Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Carti  (Citit de 1325 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
chimistu
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« : Septembrie 13, 2011, 15:30:43 »

Buna!
Cam ce carti de informatica (in general/algoritmica) mi-ati recomanda si carti de C/C++?  
« Ultima modificare: Septembrie 15, 2011, 17:33:41 de către Stirb Andrei » Memorat
marcelcodrea
Nu mai tace
*****

Karma: 173
Deconectat Deconectat

Mesaje: 217



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Septembrie 14, 2011, 10:12:20 »

Desi e foarte general ce ai cerut tu, presupun ca daca ti-ai facut cont pe infoarena si ai cerut resurse pe forumul infoarena, tu de fapt cauti carti de algoritmica.
Introducere in algoritmi e cartea pe care cei de la MIT o folosesc pentru cursul cu acelasi nume.
Pentru limbaj iti recomand manualele de liceu(de la profil informatica intensiv) si tutoriale.
Memorat
psycho21r
Client obisnuit
**

Karma: -15
Deconectat Deconectat

Mesaje: 74



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Septembrie 14, 2011, 12:06:32 »

Părerea mea este că orice înafară de manuale școlare, fie ele intensive sau neintensive. Eu am învățat C++ dintr-o carte de Brian Overland, se numește Ghid pentru începători, este din 2008 cartea. În mare, cam orice carte e bună, depinde de tine ce alegi, dar vezi să fie ceva actual.

@Codrea Marcel: Nu toți s-au născut învățați.
Memorat
chimistu
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Septembrie 15, 2011, 17:33:03 »

Va multumesc!

Intr-adevar este vorba despre carti de algoritmica. "Introducere in algoritmi" o am si am invatat multe lucruri din ea. Nu sunt la profil informatica intensiv asa ca nu stiu cum sunt manualele acolo, dar la informatica simplu (daca se poate numi asa) manualele sunt cam praf.

Daca mai are altcineva si alte titluri in afara de acestea doua i-as multumi sa le impartaseasca.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines