Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: 2% în anul fiscal 2010  (Citit de 9366 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
judy_k
Strain
*

Karma: 30
Deconectat Deconectat

Mesaje: 38



Vezi Profilul
« : Aprilie 17, 2011, 18:47:58 »

Aici puteti discuta pe marginea post-ului 2% în anul fiscal 2010.
Memorat
xtreme
De-al casei
***

Karma: -26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 118



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Aprilie 21, 2011, 20:37:10 »

De ce sa va dea careva ceva ? Candva undeva ziceati ca voi nu sunteti obligati sa scrieti articole fara greseli, sa fiti expliciti, etc...
Memorat
truenight
Strain


Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 23



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Aprilie 21, 2011, 20:56:05 »

Nici tu nu esti obligat sa dai ceva. Daca nu iti place, nu da. Dar unii considera munca suficient de buna incat sa dea acesti bani...
Memorat
dushmi
Nu mai tace
*****

Karma: 130
Deconectat Deconectat

Mesaje: 472



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Aprilie 21, 2011, 22:03:13 »

De ce sa va dea careva ceva ? Candva undeva ziceati ca voi nu sunteti obligati sa scrieti articole fara greseli, sa fiti expliciti, etc...

Mhm... am citit chestia asta de vreo 3 ori si nu am inteles nimic din ce vroiai sa zici... Oricum, este o idee foarte buna. Gandeste-te la faptul ca oamenii astia tin site-ul din timpul/ pe banii lor si ceva in plus nu ar strica ( mai ales ca toate acestea sunt tot in favoarea utilizatorilor) :>

Chiar, mai e o chestie... Gandeste-te la cate sute de olimpici au ajutat/ ajuta... Oricum, nu te obliga nimeni sa redirectionezi daca nu vrei Neutral
« Ultima modificare: Aprilie 21, 2011, 22:12:26 de către Dusmanu Mihai-Alexandru » Memorat
Mira_rt
Strain
*

Karma: 40
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Aprilie 22, 2011, 09:02:52 »

@xtreme:
Am impresia ca nu ai inteles bine despre ce este vorba, atata timp cat intrebarea ta este "De ce sa va dea careva ceva ?". Fondurile care provin din cei 2% nu intra in buzunarul personal al nimanui din Asociatia Infoarena. Sunt folosite in scopurile descrise in capitolul "Cum vor fi folosite fondurile primite?" din postul indicat de judy_k si exista evidente contabile pentru modul in care sunt cheltuite.
Echipa Infoarena desfasoara o activitate voluntara, Asociatia Infoarena este o asociatie non-profit, iar contributia de 2% din impozit este una voluntara. Daca vrei sa ajuti comunitatea - bine, daca nu - asta e. Oricum, mi se pare trist faptul ca in postul tau reduci activitatea echipei infoarena doar la scrisul de articole, fie ele cu sau fara greseli de redactare ...
Memorat
jupanubv92
Client obisnuit
**

Karma: 19
Deconectat Deconectat

Mesaje: 74



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Aprilie 24, 2011, 00:25:25 »

De ce sa va dea careva ceva ? Candva undeva ziceati ca voi nu sunteti obligati sa scrieti articole fara greseli, sa fiti expliciti, etc...
Cu cât înaintezi în vârstă cu atât mai înţelept ar trebui să fi, însă se pare că la tine este exact invers. Gândeştete că tu nu ai mai fi putut posta acum întrebări retorice pe forum , dacă acesti oameni nu ar fi facut acest site, sau nu ai mai fi avut unde sa trimiti 80 de probleme sau sa participi la concursurile de pe site. Multumeştele acestor oameni ca au avut initiativa de a creea site-ul infoarena si că îl întreţin din propriul buzunar, şi nu cred ca ţi-ar fi convenit să plateşti bani ca să ai acces la articole şi mai mulţumeştele că nu au umplut site-ul cu reclame ca să facă bani.... sunt o mulţime de chesti pe care le-ar fi putut pune pe site ca să scoată bani şi nu au facuto pentru ca tu sa ai acces gratuit la tot... Nu pot să cred cum poti scrie asemenea prostii pe forum, eu zic sa revi pe infoarena peste un an, doi poate iti mai vine mintea la cap.
Memorat
xtreme
De-al casei
***

Karma: -26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 118



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Aprilie 24, 2011, 14:36:31 »

@Popescu Marius
 Cu cât înaintezi în vârstă cu atât mai înţelept ar trebui să fi, însă se pare că la tine este exact invers. ... eu zic sa revi pe infoarena peste un an, doi poate iti mai vine mintea la cap.
   wink
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Aprilie 24, 2011, 17:32:46 »

@Xtreme: Nu inteleg exact ce te-a deranjat atat de tare la ceea ce face infoarena. Din ce am inteles problema ta e ca ar fi anumite articole care mai au greseli in ele sau ceva de genu. E adevarat ca nu e o situatie tocmai ideala, insa trebuie sa intelegi ca echipa infoarena are foarte multe lucruri pe cap si nu putem verifica fiecare caracter de pe site. Daca tu consideri ca nu merita sa directionezi 2% din impozitul pe care parintii tai il platesc catre noi nu te obliga nimeni sa o faci, insa trebuie sa intelegi ca acesti bani sunt ceea ce mentin acest site. Fara acesti bani ar trebui sa incepem sa platim din banii nostri pentru toate cheltuielile de intretinere, cheltuieli care nu sunt tocmai minore si care intr-un final ar duce la inchiderea site-ului. Noi aici chiar incercam sa facem ceva pentru elevii care chiar isi doresc sa invete informatica la un nivel inalt. O sa te rog sa te uiti la la pagina de marturii si o sa observi ca sunt destui de multi oameni (printre care si eu) care fara infoarena nu ar fi ajuns acolo unde au ajuns.
Memorat
Utzuletzu
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Mai 13, 2011, 10:26:33 »

Cu intarziere, dar in timp util, am reusit sa depun declaratia 230 in favoarea voastra astazi. Veti primi pe email si documentul scanat. Sa fiti mereu rabdatori si harnici!
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Mai 13, 2011, 11:57:47 »

Multumim Smile!
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines