Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: 003 Numere  (Citit de 26101 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« : Mai 23, 2005, 16:05:12 »

...
Memorat
cristy
De-al casei
***

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 136



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Mai 23, 2005, 19:47:59 »

daca nu se gaseste nici un numar par...ce se afiseaza?
Memorat

... lipsa de inspiratie ...
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #2 : Mai 23, 2005, 21:10:33 »

Se garanteaza ca exista mereu cel putin un numar par.
Memorat
LordAnta
Strain
*

Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 43



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Mai 31, 2005, 18:45:55 »

1.Cat de lung poate sa fie un numar: 16,32 sau pe 64 de biti?
2.Care e numarul maxim de linii ce va contine fisierul de intrare?
Memorat

Lord Anta, over and out!!!
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #4 : Mai 31, 2005, 20:20:17 »

Citat din mesajul lui: LordAnta
1.Cat de lung poate sa fie un numar: 16,32 sau pe 64 de biti?
2.Care e numarul maxim de linii ce va contine fisierul de intrare?


1. 32
2. Nu se specifica
Memorat
alberte
Strain


Karma: -2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 11



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #5 : Februarie 25, 2006, 21:01:05 »

Nu imi ia decat 60 de puncte restul imi dat TLE. Eu am incercat si pe date foarte mari si-mi merge instantaneu, Cam cate linii au testele 4,5 de nu vrea sa-mi intre in timp?
Memorat
the_godfather
Strain
*

Karma: -6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 26



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Februarie 27, 2006, 22:09:18 »

Citat din mesajul lui: alberte
Nu imi ia decat 60 de puncte restul imi dat TLE. Eu am incercat si pe date foarte mari si-mi merge instantaneu, Cam cate linii au testele 4,5 de nu vrea sa-mi intre in timp?


Daca e sa iti mearga iti merge si pe teste foarte mari. Vezi poate nu ai facut corect transformarea sau ai busit-o si nu intra in timp pt numere mari, si ai grija si la ce tipuri de variabile folosesti. Dancing
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Martie 02, 2006, 14:40:47 »

shi eu tot numai 60 de pct iau dar imi da incorect sau fisier de iesire lipsa la testele 3 si 4 shi vreau sa spun ca am incercat o multime de metode si variante sa vad unde am greshit shi tot nu inteleg, numere mari nu am probleme, i-am dat teste cu 128 de linii a cate 32 de biti fiecare, si vreau sa spun ca am urmarit cu watch tot testu shi merge perfect, ce cazuri ciudate ati gasit de nu imi merge mie?

Eu citesc numaru il transform in baza 10 shi apoi verific dak e par shi e mai mare decat cel mai mare nr par gasit anterior. Ce e greshit in acest rationament?
Memorat
the_godfather
Strain
*

Karma: -6
Deconectat Deconectat

Mesaje: 26



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Martie 04, 2006, 12:09:06 »

Citat din mesajul lui: devilkind
shi eu tot numai 60 de pct iau dar imi da incorect sau fisier de iesire lipsa la testele 3 si 4 shi vreau sa spun ca am incercat o multime de metode si variante sa vad unde am greshit shi tot nu inteleg, numere mari nu am probleme, i-am dat teste cu 128 de linii a cate 32 de biti fiecare, si vreau sa spun ca am urmarit cu watch tot testu shi merge perfect, ce cazuri ciudate ati gasit de nu imi merge mie?

Eu citesc numaru il transform in baza 10 shi apoi verific dak e par shi e mai mare decat cel mai mare nr par gasit anterior. Ce e greshit in acest rationament?


Mi-am vazut sursa din nou si mi-am amintit ca si eu luam tot 60 de puncte din cauza ca faceam citirea intr-un int. Apoi am luat un vector de caractere si citeam, dupa care transformam in int. Incearca asa si vezi daca iti merge. Peace
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Martie 04, 2006, 15:01:06 »

pai eu oricum foloseam vectori, deci nu e asta, oricum ms.
Memorat
SilverMoon
Strain


Karma: -9
Deconectat Deconectat

Mesaje: 9



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Octombrie 21, 2006, 16:14:07 »

shi eu tot numai 60 de pct iau dar imi da incorect sau fisier de iesire lipsa la testele 3 si 4 shi vreau sa spun ca am incercat o multime de metode si variante sa vad unde am greshit shi tot nu inteleg, numere mari nu am probleme, i-am dat teste cu 128 de linii a cate 32 de biti fiecare, si vreau sa spun ca am urmarit cu watch tot testu shi merge perfect, ce cazuri ciudate ati gasit de nu imi merge mie?

Eu citesc numaru il transform in baza 10 shi apoi verific dak e par shi e mai mare decat cel mai mare nr par gasit anterior. Ce e greshit in acest rationament?
La ce trebuie sa-l transformi in baza 10? Un numar par are intotdeauna ultima cifra 0 in baza 2. Citesti cu fgets si parcurgi invers pana gasesti o cifra, daca e 0 numarul de pe linia aia e par, daca nu, treci la urmatoarea linie.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines