Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: probleme incepator  (Citit de 1385 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
cosmina_yup
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 11



Vezi Profilul
« : Mai 09, 2009, 18:42:15 »

Buna! Sunt noua pe forum si nu stiu cu ce sa incep. Cunosc c++ si Pascal.Voi cu ce probleme ati inceput? Think
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Mai 09, 2009, 19:07:58 »

Buna,

Bine ai venit pe infoarena! Inainte de a te apuca sa rezolvi probleme, ti-as recomanda sa citesti documentatia, in special partea legata de evaluator. Am vazut ca deja ai rezolvat problema "A+B", deci presupun ca te descurci cat de cat cu sistemul nostru.

In functie de nivelul tau de pregatire, poti gasi probleme potrivite pe infoarena, trebuie doar sa stii sa le cauti Wink. Daca esti chiar la inceput de drum, ti-as recomanda sa cauti probleme propuse la concursurile pentru gimnaziu si la primele faze ale olimpiadei - faza locala si cea judeteana. De asemenea, cand vei dori sa inveti algoritmi noi, poti incerca si arhiva educationala.

Spor la treaba,
Wef.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
cosmina_yup
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 11



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 09, 2009, 19:16:20 »

Chiar acum citesc ce mi-ai dat. Vreau sa invat si ma gandesc ca am nimerit unde trebuie Smile. Trag tare, poate ajung si eu pe la un concurs la anul.
Am o intrebare: cum stiu care cunt problemele de gimnaziu? Eh?
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Mai 09, 2009, 20:36:45 »

Intra la concursuri si uita-te la Algoritmiada, la preONI 2008 si la Grigore Moisil.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
cosmina_yup
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 11



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Mai 09, 2009, 20:43:40 »

Asa, mersi. Chiar acum ma apuc Applause.

Have a nice dream.

Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines