Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Program in php si mysql, flash ... care face teste grila de matematica pe net  (Citit de 5375 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
id_dobreandrei
Strain


Karma: -13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 5



Vezi Profilul
« : August 28, 2009, 08:28:47 »

 Think
As dori sa fac pe www.mateinfo.ro o sectiune de teste de matematica (sau informatica) GRILA. Am nevoie de un program cu care sa lucrez pentru a pune usor testele pe net. Acest program ar trebui sa poata accepta poze (fiindca la mate e cam greu cu scrisul in pagina web). Poate cineva sa faca sau cunoasteti vreunul pe internet?

Ar trebui sa fie asa:

TITLUL
POZA PROBLEMA 1
VARIANTE PROBLEMA 2
POZA PROBLEMA 2 ...

Din admin sa pot sa aleg varianta corecta si sa pun pozele sau eventuale intrebari.


Memorat
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : August 28, 2009, 13:44:32 »

Daca am inteles bine, cred ca asta te-ar putea ajuta. Si in legatura cu testele online, depinde de framework-ul folosit, de limbaj, etc...
Memorat
alexandru92
Nu mai tace
*****

Karma: -191
Deconectat Deconectat

Mesaje: 496



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : August 29, 2009, 18:02:05 »

Din cate stiu eu flash te poate ajuta destul de mult. Contine niste template-uri pentru teste grila, poti adauga si poze...
Pentru un tutorial: http://www.adobe.com/support/flash/applications/quiz_tutorial/
Memorat
alexthero
De-al casei
***

Karma: 121
Deconectat Deconectat

Mesaje: 129



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : August 30, 2009, 02:02:52 »

Sunt o gramada de scripturi pe net care fac chestia asta. Pentru teste de matematica as recomanda sa folosesti LaTEX in loc de poze, si sunt scripturi care suporta LaTEX.

O lista de posibile scripturi gasesti aici. Am lucrat mai demult cu WebTester si stiu ca suporta LaTEX, insa e un pic cam scump pentru ce ofera (200$). Ti-as recomanda sa mergi prin lista de scripturi, sa vezi demourile scripturilor, si sa-l alegi pe cel care ti se potriveste.
Memorat

Tine minte ca mintea conduce pumnu, nu invers
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : August 30, 2009, 13:41:58 »

Topicul acesta si "Un program pentru teste de mate online" au fost unite aici.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines