Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Forum  (Citit de 18182 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« : August 27, 2005, 21:44:39 »

Forumul a trecut prin mai multe mici modificari , majoritatea care tin de design. As dori sa aflu parerea voastre despre modificari si ce ar mai trebui facut la forum.
Memorat
cristi8
Vizitator
« Răspunde #1 : August 29, 2005, 10:18:29 »

mie imi plac, sunt dragute ..numai ca timpul pierdut pt micile modificari ar fi putut fi folosit pt imbunatatirea utilitatii site-urilor devnet (nu zic ca nu ar fi utile, dar oricand se poate aduce ceva in plus). adica eu unul sunt mult mai fericit cand vad o problema noua in arhiva sau un articol nou decat cand vad o modificare de design a forumului.

..dar pana la urma e timpul vostru, si satisfactia voastra e mai mare cand schimbati designul forumului decat daca adaugati o problema (pe care voi stiti sa o rezolvati) in arhiva, sau daca scrieti un articol (in care voi stiti deja despre ce e vorba)

eu momentan am o corigenta de dat miercuri (istorie), dar dupa ce incepe scoala o sa incerc sa contribui si eu cum pot la arhiva si articole

concluzia: ..da, sunt misto micile modificari Smile
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #2 : August 29, 2005, 12:54:06 »

Momentan, s-a lucrat la forum deoarece nu necesita mult timp si nici mult stres. Acuma ca s-au cam terminat concursurile internationale si vacanta, o sa ne punem pe treaba serioasa  Mr. Green Dintre chestiile noi care vor aparea, pot aminti:
* 50+ de probleme in arhiva in urmatoarele 2 luni (pana in ianuarie sper sa avem 200+ in arhiva)
* mai multe articole pentru incepatori
* concurs in septembrie intr-un nou format (trebuia sa fie in august  Embarassed)
* preONI mai lung (poate din octombrie sau noiembrie) intr-un format mai bun

Acestea sunt doar cateva din lucrurile care se pregatesc, noi avem mult mai multe idei pentru devNet, timpul este singura problema  Boo hoo! ... oricum, ca totul sa mearga bine, vom avea mult nevoie si de ajutorul utilizatorilor Wink
Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #3 : August 29, 2005, 13:32:42 »

Iconiţele din stânga sunt aiurea. Diferenţa dintre "no new posts" şi "new posts" e prea puţin vizibilă. Era mai uşor de urmărit înainte.

Cât despre îmbunătăţiri "adevărate"... se schiţează un plan. Totul depinde însă de măsura în care vor fi dispuşi utilizatorii să contribuie.
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : August 29, 2005, 14:15:19 »

Citat din mesajul lui: wickedman
Iconiţele din stânga sunt aiurea. Diferenţa dintre "no new posts" şi "new posts" e prea puţin vizibilă. Era mai uşor de urmărit înainte.

Asta vroiam sa zic si eu(ar trebui pus un semn de atentie intr-un colt cand sunt posturi noi sau ceva de genul).

Cat despre concursul din septembrie, cam cand o sa fie? Eu o sa fiu plecat pana pe 10 si vroiam sa stiu daca il prind sau nu.
Memorat
cristi8
Vizitator
« Răspunde #5 : August 30, 2005, 20:50:15 »

chiar.. concursul.. e dupa ce incepe scoala, nu ? sa prindeti pe toata lumea acasa
Memorat
filipb
Nu mai tace
*****

Karma: 232
Deconectat Deconectat

Mesaje: 929



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Septembrie 02, 2005, 12:28:22 »

Eu sunt gata sa cooperez... In special pentru partea cu propunere de probleme... Wink

                                                     bubbleSORT
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Septembrie 02, 2005, 21:49:17 »

Pentru utilizatorii vechi, modificarile nu o sa ii influenteze prea mult, insa pentru cei noi, poate o sa le fie mai usor sa gaseasca posturi pe forum..
Totusi, toate iconitele din stanga ar putea fi putin modificate sa aiba si un mic patratel rosu intr-un colt, astfel cand este decolorat nu se observa decat un gri, iar cand sunt posturi noi, rosul se vede in toata splendoarea lui, atragand atentia. Smile

Apoi, iconita de la "info.devnet -> Despre site" sa fie inlocuita cu cea de la "infoarena.devnet -> Despre site". E o parere personala, dar zic ca asa sunt "mai la locul lor"
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines