Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Egal  (Citit de 3145 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
andrei.12
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 107
Deconectat Deconectat

Mesaje: 381



Vezi Profilul
« : Martie 26, 2011, 23:13:57 »

Aici se pot pune întrebări legate de problema Egal de la Runda 3 a concursului Algoritmiada 2011.

Timpul alocat întrebărilor este de 1 ora. Întrebările vor fi formulate astfel încât să se poată răspunde cu DA sau NU. În caz contrar sau în cazul în care întrebarea își găsește răspuns în enunțul problemei, răspunsul va fi FARA COMENTARII.
Memorat
andrei.12
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 107
Deconectat Deconectat

Mesaje: 381



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 27, 2011, 09:01:18 »

Timpul alocat intrebarilor s-a scurs. Multa bafta in continuare!
Memorat
andrei.12
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 107
Deconectat Deconectat

Mesaje: 381



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 27, 2011, 10:18:22 »

Atentie! S-a efectuat o re-evaluare a problemei. In caz ca ati submitat deja, verificati din nou rezultatele submisiei.
Memorat
vlad_D
Client obisnuit
**

Karma: 32
Deconectat Deconectat

Mesaje: 67



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 27, 2011, 11:05:26 »

stiu ca a expirat... dar deobice... primul test coincide cu testul din enunt?
Memorat
andrei.12
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 107
Deconectat Deconectat

Mesaje: 381



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Martie 27, 2011, 11:06:00 »

NU
Memorat
mugurelionut
De-al casei
***

Karma: 209
Deconectat Deconectat

Mesaje: 136



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Martie 27, 2011, 12:05:17 »

Referitor la re-evaluari din astea in timpul concursului.. Poate ar fi bine sa va ganditi la o modalitate prin care concurentii sa afle mai usor ca s-a efectuat o re-evaluare (pe mine m-a deranjat destul de mult faptul ca, cu 5 minute inainte sa se termine concursul, ma uit pe submit-ul meu la "Egal" si vad ca al doilea test de feedback ia MLE, cand inainte mergea perfect).

Si ca sa fie o critica constructiva, o varianta care cred eu ar fi foarte simpla este ca in monitorul de evaluare, pe langa mesajul cu "rezultate partiale disponibile", sa fie afisat si scorul efectiv de la aceste rezultate partiale (astfel, s-ar fi observat mult mai repede ca in loc de 10p de la evaluarea partiala initiala, acum obtineam 5p).
Memorat
andrei.12
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 107
Deconectat Deconectat

Mesaje: 381



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Martie 27, 2011, 12:16:14 »

Testele nu au fost schimbate la problema, doar detailed feedback-ul. Initial, puteai vedea rezultatele doar pe testul 1 si 6 (in ideea ca sunt 10 teste). Totusi, problema avea 20 de teste, asa ca am hotarat sa afisam rezultatul pe testul 13 (unul cu dimensiuni mai mari), decat pe testul 6. Cu alte cuvinte punctajul tau nu se schimbase cu nimic, doar testele pe care le puteai vedea.

Imi pare rau ca s-a intamplat acest lucru, ne cerem scuze. Noi am incercat sa anuntam concurentii, postand pe forum. Pe viitor vom incerca sa facem un sistem mai bun de atentionare referitor la astfel de lucruri.
Memorat
mugurelionut
De-al casei
***

Karma: 209
Deconectat Deconectat

Mesaje: 136



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Martie 27, 2011, 12:31:04 »

Ok, no problem. Referitor la schimbarea din feedback, nu prea aveam cum sa ne dam seama ce s-a schimbat in detailed feedback (ca feedback-ul initial a disparut o data cu reevaluarea - eu am crezut la inceput ca s-a schimbat rezultatul sursei mele la al 2-lea test din feedback). In acest caz. poate ca o solutie mai buna era, pur si simplu, sa adaugati si testul 13 la feedback (fara sa scoateti testul 6 - after all, unii dintre noi deja primisem feedback pe el).
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines