Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Cum instalez ... infoarena ?  (Citit de 7704 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
junior
Strain
*

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 42



Vezi Profilul
« : Iulie 08, 2009, 18:33:08 »

Daca imi amintesc bine, am citit undeva pe site, mai demult, ca e posibil (si permis) sa instalam infoarena in liceele noastre, daca vrem.
Am ajuns la http://hackers.devnet.ro/browser/branches/stable si presupun ca ar trebui sa utilizez ce e acolo.
Ii rog pe cei care sunt in masura, sa imi dea cateva sfaturi.
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Iulie 08, 2009, 20:56:53 »

http://hackers.devnet.ro/wiki/HackingTutorial
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
Selony
Strain
*

Karma: -11
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 09, 2009, 07:27:29 »

Si Infoarena asta ce e, program?
Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 09, 2009, 09:38:23 »

Este un site.  Raised eyebrow Are un cod sursa in spate (ca toate site-urile), o parte de HTML si o parte de PHP care genereaza HTML-urile pt browser. Partea de PHP o poti "instala"(copia) pe calculatorul tau, dar pentru a functiona ca pe infoarena.ro trebuie configurata intr-un anumit fel (de aici numele de "a instala").
Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #4 : Iulie 11, 2009, 11:09:08 »

Daca imi amintesc bine, am citit undeva pe site, mai demult, ca e posibil (si permis) sa instalam infoarena in liceele noastre, daca vrem.
Am ajuns la http://hackers.devnet.ro/browser/branches/stable si presupun ca ar trebui sa utilizez ce e acolo.
Ii rog pe cei care sunt in masura, sa imi dea cateva sfaturi.


Cam în ce fel vrei să folosești infoarena instalată local?
Memorat
junior
Strain
*

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 42



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 15, 2009, 13:11:51 »

Sunt profesor  Yahoo! Lui Cristian i-am dat amanunte in MP. Puteti sa imi spuneti Junior.
Sunt convins ca elevii din liceul meu vor fi mult mai stimulati sa studieze algoritmii si informatica in general, daca vor putea lucra in mediul atat de interesant si riguros oferit de infoarena.
Poate chiar vom da teza folosind infoarena.  Weightlift
Multe dintre problemele pe care intentionez sa le pun pe copia locala ar fi usoare, din punctul de vedere al utilizatorilor obisnuiti ai infoarena.ro. Acesta e motivul din care nu cred ca are rost sa pun problemele chiar pe infoarena.ro.

Ca fapt divers, in afara de ICHB, stiti sa se mai foloseasca in tara copii locale infoarena ?

In privinta instalarii:
Ii multumesc lui Stefan pentru link  Applause
Site-ul functioneaza destul de bine. Am pus o problema, pot trimite solutii. Deocamdata pagina cu monitorul de evaluare ramane afisata doar o secunda si apoi e inlocuita cu sigla infoarena. Voi mai analiza eu de ce se intampla asta.
Va rog sa imi spuneti de ce primesc Killed by signal 11, chiar pentru o sursa extrem de simpla.
Redau mai jos mesajele primite de la evaluator:

Cod:
2009-07-15 10:03:22: Job #151600 task aplusb2 round  type classic
2009-07-15 10:03:23: Server file mtime 1247646957 size 4
2009-07-15 10:03:23: Cache file mtime 1247647006 size 4
2009-07-15 10:03:23: Using cached problema/aplusb2/grader_test1.in
2009-07-15 10:03:23: Running /var/www/html/devnet/trunk/jrun/jrun --prog=./user_151600_1 --dir=/var/www/html/devnet/trunk/eval/jail/151600-1/ --chroot --block-syscalls-file=/var/www/html/devnet/trunk/jrun/bad_syscalls --uid=65534 --gid=65534 --time-limit=1000 --memory-limit=16384
2009-07-15 10:03:23: Test 1: User program failed: Killed by signal 11(SIGSEGV). 0ms 12kb
2009-07-15 10:03:23: Server file mtime 1247646957 size 8
2009-07-15 10:03:23: Cache file mtime 1247647006 size 8
2009-07-15 10:03:23: Using cached problema/aplusb2/grader_test2.in
2009-07-15 10:03:23: Running /var/www/html/devnet/trunk/jrun/jrun --prog=./user_151600_2 --dir=/var/www/html/devnet/trunk/eval/jail/151600-2/ --chroot --block-syscalls-file=/var/www/html/devnet/trunk/jrun/bad_syscalls --uid=65534 --gid=65534 --time-limit=1000 --memory-limit=16384
2009-07-15 10:03:23: Server file mtime 1247646957 size 4
2009-07-15 10:03:23: Cache file mtime 1247647593 size 4
2009-07-15 10:03:23: Using cached problema/aplusb2/grader_test2.ok
2009-07-15 10:03:23: Test 2: Diff eval: Files identical
2009-07-15 10:03:23: Sending result for job #151600 score 50 message Evaluare completa

Sursa este:
Cod:
#include <cstdio>

int a, b;

int main() {
  freopen("aplusb2.in",  "r", stdin);
  freopen("aplusb2.out", "w", stdout);
  printf("700");
  return 0;
}

Sunt numai doua teste. Raspunsul 700 e bun numai pentru al doilea test.
« Ultima modificare: Iulie 15, 2009, 13:26:00 de către Junior » Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #6 : Iulie 15, 2009, 14:30:17 »

Eu vă recomand totuși să puneți problemele direct în arhivă, eventual în arhiva educațională. Nu contează că sunt prea ușoare, important e să fie bine făcute și, dacă sunt pentru arhiva educațională, să aibă indicații de rezolvare corespunzătoare.

Când le puneți direct pe infoarena se pot bucura și alți elevi și profesori din țară de ele. Ca să organizați o teză sau o temă la clasă puteți folosi facilitatea de concursuri virtuale.


Legat de eroarea pe care ați atașat-o în mesajul de mai sus, vreau să vă întreb dacă rulați evaluatorul cu permisiuni de superuser, deci de pe root sau cu sudo?


Cristian
Memorat
junior
Strain
*

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 42



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Iulie 15, 2009, 14:50:15 »

Iti multumesc pentru invitatie si amabilitate.
Am cumva sentimentul ca as consuma resurse pretioase si importante pentru altii daca as organiza lucrari de control sau teze direct pe infoarena.ro.
Poate ca unii elevii s-ar simti intimidati si de ideea ca oricine le poate vedea rezultatele.
Ma voi mai gandi la ce ai spus si sper sa gasesc timp pentru o contibutie cat de cat utila.

Da, rulez evaluatorul de pe root.

Memorat
miculprogramator
Nu mai tace
*****

Karma: 65
Deconectat Deconectat

Mesaje: 306



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Iulie 15, 2009, 17:48:06 »

Citat
Poate ca unii elevii s-ar simti intimidati si de ideea ca oricine le poate vedea rezultatele.


Sunt un pic contra acestei afirmatii, poate ca unii elevi vor lua aceasta ca un factor motivator. Smile Si se va crea o competitie,spiritul de competitie motiveaza (cel putin la mine asa e)...
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Iulie 15, 2009, 18:37:22 »

Nu stiu in ce masura am putea pune problemele de la o teza direct in arhiva educationala. Cu siguranta ar trebui un filtru si o atentie deosebita.

In schimb suna interesant sa facem o sectiune noua infoarena dedicata elevilor de liceu obisnuiti, unde profesorii sa poata da lucrari si teze. Ar merge discutat acest aspect la urmatoarea sedinta.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
miculprogramator
Nu mai tace
*****

Karma: 65
Deconectat Deconectat

Mesaje: 306



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Iulie 15, 2009, 19:05:51 »

Pentru teza, cea mai buna varianta este cea cu ( ,) consursurile virtuale,propusa undeva mai sus.

Sectiunea pt elevii de liceu ar putea prinde,ar face infoarena mai cunoscuta. Smile
Memorat
marcelcodrea
Nu mai tace
*****

Karma: 173
Deconectat Deconectat

Mesaje: 217



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Iulie 15, 2009, 20:39:08 »

Si mie o sectiune dedicata elevilor de nivel mediu mi se pare solutia cea mai buna daca tot vrem sa facilitam un sharing de resurse la acest nivel. Insa resursele de acest nivel se gasesc in cantitati industriale in manualele scolare, nu cred ca merita ca echipa actuala InfoArena sa isi consume timpul cu asa ceva, editarea si adaugarea lor in arhiva, scrierea de evaluatoare ar consuma mult timp care ar putea sa fie directionat inspre sectorul performantei. Eu sunt de parere ca ati putea sa numiti cativa profesori administratori; acestia vor avea sarcina de a dezvolta aceasta sectiune a site-ului, dedicata elevilor de nivel mediu. Ar avea toate drepturile unui membru al echipei InfoArena, insa restranse asupra sectiunii de non-performanta. Fiind profesori, sunt convins ca infoarena pentru elevi de nivel mediu se va dezvolta mult mai repede decat actuala infoarena, deoarece statutul ii va ajuta sa ii motiveze pe elevi cu note, nu se va realiza pe un voluntariat in adevaratul sens al cuvantului. Singura problema ar consta in gasirea de profesori atat de entuziasti incat sa isi consume din timpul liber pentru a ajuta elevii, asa cum Junior o face.
Memorat
jupanubv92
Client obisnuit
**

Karma: 19
Deconectat Deconectat

Mesaje: 74



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Iulie 16, 2009, 09:44:35 »

  Nu stiu daca e o idee foarte buna pentru ca multi elevi care i-au 5-6  pe la lucrari ca sa treaca clasa fac  niste programe care nu ar rula in veci pe niste complilatoare ma refer ca au multe erori de exemplu unii de la mine din cls fac programele si nu le ruleaza de frica ca le da erori prea multe. Si va dati seama ca ar obtine din start 0 p la o compilare online asa profesorul se mai uita pe el ii mai gaseste cate ceva bun prin lucrare si ii mai pune niste puncte si reuseste sa treaca clasa.
  Pe de alta parte e o idee buna pentru ca i-ar motiva sa ruleze programu si sa il faca corect .
Memorat
cos_min
Nu mai tace
*****

Karma: 48
Deconectat Deconectat

Mesaje: 493


live


Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Iulie 16, 2009, 10:56:39 »

  Nu stiu daca e o idee foarte buna pentru ca multi elevi care i-au 5-6  pe la lucrari ca sa treaca clasa fac  niste programe care nu ar rula in veci pe niste complilatoare ma refer ca au multe erori de exemplu unii de la mine din cls fac programele si nu le ruleaza de frica ca le da erori prea multe. Si va dati seama ca ar obtine din start 0 p la o compilare online asa profesorul se mai uita pe el ii mai gaseste cate ceva bun prin lucrare si ii mai pune niste puncte si reuseste sa treaca clasa.
  Pe de alta parte e o idee buna pentru ca i-ar motiva sa ruleze programu si sa il faca corect .

Sursele se pot vedea chiar daca s-a luat 0 pcte. Smile
Memorat

vid...
junior
Strain
*

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 42



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Iulie 16, 2009, 12:48:41 »

Mai fac o incercare sa ii rog pe cei din echipa infoarena sa incerce sa analizeze situatia la care ma refer.
Am trimis aceeasi sursa de 3 ori si am primit 3 rezultate diferite de la evaluatorul instalat local ...
Am atasat mesajele.

M-am uitat si prin surse.
Am pus pentru jrun optiunea --no-ptrace si am primit Killed by signal 11 si asa.
Singurul efect era ca totul se termina in 0 ms si se consuma 0 KB. Smile

E posibil sa conteze faptul ca linuxul meu [CentOS 4.7] e maşină virtuală ?
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Iulie 16, 2009, 19:32:25 »

Nu cred ca e de la faptul ca e masina virtuala. Cred ca ar putea fi de la distributia de linux. Ai putea incerca un ubuntu. Teoretic acele erori nu ar trebui sa apara. M-am uitat si eu peste mesajele care ti le-a dat evalul si nu inteleg care ar fi problema. Aceasta e cam singura explicatie pe care o gasesc.
Memorat
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Iulie 16, 2009, 20:58:58 »

Mai fac o incercare sa ii rog pe cei din echipa infoarena sa incerce sa analizeze situatia la care ma refer.
Am trimis aceeasi sursa de 3 ori si am primit 3 rezultate diferite de la evaluatorul instalat local ...
Am atasat mesajele.

M-am uitat si prin surse.
Am pus pentru jrun optiunea --no-ptrace si am primit Killed by signal 11 si asa.
Singurul efect era ca totul se termina in 0 ms si se consuma 0 KB. Smile

E posibil sa conteze faptul ca linuxul meu [CentOS 4.7] e maşină virtuală ?

Eu am Fedora, care e identica cu CentOS, si mi-a mers instalarea acum. Singura problema a fost ca nu aveam jrun-ul compilat. Esti sigur ca l-ai compilat ? Am vazut ca ai pus sursa in /var/www/html, asigura-te ca toate fisierele au permisiunea 777, inclusiv evalul, pentru a putea fi rulate de webserver.
Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #17 : Iulie 17, 2009, 11:28:57 »

Mai fac o incercare sa ii rog pe cei din echipa infoarena sa incerce sa analizeze situatia la care ma refer.
Am trimis aceeasi sursa de 3 ori si am primit 3 rezultate diferite de la evaluatorul instalat local ...
Am atasat mesajele.

M-am uitat si prin surse.
Am pus pentru jrun optiunea --no-ptrace si am primit Killed by signal 11 si asa.
Singurul efect era ca totul se termina in 0 ms si se consuma 0 KB. Smile

E posibil sa conteze faptul ca linuxul meu [CentOS 4.7] e maşină virtuală ?

Cred că toate directoarele părinte ale executabilului jrun trebuie să aibă read+execute pentru everybody, iar subdirectoarele temp și jail din jrun trebuie să aibă rwx pentru everybody.
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Iulie 17, 2009, 20:55:05 »

Nu cred ca e acesta motivul pentru care nu merge deoarece am vazut ca uneori ia puncte. Adica daca ar fi din cauza permisiunilor ar trebui sa pice toate testele. Cred ca motivul e felul in care se masoara memoria folosita din informatiile procesului, si asta ar putea fi din cauza distributiei (desi toni zice ca pe fedora e ok).
Memorat
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Iulie 17, 2009, 23:11:53 »

Daca uneori ia puncte, atunci stiu care e problema. Stiu ca am avut si eu o problema asemanatoare (luam killed by signal 11 pe unele teste), cand rulam evaluatorul scris de Dan Sanduleac, care foloseste jrun, pe o masina virtuala, care nu avea memorie sufiecienta pentru a rula procesul. Poate fi asta cauza, incearca sa maresti memoria la 1 giga sa zicem. Ce program folosesti pentru emularea linuxului ? VirtualBox sau VMware ?
Memorat
junior
Strain
*

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 42



Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Iulie 18, 2009, 19:00:46 »

Am scapat de Killed by signal 11 !  Banana

Nu am mai scris pentru ca nu aveam ceva relevant de spus, trebuia sa lucrez ca sa aduc lucrurile la normal.
Important a fost ca am reprodus comportamentul aparent aleator pe un alt calculator, care rula tot CentOS 4.7 in VMware 2.
Atunci am decis sa pun CentOS 5.3. (si versiunile actualizate de MySQL si PHP).
Dupa cateva peripetii prin linux, care mi-au placut Dancing , am ajuns la ceva aproape acceptabil, fara sa fac setari speciale pentru memorie, sau sa modific parametri la jrun.
Da, cateva permisiuni trebuiau sa fie schimbate.

Au disparut, fara sa fac nimic, vreo cateva "efecte speciale" pe care le aveam "la dispozitie" inainte, de exemplu:
  • Atasamentele nu se puteau sterge decat cate unul.
  • Cand deschideam monitorul de evaluare, rezultatele stateau pe ecran o fractiune de secunda, apoi in mijlocul paginii aparea sigla infoarena.

Le multumesc celor care au incercat sa ma ajute!

Sunt mai multe lucruri de facut, inca, dar vreau sa le iau pe rand, cate unul.
Deocamdata, principala problema e ca in anumite cazuri evaluarea cu diff nu functioneaza bine.
Mai precis, am pus doua teste la care fisierul ok contine o singura cifra si am trimis o sursa care nu citeste datele si scrie 0 in fisierul out.
Evaluatorul a punctat, totusi, ca si cum 5 = 0 si 6 = 0.
M-am uitat si in jail si fisierele contineau intr-adevar 5, respectiv 0 (si 6, respectiv 0).
Am dat "Re-evalueaza", dar am primit aceleasi rezultate, inca de doua ori.
Inca nu m-am uitat in surse, sa incerc sa imi dau seama cum e utilizat diff.
Voi ati observat asa ceva?

Later edit:
Se foloseste diff -qBbEa $outfile $okfile .
Problema e cu parametrul B (desi teoretic nu ar trebui sa fie).
L-am eliminat si acum obtin, corect, 0 puncte.
Cred ca e bine sa se foloseasca intotdeauna un evaluator particularizat.

Astept parerile voastre.

« Ultima modificare: Iulie 18, 2009, 20:15:16 de către Junior » Memorat
APOCALYPTO
Nu mai tace
*****

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 250



Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Decembrie 17, 2009, 20:56:27 »

si cam de cat spatiu am nevoie pe hard disk pentru a instala infoarena? evaluatoarele merg si ele bine nu ?
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Decembrie 17, 2009, 21:28:35 »

La mine pe hard ocupa cam 30 de mb Tongue. Varianta aceea de pe svn nu e facuta pentru a folosi pur si simplu acasa infoarena pe local. E facuta mai mult pentru development. Ce insemna asta? Inseamna ca contine tot codul site-ului insa baza de date nu e completa. E doar un sample database cu niste date necesare functionarii site-ului. Bineinteles poti folosi site-ul pe local acasa sau in cazul unei retele la scoala, insa va trebui sa iti adaugi propriile probleme.

Evaluatorul merge din cate stiu eu, singurele modificari care trebuie facute este sa dai chmod 0777 la folderele de atasamente si de jailrun. In rest totul ar trebui sa mearga ok. Daca mai aveti probleme spuneti si vom incerca sa va asistam Smile.

PS: De asemenea ar fi frumos daca ati gasi mai repara din bugurile de la site daca tot downloadati codul Very Happy. Gasiti pe hackers.devnet.ro o lista cu ceea ce vrem sa reparam/implementam in cadrul site-ului Smile.
Memorat
APOCALYPTO
Nu mai tace
*****

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 250



Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Decembrie 18, 2009, 20:17:01 »

La mine pe hard ocupa cam 30 de mb Tongue. Varianta aceea de pe svn nu e facuta pentru a folosi pur si simplu acasa infoarena pe local. E facuta mai mult pentru development. Ce insemna asta? Inseamna ca contine tot codul site-ului insa baza de date nu e completa. E doar un sample database cu niste date necesare functionarii site-ului. Bineinteles poti folosi site-ul pe local acasa sau in cazul unei retele la scoala, insa va trebui sa iti adaugi propriile probleme.

Evaluatorul merge din cate stiu eu, singurele modificari care trebuie facute este sa dai chmod 0777 la folderele de atasamente si de jailrun. In rest totul ar trebui sa mearga ok. Daca mai aveti probleme spuneti si vom incerca sa va asistam Smile.

PS: De asemenea ar fi frumos daca ati gasi mai repara din bugurile de la site daca tot downloadati codul Very Happy. Gasiti pe hackers.devnet.ro o lista cu ceea ce vrem sa reparam/implementam in cadrul site-ului Smile.
daca adaug propriile probleme (care de fapt sunt de pe infoarena ) trebuie adugate si testele deci devinde inutil. eu as avea nevoie de infoarena online ca sa pot lucra oricand fara sa ma conectez la internet. si de intreeg site-ul cu toate cele 1000 de probleme pe care le ale si cu evaluatorul sa meraga si bine inteles sa nu dureze mai mult de cateva ore sa il "INSTALEZ"
« Ultima modificare: Decembrie 19, 2009, 02:21:16 de către Calin Dragos Ion » Memorat
blasterz
Nu mai tace
*****

Karma: 92
Deconectat Deconectat

Mesaje: 255



Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Decembrie 18, 2009, 21:20:44 »

La mine pe hard ocupa cam 30 de mb Tongue. Varianta aceea de pe svn nu e facuta pentru a folosi pur si simplu acasa infoarena pe local. E facuta mai mult pentru development. Ce insemna asta? Inseamna ca contine tot codul site-ului insa baza de date nu e completa. E doar un sample database cu niste date necesare functionarii site-ului. Bineinteles poti folosi site-ul pe local acasa sau in cazul unei retele la scoala, insa va trebui sa iti adaugi propriile probleme.

Evaluatorul merge din cate stiu eu, singurele modificari care trebuie facute este sa dai chmod 0777 la folderele de atasamente si de jailrun. In rest totul ar trebui sa mearga ok. Daca mai aveti probleme spuneti si vom incerca sa va asistam Smile.

PS: De asemenea ar fi frumos daca ati gasi mai repara din bugurile de la site daca tot downloadati codul Very Happy. Gasiti pe hackers.devnet.ro o lista cu ceea ce vrem sa reparam/implementam in cadrul site-ului Smile.
daca adug propriile probleme (care de fapt sunt de pe infoarena ) trebuie adugate si testele deci devinde inutil. eu as avea nevoie de infoarena online ca sa pot lucra oricand fara sa ma conectez la internet. si de intreeg site-ul cu toate cele 1000 de probleme pe care le ale si cu evaluatorul sa meraga si bine inteles sa nu dureze mai mult de cateva ore sa il "INSTALEZ"

Testele nu sunt publice... so poate pe viitor se va poate face asta (ceva gen encriptare)... momentan nu poti "instala" infoarena pe compu tau cu toate problemele
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines