Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: arhiva de probleme  (Citit de 1800 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
dobre
De-al casei
***

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 116



Vezi Profilul
« : Iulie 12, 2005, 13:58:56 »

Super ca ati bagat si problemele de la ONI, imi pierdusem speranta ca le veti pune vreodata  Surprised  . Ar fi fain daca ati pune si ceva probleme de pe campion, sunt o groaza de probleme faine   Very Happy
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1 : Iulie 12, 2005, 14:09:13 »

Punem problemele doar de la care avem acordul autorilor. Este foarte probabil ca pana la iarna se va dubla numarul de probleme din arhiva  Dancing
Memorat
cristi8
Vizitator
« Răspunde #2 : Ianuarie 24, 2006, 22:33:54 »

sa nu mai fac alt topic, postez aici, ca are oarecum legatura.

de multe ori mi se par mai dificil de rezolvat unele probleme de la OJI decat cele de la concursuri mai mari si/sau de pe infoarena. si am observat o mare diferenta:
cele de la OJI se implementeaza mai greu decat celelalte.

eu unul as propune sa se mai adauge arhivei si subiecte de la OJI sau probleme mai greu de implementat la nivel de dificultate al OJI.

..ca altfel ma tot pregatesc eu, ma pregatesc.. dar iar mi se intampla ca in fiecare an: sa nu trec de OJI, unde ma kc pe mine cand implementez si ajung sa complic lucrurile si mai rau.

... mai nou stai 90% din timp cu pixul si hartia in mana si 10% folosesti calculatorul.. si nu cred ca numai eu am probleme la implementari lungi si oarecum delicate. Infoarena ar trebui sa ne pregateasca mai intensiv din toate punctele de vedere ale informaticii, mai ales la redactarea unui program.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Ianuarie 25, 2006, 22:33:48 »

sau mai bine s-ar da la OJI probleme in stil ONI sau infoarena Wink
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines