Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Feedack Runda 1  (Citit de 4137 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« : Iulie 25, 2009, 13:57:31 »

Runda 1 a concursului Summer Challenge 2009 s-a incheiat. Felicitari castigatorilor!

Asteptam sugestiile si parerile voastre! Speram sa obtineti punctaje mai mari in rundele ce urmeaza! Winner 1st place
« Ultima modificare: Iulie 25, 2009, 14:15:22 de către Andrei Grigorean » Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Iulie 25, 2009, 14:11:41 »

Cam rupe gcosmin...  Applause
Felicitari si marmotei si lui marius... se vede cine merge la IOI ca le iese 100 la cate o problema, doua ... trei.

Problemele sunt interesante, destul de grele. Sunt curios sa vad articolul cu solutii.

Felicitari si organizatorilor!


Later edit : Felicitari si lui Razvan Jurca. A trimis brut de 10 puncte la Drepte 3, dupa ce luase 100. Ar fi fost pe locul 3 cu 110. Aha
« Ultima modificare: Iulie 25, 2009, 14:34:39 de către Gabriel Bitis » Memorat
gcosmin
Nu mai tace
*****

Karma: 205
Deconectat Deconectat

Mesaje: 307



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 25, 2009, 14:19:30 »

Foarte tare concursul. A fost totusi destul de greu (am avut un pic noroc ca am luat 300: facusem ceva asemanator cu posta candva mai demult (nu cred ca o scoteam altfel)).
Singura parte nashpa: nici un pic de detailed feedback : macar cel mai mic test sa vedem ca am afisat bine si ca merge treaba. Nicaieri nu mai e fara nici un fel de feedback (e macar pe exemplu).
In rest toate bune si frumoase. Multumesc pentru ocazia de a ne mai antrena un pic pentru IOI Smile

Keep up the good work  Applause
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 25, 2009, 14:28:33 »

Super tare concursul, foarte originale problemele. Multumim organizatorilor  Banana

Despre detailed feedback ar trebui sa luam exemplu de la ce s-a intamplat la CEOI: suficient de mari/multe teste incat daca ai trimis sursa si ti-a mers pe ele sa iei 100 Smile [Acum am vazut in anuntul de la runda 2 ca va fi introdus, foarte bine Smile]

Ca membru al echipei, sper sa participe cat mai multa lume si la rundele viitoare Smile
Memorat
AnDrEwBoY
Strain
*

Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 36



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iulie 25, 2009, 14:49:26 »

Problemele au fost destul de grele , insa felicitari tuturor dar mai ales celor cu (> 0)
Memorat
anna_bozianu
De-al casei
***

Karma: 5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 111



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 25, 2009, 15:06:55 »

La Joc11 mergea cu un Lee cu marcaj impar pentru A si par pentru B?  Am mers asa, am gresit un pic la vecini si am uitat sa dau submit la sursa modificata. Mor de curiozitate daca merge. Cand apar problemele la arhiva?

Bafta tuturor la urmatoarele runde. Bafta baietilor la IOI.  Winner 1st place
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Iulie 25, 2009, 15:20:17 »

Cand apar problemele la arhiva?

Au aparut Smile
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
miculprogramator
Nu mai tace
*****

Karma: 65
Deconectat Deconectat

Mesaje: 306



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Iulie 25, 2009, 15:29:01 »

Bun concursul, dure probleme. Eu am cam busit, la Joc11 am reusit sa-mi dau seama doar cum pot afla distanta minim (indici)...

Ma bucur ca Runda 2 va avea si o problema mai usoara. Smile
Memorat
mariusdrg
Client obisnuit
**

Karma: 70
Deconectat Deconectat

Mesaje: 59



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Iulie 25, 2009, 18:34:01 »

Misto probleme  Ok. Au fost tari... desi doar una mi-a iesit  Embarassed. Oricum ar trebui cred sa se dea mai multe probleme gen joc11(probleme din alea care sa nu sti de unde sa le apuci), din cate observ, la mine cel putin ,problemele astea sunt buba. Oricum misto runda, keep up the good work. Astept sa vad articolul cu solutii Very Happy.
P.S. total de acord cu ideea de detailed feedback  Smile. Asta face implementatul surselor mult mai lejer si distractiv.
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Iulie 25, 2009, 19:01:45 »

Putin cam grele problemele (asta s-a reflectat in faptul ca 3 sferturi din participanti au luat 0, printre care si eu ma numar  Embarassed ), iar pentru cei care sunt la primele concursuri este foarte demoralizant. Astept articolul cu solutii (chiar sunt curios care erau smenurile, in special la posta si joc), dar si rundele urmatoare, unde sper sa imi repar scorul de azi.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Iulie 25, 2009, 20:41:53 »

Intr-adevar, scorurile au fost un pic mai mici decat ne asteptam, speram sa ne "reglam tirul" runda urmatoare. Nu trebuie sa fiti demoralizati daca nu ati reusit sa impuscati niciun punct astazi, deoarece Summer Challenge este un concurs care se adreseaza in primul rand celor care merg la IOI.

Speram sa finalizam articolul cu solutii pana maine seara.

Va multumim pentru feedback si va asteptam vineri la Runda 2! Winner 1st place
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines