Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Materie oji  (Citit de 2515 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Patrunjel
Strain
*

Karma: -12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« : Septembrie 27, 2010, 19:48:15 »

Salut.Ideea este ca mi s-a pus un pitic, si vreau sa fiu macar in primii cinci la oji anul acesta (defapt la anu, ca e in 2011, in fine).Problema este ca la clasa nu se face materie care sa acopere cerintele oji, si de asta intreb : Ma poate ajuta careva cu o lista cu "materia necesara" la oji 2011 pentru clasa a 10a?(sau 2010, nu conteaza Tongue) Adica de invatat pot sa invat singur, nu-i bai, insa nu stiu de unde sa incep si unde sa ajung.Si da, stiu ca am luat-o devreme, dar am mult de invatat Tongue

PS: m-ar interesa mai mult partea de algoritmica, cu sintaxa ma descurc.Iar, daca se poate, sa-mi dati lista intr-o ordine, adica nu intai backtracking, si apoi recursivitate, adica sa mearga cumva din una in alta.

LE: am scris un subiect complet aiurea, la prima impresie pare ca vreau sa imi "predea" cineva.Nu, nu vreau, vreau doar o lista, sa stiu ce sa caut pe google Tongue
Memorat
S7012MY
Nu mai tace
*****

Karma: 26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 648



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Septembrie 27, 2010, 20:09:53 »

Cred ca gasesti o lista in "excelenta pentru grupele de performanta clasa a x-a". Incearca sa faci cat mai multe probleme de pe infoarena si din cand in cand de pe topcoder. Cred ca o sa te ajute foarte mult.
Memorat
Patrunjel
Strain
*

Karma: -12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Septembrie 27, 2010, 20:21:30 »

Nu am gasit nimic.Adica am gasit, insa numai enunturi ale problemelor propuse la oji.Multumesc oricum pentru initiativa de a ajuta Smile.
Memorat
CezarMocan
Nu mai tace
*****

Karma: 252
Deconectat Deconectat

Mesaje: 567



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Septembrie 27, 2010, 22:34:25 »

Invata tot ce este in manualele de info ale lui Tudor Sorin pentru clasele 9-11 si apoi fa toate problemele din Fundamentele Programarii de Dana Lica si Mircea Pasoi (tot de la a 9-a, a 10-a si a 11-a). Dupa asta poti trece linistit la rezolvat probleme in masa pe infoarena.
Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Septembrie 28, 2010, 12:05:14 »

Invata tot ce este in manualele de info ale lui Tudor Sorin pentru clasele 9-11 si apoi fa toate problemele din Fundamentele Programarii de Dana Lica si Mircea Pasoi (tot de la a 9-a, a 10-a si a 11-a). Dupa asta poti trece linistit la rezolvat probleme in masa pe infoarena.
Upvote Very Happy
Memorat
Patrunjel
Strain
*

Karma: -12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Septembrie 28, 2010, 12:51:28 »

Nu am gasit pe net decat manualul scris de Tudor Sorin pentru clasa a 10a.Incep cu asta, si vedem dupa.Multumesc mult.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines