Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: MinGW  (Citit de 2638 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
ciprian50
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« : Decembrie 07, 2009, 21:47:51 »

Ma ajuta cineva sa instalez MinGW pe windows? Incerc de vreo 2-3 ore si nimic... Va multumesc.
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Decembrie 07, 2009, 22:58:02 »

Ce kit de instalare ai? Cu cel de aici mi-a mers din prima Smile
Memorat
ciprian50
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Decembrie 08, 2009, 15:42:46 »

mersi mult acum imi merge si mie. peacefingers
Memorat
Patrunjel
Strain
*

Karma: -12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Februarie 09, 2010, 17:46:47 »

Salutari,am si eu o problema,tot cu MinGW,insa m-am gandit ca nu are rost sa fac alt topic...la clasa azi am lucrat prima data programe reale in C++(adica rulate pe calculator, s.a.m.d),si am folosit MinGW.La clasa,pentru a creea un proiect nou foloseam
File-->New--> Win 32 console aplication,puneam numele,si proiectul,gol,din pacate Tongue ,era creeat.
Apoi foloseam tot File-->New-->C/C++ Source file,puneam numele si aparea si fisierul text,la fel de gol ca si proiectul Smile) .Chestiile astea le-am facut si eu acasa,si am avut aceleasi rezultate ca in clasa,insa acasa butoanele Compile,Debug,si celelalte (inafara de save si inca,cateva) imi apar alb-negru,sa zic asa...adica degeaba dau click pe ele...Am scris codul-sursa,am incercat totusi sa dau compile,nimic(e in relief,sa zic asa,adica poti sa dai click pana ametesti,nu se intampla nimic),am incercat si cu Ctrl+F5,avand acelasi rezultat...ma poate ajuta cineva?
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Februarie 09, 2010, 18:17:34 »

Sigur ti-ai luat si compilatorul? Incearca sa reinstalezi folosind pachetul infoarena.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Patrunjel
Strain
*

Karma: -12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Februarie 09, 2010, 18:30:45 »

De pe infoarena l-am luat...
Memorat
alexandru92
Nu mai tace
*****

Karma: -191
Deconectat Deconectat

Mesaje: 496



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Februarie 10, 2010, 11:33:48 »

Poate te ajuta http://wiki.codeblocks.org/index.php?title=Installing_MinGW_with_Vista .
Memorat
Patrunjel
Strain
*

Karma: -12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Februarie 10, 2010, 17:18:36 »

^^^ am luat inca odata MinGW ,de pe linkul de mai sus...ins anu am luat to pachetul,am luat doar compilatorul MinGW,ar fi trebuit sa iau tot pachetul?
Memorat
SpiderMan
Nu mai tace
*****

Karma: -463
Deconectat Deconectat

Mesaje: 937



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Februarie 10, 2010, 17:32:57 »

^^^ am luat inca odata MinGW ,de pe linkul de mai sus...ins anu am luat to pachetul,am luat doar compilatorul MinGW,ar fi trebuit sa iau tot pachetul?
Nu trebuie sa-l iei tot , doar ce-ti trebuie  Ok
Memorat
Patrunjel
Strain
*

Karma: -12
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Februarie 11, 2010, 17:48:32 »

Nu mai am probleme acum Very Happy aveam Microsoft Visual C++ instalat. Defapt aveam un amalgam de variante de Visual C++ (acum o luna cautam innebunit acest compilator Very Happy ) Whistle ,si dupa ce am dezinstalat tot ce tinea de Visual C++,si MinGW,apoi am reinstalat MinGW,acesta mergea Very Happy fenomene stranii  Banana
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines