Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: 115 Transport  (Citit de 6965 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« : Septembrie 19, 2005, 23:11:39 »

Aici puteţi discuta despre problema Transport.
« Ultima modificare: Noiembrie 08, 2007, 22:46:27 de către Mircea Pasoi » Memorat
dausyana
Strain
*

Karma: -10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 43



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Septembrie 23, 2005, 20:17:45 »

plsss dati-mi si mie un test pt problema asta....imi da doar pe primele 4 teste si nu reusesc sa imi dau seama ce are d nu merge pe celelalte ....plss  un test mic acolo..Sad
Memorat

does anybody remember laughter?
u-92
Vizitator
« Răspunde #2 : Septembrie 24, 2005, 10:01:37 »

pai ce iti da? TLE, WA?
Memorat
filipb
Nu mai tace
*****

Karma: 232
Deconectat Deconectat

Mesaje: 929



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Septembrie 24, 2005, 11:29:36 »

Fa tu un test random mic. Si dupa aia verifica cu back sau cu un algoritm de complexitate mai mare daca rezultatul e bun. Castigi mai mult asa, pentru ca inveti sa implementezi si back "instantaneu". In timpul unui concurs e singura metoda de a verifica corectitudinea.
Memorat
dausyana
Strain
*

Karma: -10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 43



Vezi Profilul
10x
« Răspunde #4 : Septembrie 24, 2005, 12:19:45 »

nu da TLE , da WA,:( ...faza nashpa e k nu pot sa imi dau seama dc...adik ideea e corecta...tot c tre sa faci e sa cauti o capacitate intr-un interval , adik intre val max dintre volumele alea si suma volumelor...si fac cu cautare binara  sa nu mai dea TLE..dar nush unde gresesc si imi da bn doar p primele 4 teste Sad ..10x anyway
Memorat

does anybody remember laughter?
cristi8
Vizitator
« Răspunde #5 : Septembrie 24, 2005, 12:31:30 »

ma, daca nu iei 100 la o problema, si iei 40, de ce ceri teste? e mult mai logic si mai util sa te uiti pe sursa sa citesti si sa verifici corectitudinea. ..adica iti cauti buba, ca trebuie sa fie pe undeva prin linile alea care tu le-ai scris.

..forumul la "arhiva de probleme" e plin de "dati-mi si mie niste teste", sau "e ceva special la testul X de nu-l iau ?" (recunosc, si eu intrebam la un moment dat asa ceva, dar e mult mai util sa gasesti singur gresala, adica inveti ceva, nu doar reusesti sa iei 100 puncte)
Memorat
dausyana
Strain
*

Karma: -10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 43



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Septembrie 24, 2005, 12:43:19 »

mda...cer un test ...mai mare d 4 k sa pot sa imi verific sursa p el...pe testele mele si p primele 4 imi da bine...ma gandeam k poate imi scapa ceva si imi trebe un test dint-ala p care nu mi-a mers ...anyway doesn't matter
Memorat

does anybody remember laughter?
cristi8
Vizitator
« Răspunde #7 : Septembrie 24, 2005, 12:52:06 »

ok.. atunci bafta cu obtinerea testelor. eu unul nu mai raspund la nici un astfel de post.


PS: sunt doar 2 chestii care trebuie sa le faci bine. cautarea binara si sa vezi cat poti sa inghesui in camion. reciteste enuntul si dupa aia verifica codul, avand in vedere toate cazurile particulare.
Memorat
dausyana
Strain
*

Karma: -10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 43



Vezi Profilul
...
« Răspunde #8 : Septembrie 24, 2005, 13:07:26 »

stiu ce tre sa fac ...aia fac ..anyway sorry dak am deranjat dar....nu prea stiam cum sta treaba cu testele ...desi km banuiam yo k nu se dau...Sad
10x anyway
Memorat

does anybody remember laughter?
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #9 : Septembrie 24, 2005, 14:55:39 »

Citat din mesajul lui: dausyana
stiu ce tre sa fac ...aia fac ..anyway sorry dak am deranjat dar....nu prea stiam cum sta treaba cu testele ...desi km banuiam yo k nu se dau...Sad
10x anyway


In sectiunea "Arhiva de probleme" exista un topic sticky numit "Reguli!" in care se explica cum sta treaba cu cerutul testelor.  Mr. Green
Memorat
dausyana
Strain
*

Karma: -10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 43



Vezi Profilul
:P
« Răspunde #10 : Septembrie 24, 2005, 15:07:44 »

cine crezi k se omoara sa citeask regulile:P...reguli reguli ...anyway nu mai imi trebe testu'...


ps: mi-am invatat lectia , d acum incolo nu mai cer testeee  Shame on you  fie ce o fi....
Memorat

does anybody remember laughter?
Dorin
Client obisnuit
**

Karma: 7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 73



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Septembrie 26, 2005, 20:14:38 »

la problema asta am folosit o matrice dar cand o declar de 16000 la testare imi da RUN EROR SIG KILL ceva normal dar cand l-am declarat mai mic am luat 40 de puncte restu invalid memory reference
imi da si mie careva o idee cum sa fac problema asta fara o matrice
in matricea aia am facut niste sume
Memorat

Smile ! Smile ... tomorow will be worse
dausyana
Strain
*

Karma: -10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 43



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Septembrie 26, 2005, 20:51:50 »

nush la ce iti trebuie tie o matrice ...tu trebuie sa gasesti capacitatea minima pe care sa o aiba camionul a.i. sa care toate saltele . apoi  se observa f rpd k cea mai mik capacitate pe care poate sa o aiba camionul este egala cu maximul dintre volumele alea...caci dak ar fi mai mica  salteaua de volum maxim nu ar incapea. acum  trebuie sa verifici dak capacitatea respectiva iti asigura transportul saltelelor in k drumuri..dak nu atunci iti trebuie o capacitate mai mare ...  acum eu initial tot cresteam capacitatea anterioara din 1 in 1 pana dadeam d una kre sa se incadreze cu transporturile <=k ..dar asa iti da TLE...asa k poti sa faci o cautare binara ...si intervalul in care cauti este [max dintre volume,suma volumelor]....eu asa am facut ...
Memorat

does anybody remember laughter?
cristy
De-al casei
***

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 136



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Octombrie 02, 2006, 19:43:05 »

este ceva caz special la problema asta?...am 50 de pct...si nu gasesc gresala...am facut un generator de teste...si imi da totul cum trebuie...am citit posturile de mai sus...asa ca am vazut ca a e bun N log N, pls...help

app...ce va da pt :

7 3
1
4
7
12
16
20
23

36?
« Ultima modificare: Octombrie 02, 2006, 19:46:16 de către cristy » Memorat

... lipsa de inspiratie ...
Marius
Nu mai tace
*****

Karma: 154
Deconectat Deconectat

Mesaje: 572



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Octombrie 02, 2006, 20:50:32 »

Da, 36.
Memorat

Faceti lucrurile simplu: pe cat de simplu posibil, dar nu mai simplu.
tudalex
Strain
*

Karma: -8
Deconectat Deconectat

Mesaje: 44



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Septembrie 30, 2008, 20:30:23 »

este ceva caz special la problema asta?...am 50 de pct...si nu gasesc gresala...am facut un generator de teste...si imi da totul cum trebuie...am citit posturile de mai sus...asa ca am vazut ca a e bun N log N, pls...help


Eu cand luam 50 de puncte uitasem cand verificam sa ma opresc la N saltele si ciclam la infinit si luam KILLSEGV pe celalte, poate te ajuta cu ceva.
Memorat

"Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, dar de prima inca nu sunt sigur" Albert Einstein
sulzandrei
Strain
*

Karma: -3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 28



Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Noiembrie 12, 2015, 21:49:03 »

Ce e asa special la primele 2 teste?
Memorat
klamathix
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 733
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.216



Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Noiembrie 12, 2015, 23:23:53 »

În mod ironic, îți dă prost fiindcă testele sunt prea ușoare.

Vezi cât iți dă pe

3 3
1
2
3
Memorat
sulzandrei
Strain
*

Karma: -3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 28



Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Noiembrie 16, 2015, 07:19:32 »

3
Memorat
klamathix
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 733
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.216



Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Noiembrie 16, 2015, 19:24:38 »

Nu-ți dă 3.

http://ideone.com/E9OBsq
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines