Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Plz help!!  (Citit de 1810 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
mips
Strain
*

Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« : Iunie 25, 2005, 14:02:50 »

Vreau sa fac un program care trimite un mail cu fisiere atasate dar fara sa fie vizibil si fara interventia utilizatorului(nu-i nimic de hacking serios  Twisted Evil ).Am cautat pe net da n-am gasit nimic si va rog daca stiti sa-mi dati niste indicatii(ce limbaj de programare sa folosesc si eventual niste linii de cod...) ca deja de 1 saptamana ma tot chinui  Brick wall .
Memorat
cavendish
Strain
*

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 43



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1 : Iunie 25, 2005, 14:37:31 »

poti sa faci in C++ ceva care sa nu aiba interfata grafica, care sa se conecteze prin socketuri la o destinatie externa. Asta inseamna deci ca trebuie sa ai undeva un server care sa primeasca conexiuni si care sa asculte pe un anumit port, si eventual asa poti trimite informatii, dar nu stiu cum un mail.
Memorat
cristi8
Vizitator
« Răspunde #2 : Iunie 25, 2005, 19:27:31 »

facusem la un moment dat ceva de genu asta, numai ca trimitea mail in format text.. de atasat fisiere nu stiu.
facusem in Visual Basic, si ma conectam la home.ro la serviciul de mail cu winsock control.. nu iti cere nici macar autentificare..

daca te intereseaza asta zi, ca sa caut sursa sa-ti zic niste linii de cod
Memorat
mips
Strain
*

Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iunie 26, 2005, 15:35:29 »

Mersi pt indicatii.Cred ca pana la urma o sa fac asa cu socketuri sau o sa incerc si-n java.10x again.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines