Pagini: [1] 2 3 4   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Probleme cu site-ul  (Citit de 79132 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« : Martie 27, 2004, 15:39:09 »

Daca cumva, prin absurd, se intampla sa apara problemele cu site-ul scrieti aici....  Cool
Memorat
malex
Client obisnuit
**

Karma: 6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 53



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 27, 2004, 17:11:16 »

daca am trimis fisierul la problema loto cu numele loto.pas e bun? trebuia sa mai scriu ceva prin fata sau altundeva?
Memorat

Programarea e frumoasa daca o inveti logic..
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #2 : Martie 27, 2004, 17:16:46 »

Nu conteaza numele fisierului. Tu trebuie doar sa-l uploadezi si sa specifici compilatorul si problema... e ca la arhiva!  Confused
Memorat
Figure09
Strain


Karma: -2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 9



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 27, 2004, 17:54:32 »

tu nu participi la preOni, Mircea (domino)?
Memorat
Pharaoh
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 4



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Martie 27, 2004, 17:58:19 »

In cazul in care la problema Secventa 2 nu exista nici o solutie ce trebuie sa scriu in fisier?
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #5 : Martie 27, 2004, 18:05:13 »

Ba particip si eu.
Cat despre faza cu nici o solutie, eu iti sugerez sa mai citesti enuntu cat si intrebarea pe care ai pus-o!!  :lol:
Memorat
ianculescu_denisa
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Martie 27, 2004, 18:50:24 »

monitorul de evaluare pare blocat.
Cum imi pot da seama cum a fost punctata o problema ?
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #7 : Martie 27, 2004, 19:14:16 »

Nu e blocat. Momentan nu se evalueaza nimic! Abia dupa ce se termina ambele zile de concurs se vor afisa rezultatele.  Exclamation
Memorat
Figure09
Strain


Karma: -2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 9



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Martie 27, 2004, 21:03:34 »

cum adica ambele zile de concurs... nu aflam dupa prima zi, ce am facut in prima zi? trasa asteptam pana dupa a doua zi sa aflam ce am facut in prima?Huh Evil or Very Mad [/quote]
Memorat
sanitarium
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 7



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #9 : Martie 28, 2004, 00:00:59 »

nu prea e interesant. trebuiau sa se puna rezultatele dupa prima zi!
Memorat
Izso
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Martie 28, 2004, 18:59:28 »

Cam la ce ora vor fi afisate rezultatele?
Ca sa nu astept degeaba... Rolling Eyes
Memorat

YozCom
fluffy
Echipa infoarena
De-al casei
*****

Karma: 71
Deconectat Deconectat

Mesaje: 146



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Martie 28, 2004, 20:04:39 »

pana la 10 speram sa fie gata. Evaluarea a inceput la 8 jumate.
Memorat
DreamWorks
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10


Pana-de-vultur


Vezi Profilul WWW
« Răspunde #12 : Martie 28, 2004, 20:38:13 »

Printre diferite erori de compilare cunoscute am vazut si un raspuns al evaluatorului pe care nu-l inteleg !

Ce-nseama "Sys Error", daca este "System Error", atunci propun reevaluarea fiindca erorile externe nu sunt din vina programatorului Rolling Eyes
Memorat

andy14
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Martie 28, 2004, 21:03:41 »

ce inseamna sys error Shocked
Memorat
hal_ler
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Martie 28, 2004, 21:24:42 »

Am o intrebare.
Evaluatorul vostru mi-a dat eroare de compilatie, dar l-am incercat din nou  pe calculatorul meu dar, la mine merge si este sigur ca solutia trimisa este acelasi.
Memorat
Figure09
Strain


Karma: -2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 9



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Martie 28, 2004, 21:39:38 »

vorbind de erori de compilare... eu am folosit int64 intr-un for, in freepascal, si nu merge.. tzapa!  Sad  oricum... nu pot sa mai trimit sa vad cat luam... doar asha de curiozitate...  Embarassed
mersi...........
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Martie 28, 2004, 22:55:21 »

Citat
Am o intrebare.
Evaluatorul vostru mi-a dat eroare de compilatie, dar l-am incercat din nou pe calculatorul meu dar, la mine merge si este sigur ca solutia trimisa este acelasi.


Cu ce ai compilat pe calculatorul tau ? S-ar putea sa fie diferente intre versiunile compilatoarelor folosite de noi si cele folosite de tine.. poate chiar folosim compilatoare diferite.

Silviu
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Martie 28, 2004, 22:59:25 »

Citat
vorbind de erori de compilare... eu am folosit int64 intr-un for, in freepascal, si nu merge.. tzapa!  oricum... nu pot sa mai trimit sa vad cat luam... doar asha de curiozitate...  
mersi...........


Imi pare rau pentru tine Tongue Cat despre curiozitate: ti-o poti satisface odata ce problemele se pun in arhiva wink

Silviu
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
Alexndra
Vizitator
« Răspunde #18 : Martie 28, 2004, 23:14:21 »

Ce ar trebui sa inteleg din:

Warning: move_uploaded_file(../upload/arhiva/cifra/Stefana): failed to open stream: No such file or directory in /home/www/ftp.devnet.ro/devnet.ro/infoarena/include/user/submit/form.inc on line 96

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move '/tmp/phpGxO0zA' to '../upload/arhiva/cifra/Stefana' in /home/www/ftp.devnet.ro/devnet.ro/infoarena/include/user/submit/form.inc on line 96
?
Memorat
Raul_007
Vizitator
« Răspunde #19 : Martie 28, 2004, 23:23:59 »

apropo, rezolvariile nu apar si ele pe site ? ca sunt foarte curios cum se rezolvau problemele, mai ales problema cutii, ca pare simpla, si totusi .... nu e...
cand se afiseaza rezolvariile ?
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #20 : Martie 29, 2004, 01:11:23 »

Rezolvarile nu se vor afisa deoarece probleme se vor muta in "Arhiva de probleme" unde puteti incerca in continuare sa re rezolvati!  wink
Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #21 : Martie 29, 2004, 01:32:32 »

Citat
Warning: move_uploaded_file(../upload/arhiva/cifra/Stefana): failed to open stream: No such file or directory in /home/www/ftp.devnet.ro/devnet.ro/infoarena/include/user/submit/form.inc on line 96


erorile acestea au aparut intr-o perioada de cateva ore de tranzitie la noul host. dupa cum unii stiu, ne-am schimbat host`ul si incercam sa ne descurcam cat mai bine cu noile probleme care apar. acum totul ar trebui sa functioneze ok. mersi pentru feedback!
Memorat
nokitel
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Martie 29, 2004, 15:14:05 »

la problema CUTII este cumva subsirul
comun crescator maximal al 3 subsiruri?  (dupa ordonare in functie de lungimile fiecarui coordonate) :lol:  Eu sper sa nu fie asa...  
 Very Happy
Memorat

If you can't beat them , join them
nokitel
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Martie 29, 2004, 16:05:56 »

Iar la problema ATAC este cumva vorba despre regula de poderare de la Emanuela Cerchez de la multimi disjuncte? (procedura union-find)? Asta pentru a face arborele cat mai echilibrat pentru a nu lua mult timp pentru ca sa caut un nod.... Am dreptate?  Question   Mr. Green
Memorat

If you can't beat them , join them
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Martie 29, 2004, 16:32:04 »

Citat
Iar la problema ATAC este cumva vorba despre regula de poderare de la Emanuela Cerchez de la multimi disjuncte? (procedura union-find)? Asta pentru a face arborele cat mai echilibrat pentru a nu lua mult timp pentru ca sa caut un nod.... Am dreptate?


Nu stiu despre ce poderare vorbesti tu.. poate chiar zici de LCA (lowest common ancestor). La aceasta problema ideea sa gasesti LCAu` si apoi sa utilizezi smenu` de la level ancestor (vezi problema stramosi din arhiva). Daca nu esti familiarizat cu notiunile pe care le-am folosit solicita documentatie..
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
Pagini: [1] 2 3 4   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines