Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Facebook Hacker Cup Qualification Round  (Citit de 5502 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
CezarMocan
Nu mai tace
*****

Karma: 252
Deconectat Deconectat

Mesaje: 567



Vezi Profilul
« : Decembrie 24, 2010, 02:05:19 »

In perioada 7-10 ianuarie 2011 va avea loc runda de calificare a concursului Facebook Hacker Cup.
Memorat
gorgovan
Strain
*

Karma: 8
Deconectat Deconectat

Mesaje: 37



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Decembrie 24, 2010, 13:55:26 »

Trebuie sa ai cont pe Facebook ca sa participi? Confused
Memorat
dornescuvlad
Nu mai tace
*****

Karma: -138
Deconectat Deconectat

Mesaje: 234



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Decembrie 24, 2010, 13:57:55 »

Cezar, ai cumva vreo informatie referitoare la nivelul de dificultate al problemelor? (In comparatie cu USACO G,S,B)
Am tot cautat pe acolo dar nu apare nimic referitor la asta.. Thumb up
Memorat
brucewillis
Strain


Karma: 9
Deconectat Deconectat

Mesaje: 8



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Decembrie 24, 2010, 15:09:46 »

Cezar, ai cumva vreo informatie referitoare la nivelul de dificultate al problemelor? (In comparatie cu USACO G,S,B)
Am tot cautat pe acolo dar nu apare nimic referitor la asta.. Thumb up
Te-ai gandit mult la intrebare? Nu cred ca cineva de pe infoarena se ocupa de probleme deci nu putem sti cat de greu o sa fie.
Memorat
CezarMocan
Nu mai tace
*****

Karma: 252
Deconectat Deconectat

Mesaje: 567



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Decembrie 24, 2010, 17:52:50 »

Din cate stiu este pentru prima oara cand Facebook organizeaza aceasta competitie, asa ca nu stiu nici eu prea multe detalii. Personal cred ca va fi ceva asemanator cu Google Code Jam, dar vom vedea.

P.S. Craciun fericit  Santa Claus
Memorat
PavelRazvan
Strain
*

Karma: 11
Deconectat Deconectat

Mesaje: 25



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Decembrie 26, 2010, 11:27:13 »

S-ar putea sa fie ceva probleme in genul : http://www.facebook.com/careers/puzzles.php

Imi dau cu presupusul si eu Tongue
Memorat
Oancea.Catalin
Client obisnuit
**

Karma: -3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 75



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Decembrie 27, 2010, 16:52:36 »

Pare a fi un concurs frumos... insa nu imi place partea cu varsta ( 18+)  e ca la Google code jam   Brick wall
Memorat
stocarul
Nu mai tace
*****

Karma: 49
Deconectat Deconectat

Mesaje: 203



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Decembrie 27, 2010, 17:41:01 »

Pare a fi un concurs frumos... insa nu imi place partea cu varsta ( 18+)  e ca la Google code jam   Brick wall

Probabil au şi o rundă finală pe undeva prin SUA, şi de asta vor peste 18 ani.
Mie nu îmi place că trebuie să îmi fac cont pe faceBook, deşi (trebuie să recunosc) că mi se pare normal acest lucru.
Memorat
misterjinx
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Ianuarie 08, 2011, 12:54:20 »

Pare a fi un concurs frumos... insa nu imi place partea cu varsta ( 18+)  e ca la Google code jam   Brick wall

Probabil au şi o rundă finală pe undeva prin SUA, şi de asta vor peste 18 ani.
Mie nu îmi place că trebuie să îmi fac cont pe faceBook, deşi (trebuie să recunosc) că mi se pare normal acest lucru.

Runda finală, în care vor ajunge cei mai buni 25, se va desfăşura la sediul Facebook din Palo Alto. Deplasarea acestora va fi plătită de Facebook. Câştigătorul va fi angajat în cadrul Facebook, de unde şi vârsta de +18.

Vroiam să particip şi eu la competiţie, mai mult de fun, ca să văd ce probleme sunt, dar m-a deranjat mărimea formularului de înregistrare, ce includea informaţii personale cum ar fi adresa, mărimea de la tricou (?!) sau altele de genul. Toate datele astea se duceau drept în SUA. Asta m-a făcut să nu mai mă înscriu.

Oricum, citeam acum reacţii după startul primei runde (cea de calificare) şi se pare că au fost destule buguri la aplicaţie Smile.
Memorat
MciprianM
Nu mai tace
*****

Karma: 87
Deconectat Deconectat

Mesaje: 324



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Ianuarie 08, 2011, 14:12:25 »

Citat
m-a deranjat mărimea formularului de înregistrare, ce includea informaţii personale cum ar fi adresa, mărimea de la tricou (?!)
Eu am introdus doar nume, prenume, tara, si shirt size. Si mi-a reusit inregistrarea. Banuiesc ca au nevoie de marimea tricoului ca sa stie cat de mare sa fie tricoul pe care sa ti-l dea.
Memorat
misterjinx
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Ianuarie 08, 2011, 20:52:06 »

Eu am introdus doar nume, prenume, tara, si shirt size. Si mi-a reusit inregistrarea. Banuiesc ca au nevoie de marimea tricoului ca sa stie cat de mare sa fie tricoul pe care sa ti-l dea.
damn it, când am văzut că „all fields required” nici nu m-am sinchisit să testez. of, asta e. next time Smile
Memorat
MciprianM
Nu mai tace
*****

Karma: 87
Deconectat Deconectat

Mesaje: 324



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Ianuarie 12, 2011, 17:11:22 »

Sa anuntati va rog si online round 1 ( sambata de la 17:00 parca )
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines