreptate. O sa ma interesez mai mult, desi cel mai probabil data de pe site-ul lor este cea reala Think .
Ar fi fost totusi frumos sa avem un concurs offline inainte de olimpiada Smile !
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines