Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: "inspiratie" in codeblocks  (Citit de 5843 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
APOCALYPTO
Nu mai tace
*****

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 250



Vezi Profilul
« : Octombrie 01, 2009, 16:20:04 »

exista cumva ceva echivalent cu index-ul de la help din borland c++ Confused Confused care sa contina toate funtiile din biblioteci?? daca da comentatzi mai jos
multumesc anticipat pentru raspunsuri
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Octombrie 01, 2009, 18:11:54 »

cplusplus.com Aici găsești cam toate funcțiile posibile și imposibile, împreună cu exemple edificatoare(de exemplu, cam toate cunoștințele despre STL de aici le-am dobândit).
Memorat
miculprogramator
Nu mai tace
*****

Karma: 65
Deconectat Deconectat

Mesaje: 306



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Octombrie 01, 2009, 20:02:05 »

Cred ca avea nevoie de asta in situatia in care s-ar fi aflat in concurs.

BTW, in MingW Develop exista asa ceva? Smile
Memorat
APOCALYPTO
Nu mai tace
*****

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 250



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Octombrie 01, 2009, 20:08:45 »

cplusplus.com Aici găsești cam toate funcțiile posibile și imposibile, împreună cu exemple edificatoare(de exemplu, cam toate cunoștințele despre STL de aici le-am dobândit).
NU MA REFER LA ASTA, eu shtiu saitul cplusplus.com. mie imi trebuie in caz de concurs sa le folosesc  pentru ca putem uita ce valori trebuie sa dam functiilor sau cum le folosim etc.
Memorat
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Octombrie 01, 2009, 20:11:37 »

Cel mai bine lucrezi ceva probleme si vei retine ceea ce vrei. Chestia cu help-ul din borland stiu ca o foloseau la olimpiada elevii slabi care nu invatasera nimic tot anul si nu mai stiau sa citeasca 2 numere. Oricum in general ai documentatia STL la concursuri. Si cum ziceam, daca esti cat de cat bun, de altceva nu ai nevoie in concurs.
Memorat
APOCALYPTO
Nu mai tace
*****

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 250



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Octombrie 01, 2009, 20:27:15 »

Cel mai bine lucrezi ceva probleme si vei retine ceea ce vrei. Chestia cu help-ul din borland stiu ca o foloseau la olimpiada elevii slabi care nu invatasera nimic tot anul si nu mai stiau sa citeasca 2 numere. Oricum in general ai documentatia STL la concursuri. Si cum ziceam, daca esti cat de cat bun, de altceva nu ai nevoie in concurs.
da intradevar comentariul tau "doare" dar asha e . insa functia qsort-ul nu se face la scoala(insa shi aice e de discutat 1 la mana heapsort e cam cel mai bun algorim de sortare per total mult mai bun ca q sort shi 2 la mana in helpul de la borland era doar pt shiruri parca  Whistle io spre exemplu am invatzat sa sortez inregistrarile  cu qsort dintr-o carte veche de la profesorul meu de info si cu ocazia asta am invatzat shi care e rostul functiei int compare() folosita de qsort)
Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Octombrie 01, 2009, 20:33:01 »

... si unde bati?  Huh

Daca ai nevoie neparat si nu te descurci fara, poti deschide borland-ul si sa te uiti acolo. Oricum, daca lucrezi inainte de olimpiada o sa fii obisnuit cu limbajul.
Memorat
alexandru92
Nu mai tace
*****

Karma: -191
Deconectat Deconectat

Mesaje: 496



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Octombrie 01, 2009, 20:36:50 »

msdn te asteapta  Very Happy Desi e pentru VC++ functiile pe care le folosim la olimpiade  sunt identice
Memorat
APOCALYPTO
Nu mai tace
*****

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 250



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Octombrie 01, 2009, 21:41:54 »

msdn te asteapta  Very Happy Desi e pentru VC++ functiile pe care le folosim la olimpiade  sunt identice
da pai chiar vreau sa apuc serios de invatzat  VC++ cel putzin studioul shi biblioteca msdn le am instalate deja pe calculator totul e sa am timp shi vointza sa intvatz Smile
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Octombrie 02, 2009, 01:02:07 »

Work more, complain less! Weightlift

Si in legatura cu "heapsort e cel mai bun algoritm de sortare": http://ralphunden.net/?q=a-guide-to-introsort#5
« Ultima modificare: Octombrie 02, 2009, 01:38:53 de către Andrei Grigorean » Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
APOCALYPTO
Nu mai tace
*****

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 250



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Octombrie 02, 2009, 07:55:29 »

Work more, complain less! Weightlift

Si in legatura cu "heapsort e cel mai bun algoritm de sortare": http://ralphunden.net/?q=a-guide-to-introsort#5
pff Brick wall daca e mai bun atunci de ce foloseshte O(LOG N) MEMORIE SUPLIMENTARA SHI HEAPSORT DOAR O(1) IAR LA RESTUL CEL PUTZIN par la fel, am intzeles de la cineva ca e mai rapid itrosortul; in codeblocks dar se merita sa foloseshti mai multa memorie ??
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Octombrie 02, 2009, 10:21:40 »

Work more, complain less! Weightlift

Si in legatura cu "heapsort e cel mai bun algoritm de sortare": http://ralphunden.net/?q=a-guide-to-introsort#5
pff Brick wall daca e mai bun atunci de ce foloseshte O(LOG N) MEMORIE SUPLIMENTARA SHI HEAPSORT DOAR O(1) IAR LA RESTUL CEL PUTZIN par la fel, am intzeles de la cineva ca e mai rapid itrosortul; in codeblocks dar se merita sa foloseshti mai multa memorie ??

Mai usor cu caps lock-ul ca vad bine, pot sa citesc si cu litere mici.

Cred ca ai ratat urmatoarea fraza: "Heapsort is the slowest algorithm for randomly sorted arrays and takes about twice as long as Quicksort and Introsort". Memoria suplimentara de la quicksort/introsort provine de la recursivitate.

Probabil ca un amarat ca mine nu cunoaste prea multe lucruri legate de algoritmii de sortare, dar baietii aia care au facut STL-ul, sigur or fi stiind ei de ce au ales sa implementeze introsort-ul Wink.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines