Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Karma  (Citit de 5735 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
dornescuvlad
Nu mai tace
*****

Karma: -138
Deconectat Deconectat

Mesaje: 234



Vezi Profilul
« : Iulie 02, 2010, 22:35:52 »

Am rugamintea catre un admin/moderator, sa imi trimita un private message ca sa stiu de la cine primesc minusuri la karma.N-am mai postat nimic pe forum de mult timp si ma trezesc cu cate un minus la karma in fiecare zi.It's not fair! Embarassed
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Iulie 02, 2010, 22:54:21 »

Echipa infoarena nu face publice astfel de informatii. E normal sa primesti minus-uri si mai tarziu, in functie de momentul in care fiecare user vede postul tau.
Memorat
S7012MY
Nu mai tace
*****

Karma: 26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 648



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 02, 2010, 22:57:11 »

 Evil or Very Mad un minus de la mine.
edit: Inca un minus Evil or Very Mad Evil or Very Mad. Nu inteleg la ce te ajuta sa ai karma mare sau mica. Eu ma concentrez pe probleme. Daca chiar te deranjeaza da-mi un pm si o sa-ti dau cate un plus pana iti revine la normal.
« Ultima modificare: Iulie 04, 2010, 19:06:49 de către Trimbitas Petru » Memorat
dornescuvlad
Nu mai tace
*****

Karma: -138
Deconectat Deconectat

Mesaje: 234



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 02, 2010, 23:40:58 »

Nu se poate face un fel de box cu motivul pentru care se da minusul la karma ? (ca sa nu primeasca un user N minusuri la karma de la acelasi utilizator fara vreun anume motiv).
Deja am primit 4 minusuri la karma pentru ca mi-am exprimat aici parerea.
Nevermind..  sad

LE : E clar ca Trimbitas da minusuri aiurea
Memorat
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iulie 02, 2010, 23:54:18 »

Atata timp cat oferi motiv mi se pare normal. Un user poate alege daca l-a ajutat postul tau sau dimpotriva, si nu mi se pare normal sa dea explicatii. Oricum, karma reflecta activitatea ta pe forum. Incearca sa dai raspunsuri bune si o sa vezi ca o sa-ti creasca.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 03, 2010, 11:28:04 »

Infoarena nu stocheaza astfel de informatii in baza de date decat pentru ultimele 12 ore (sau 24, nu sunt sigur). Asa ca si daca am vrea, nu am putea Wink
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Iulie 03, 2010, 11:51:09 »

Pe de alta parte, reddit foloseste sistemul de "karma" cu scopul de a arata cat de sugestiv este un raspuns pentru threadul de discutie (dupa cum spunea un admin acolo, daca aduce un plus constructiv discutiei); deci, nu considera karma neaparat ca o masura a cat de placut esti pe forum, ci cat de utile iti sunt raspunsurile.

Actioneaza in consecinta Wink
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Iulie 03, 2010, 13:06:31 »

Oricum nu e cazul sa te resemnezi. S-au mai vazut si reveniri spectaculoase :-"
Memorat
peanutz
Nu mai tace
*****

Karma: 10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 296



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Iulie 03, 2010, 21:07:41 »

Da, fel si fel de biblii :-"
Memorat

....staind....
S7012MY
Nu mai tace
*****

Karma: 26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 648



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Iulie 09, 2010, 21:50:30 »

Eu chiar nu inteleg cum va poate preocupa karma asta.  Thumb down
Memorat
dornescuvlad
Nu mai tace
*****

Karma: -138
Deconectat Deconectat

Mesaje: 234



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Iulie 09, 2010, 23:34:11 »

Eu nu ma mai plang. Recunosc ca la inceput eram destul de nepoliticos cu unii useri pe forum, scriam cu prescurtari si deschideam uneori topicuri aiurea.De acolo se trage si karma asta negativa.Oricum, sper sa revin!!  Weightlift
Memorat
Marius
Nu mai tace
*****

Karma: 154
Deconectat Deconectat

Mesaje: 572



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Iulie 10, 2010, 01:19:48 »

Si la mine a scazut karma intr-un mod constant. Se pare ca daca nu esti activ iti scade. Smile
Memorat

Faceti lucrurile simplu: pe cat de simplu posibil, dar nu mai simplu.
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Iulie 10, 2010, 07:39:07 »

Si la mine a scazut karma intr-un mod constant. Se pare ca daca nu esti activ iti scade. Smile
Whistle

... desi si la mine a scazut de cand s-a deschis topicul asta Very Happy

Totusi, eu chiar nu inteleg de ce nu-l ascultati pe devilkind si nu-i urmati exemplul: Cand eram eu a 9-a sau a 10-a, avea o karma foarte negativa (era -200? oricum, pe acolo cred...). Acum a facut treaba foarte buna la concursuri si a ajutat mult comunitatea, a intrat in echipa... si uitati ce pozitiv e. Faceti si voi la fel si o sa aveti numa de castigat Wink
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Iulie 10, 2010, 11:04:07 »

Si la mine a scazut karma intr-un mod constant. Se pare ca daca nu esti activ iti scade. Smile
Whistle

... desi si la mine a scazut de cand s-a deschis topicul asta Very Happy

Totusi, eu chiar nu inteleg de ce nu-l ascultati pe devilkind si nu-i urmati exemplul: Cand eram eu a 9-a sau a 10-a, avea o karma foarte negativa (era -200? oricum, pe acolo cred...). Acum a facut treaba foarte buna la concursuri si a ajutat mult comunitatea, a intrat in echipa... si uitati ce pozitiv e. Faceti si voi la fel si o sa aveti numa de castigat Wink

True story Smile.
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Iulie 10, 2010, 18:31:15 »

Si la mine a scazut karma intr-un mod constant. Se pare ca daca nu esti activ iti scade. Smile

Nu scade dacă nu ești activ. Dar dacă cineva e preocupat că îi scade karma și nu găsește autorul, începe să atace adminii și userii activi. Cel puțin așa am observat că se mai întâmplă uneori. Smile
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
andunhill
Vorbaret
****

Karma: 12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 183



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Iulie 10, 2010, 22:51:46 »

Eu nu am vrut sa jignesc sau sa acuz pe nimeni. Voi incerca sa ascult sfatul lui Sima Cotizo si sper ca va creste  peacefingers
Memorat
anarogoz
Strain


Karma: 7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10



Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Aprilie 15, 2012, 02:21:58 »

Eu nu prea scriu pe forum , dar cu toate astea îmi scade cam in fiecare zi , de ceva timp ...
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines