Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Problema saptamanii - Stream (Solutie)  (Citit de 6685 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« : Iulie 27, 2009, 10:40:31 »

http://infoarena.ro/blog/problema-saptamanii-stream-solutie
Memorat
Bogdan_tmm
De-al casei
***

Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 122



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Iulie 27, 2009, 19:46:25 »

Faina rezolvarea Ok Pacat ca nu mi-a venit si mie ideea sa impart in bucati de k elemente sa-mi intre in memorie Fighting
Memorat
sciobaca
Strain


Karma: 5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 24



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 28, 2009, 12:08:19 »

Si cum faci daca dai voie numerelor sa se repete in stream?
Memorat
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 28, 2009, 13:18:26 »

Sunt algoritmi de selectie a medianei pt care patritionezi in cate 3 bucati: bucata numerelor mai mici decat pivotul, bucata celor egale si bucata celor mai mari. Daca folosesti ideea asta, cred ca poti sa adaptezi algoritmul.
Memorat
APOCALYPTO
Nu mai tace
*****

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 250



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : August 10, 2009, 22:59:46 »

Dar de unde puteam face rost de "Introduction to Algorithms: A Creative Approach" de Udi Manber daca tot e asha de buna ?(chiar ar fi cazul de o carte mai ushoar ca CLRS e pe jumatate numai demonstratii)
« Ultima modificare: August 07, 2010, 21:32:03 de către Calin Dragos Ion » Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : August 10, 2009, 23:11:37 »

DAR de unde puteam face rost de "Introduction to Algorithms: A Creative Approach" de Udi Manber daca tot e asha de buna ?(chiar ar fi cazul de o carte mai ushoar ca CLRS e pe jumatate numai demonstratii)

Ai incercat aici ? (desi e cam scumpa)

Sunt curios cum poti intelege pe deplin algoritmii fara acele demonstratii. Recunosc, unele sunt greoaie si rar am reusit sa le urmaresc pana la capat din prima, dar le consider importante intr-un curs universitar...
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : August 11, 2009, 17:04:44 »

De ce ai vrea sa citesti o carte pe care nu dai doi bani (la propriu)?

Infoarena nu e site de raspandit torrente, asa ca nu te astepta sa primesti raspunsuri publice cum sa furi carti. Apreciaza munca altora si intra in legalitate. wink
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
marcelcodrea
Nu mai tace
*****

Karma: 173
Deconectat Deconectat

Mesaje: 217



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : August 13, 2009, 00:18:54 »

Off topic :
Cred ca intrebarea ta ar trebui completata daca vrem sa fim rigurosi cu privire la situatia financiara a multor elevi din Romania (80$ fara transport nu e o suma mica pentru un elev care provine dintr-o familie cu venituri de nivel mediu din Romania):

De ce ai vrea sa citesti o carte pe care nu iti permiti sa dai doi bani (la propriu)?

Nu vreau sa se deduca din ce am scris mai sus ca as incuraja pirateria insa de multe ori e necesara, fara ea ajungi sa faci parte dintr-un cerc vicios, iti lipsesc resursele si fara ele te gasesti in imposibilitatea de a diminua aceasta lipsa a resurselor pe termen lung... oamenii care ajung la un nivel profesional inalt si care si-au pastrat principiile pe drum au grija ca autorii resurselor pe care le-au folosit pe nedrept pana a ajunge acolo sa fie recompensati, pentru ca e neplacut sa iti amintesti cum in adolescenta ai scos ilegal o carte si acum castigi vreo 8000 EUR lunar datorita ei, asa ca in opinia mea vor incerca sa mai reduca din raul facut si vor plati inzecit...cat despre cei care nu vor ajunge la un nivel profesional foarte inalt si nu isi vor permite sa acopere gaurile pe care le-au facut...probabil ca ei nu le datoreaza nimic autorilor pentru ca oricum nu au folosit nimic din ce au furat.
Memorat
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : August 13, 2009, 03:08:35 »

E mai greu sa gasesti carti misto in Romania. Eu mi-am comandat o versiune uzata a cartii de Udi Manber de pe Amazon. Nici eu nu am gasit-o pe rapid share sau alte siteuri.
Memorat
APOCALYPTO
Nu mai tace
*****

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 250



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : August 13, 2009, 17:53:02 »

Cum ti-ai comandat o versiune uzata de pe amazon, Raised eyebrow ai fost in america sau ce ca mie nu imi merge niciodata sa trimit in Romania de pe amazon decat d-ale lor ?
« Ultima modificare: August 07, 2010, 21:31:07 de către Calin Dragos Ion » Memorat
MciprianM
Nu mai tace
*****

Karma: 87
Deconectat Deconectat

Mesaje: 324



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : August 14, 2009, 10:56:48 »

Poate nu o sa gasesti exact ce carti iti doresti, dar cateva carti gratis gasesti aici: http://www.freebookcentre.net/
Memorat
APOCALYPTO
Nu mai tace
*****

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 250



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : August 22, 2009, 15:18:24 »

Mersi dar pana la urma m-am descurcat am luat-o cu doar 13 dolari Thumb up de pe betterworldbooks.com  Very Happy
« Ultima modificare: August 07, 2010, 21:30:24 de către Calin Dragos Ion » Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines