Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Feedback Runda Finala  (Citit de 12825 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« : Mai 03, 2009, 19:20:10 »

Runda Finala a concursului Algoritmiada 2009 s-a incheiat. Felicitari castigatorilor!

Asteptam sugestiile si parerile voastre despre concursul de anul acesta!
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
AnDrEwBoY
Strain
*

Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 36



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Mai 03, 2009, 21:20:40 »

Ce pot sa zic,totul mi s`a parut ok.Problemele au fost extrem de interesante si pe masura acestei comunitati,organizarea de asemenea!!
Memorat
SleepyOverlord
Client obisnuit
**

Karma: 10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 59



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 04, 2009, 11:42:42 »

In primul rand locatia a fost destul de bine aleasa, se putea ajunge mult mai simplu si mai repede decat de exemplu la ONI Galati. Cazarea a fost cum a fost, nu ma plang ca n-am avut baie in camera, dar macar doua chei sa fi avut la o camera cu patru persoane. Mancarea din punctul meu de vedere a fost ireprosabila, foarte gustoasa si suficienta.

Problemele de la concurs au fost interesante si cu gradul de dificultate potrivit (zic de grupa studenti), pacat ca testele nu s-au ridicat la nivelul lor. Nu mi-a placut deloc ca am asteptat o zi pentru evaluarea live, care putea fi facuta mult mai interesanta, sa merite asteptarile.

Programele din afara concursului au fost ok, eu zic ca fotbalul a iesit fain, pacat ca timpul nu ne-a ajutat la vizitarea orasului.
Memorat

God is dead - Nietzsche
Nietzsche is dead - God
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Mai 04, 2009, 11:53:53 »

Csabi, nu te plange Smile. Cine mai organizeaza in tara concurs pentru veterani de 26 de ani?
Memorat
SleepyOverlord
Client obisnuit
**

Karma: 10
Deconectat Deconectat

Mesaje: 59



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Mai 04, 2009, 12:02:04 »

Very Happy Nu vroiam sa ramaneti cu impresia ca ma plang, in ansamblu m-am simtit foarte bine, am vrut doar sa scriu o parere cat mai obiectiva despre partile bune si mai putin buna ale concursului.
Memorat

God is dead - Nietzsche
Nietzsche is dead - God
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Mai 04, 2009, 15:26:19 »

Parerile voastre sunt foarte importante, doar asa putem sa imbunatatim calitatea concursului.

Nu va fie rusine, bagati feedback Tongue.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Mai 04, 2009, 15:30:44 »

Mie mi'a placut runda finala. Problemele au fost ok... chiar dragute  peacefingers . Astept un articol cu solutii pt ca nu am reusit sa fac inca Carpet Bomber.

Ce nu mi'a placut : cred ca nu era nevoie o zi de asteptare pentru a afla rezultatele... e prea mult suspans! Confused

Ce am zis in timpul concursului in legatura cu Buru, ca nu ne da rezultate partiale, era doar o gluma.  Smile
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Mai 04, 2009, 15:43:13 »

Tot concursul a fost ok. Probleme interesante si diverse. Pe mine m-a convins ca la anul sa il iau mult mai in serios. Felicitari castigatorilor si organizatorilor! Mi s-a parut mie, sau problemele de la 11-12 din finala au fost ceva mai usoare?  Think
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Mai 04, 2009, 16:44:30 »

Organizarea mi s-a parut foarte ok, mancarea a fost buna, cazarea din ce am vazut a fost ok. Ideea cu fotbalu' de asemenea a fost foarte tare.

In ceea ce priveste problemele, mi s-au parut foarte faine (inca odata sefii infoarena si-au demonstrat priceperea), cu un nivel de dificultate acceptabil (din pacate nu am fost destul de atent si punctajul meu nu prea reflecta asta).

Ce nu mi-a placut a fost acea evaluare live. Adica pe langa ca am asteptat o zi, a fost si foarte seaca (subscriu la ce a zis Csaba).
Si din pacate vremea n-a prea tinut cu noi, dar asta este.

Per total, a fost chiar foarte fain si sper sa ma calific si la anu (si daca ma calific sper sa nu fie tot in Brasov) Smile

Si o alta observatie ar fi ca pe tricourile primite nu se pomenea nimic de infoarena sad
« Ultima modificare: Mai 04, 2009, 18:35:27 de către Andrei Misarca » Memorat
TYTUS
Strain


Karma: 5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 24



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Mai 05, 2009, 06:43:13 »

Organizarea a fost foarte reusita: cazarea a fost mult mai buna decat la multe concursuri la care am participat, mancarea excelenta iar setul de probleme interesant si cu un nivel de dificultate potrivit (la grupa studenti). Poate ca unele teste, sau limita de timp la o problema nu au fost foarte inspirate.

Programul din afara concursului a fost frumos, doamna directoare foarte de treaba, punandu-ne la dispozitie mese de ping-pong.

Pe mine nu m-a deranjat pauza de o zi intre concurs si evaluare live. La evaluarea live ar fi util daca ati avea doua ferestre care isi dau refresh, una cu monitorul si una cu clasamentul.

Promovarea concursului a fost ok: noi am primit mail la facultate cu algoritmiada

Ce mai, o organizare foarte reusita, felicitari echipei si celor care v-au ajutat.
Algoritmiada e singurul concurs de algoritmi pentru studenti din tara de care stiu si sper sa urmeze si editii viitoare.
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Mai 05, 2009, 15:22:08 »

Am pus aici pozele facute de mine la finala: http://picasaweb.google.com/stefan.istrate/Algoritmiada2009Brasov
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Mai 16, 2009, 16:46:03 »

Exista articol cu solutii?
Memorat

Am zis Mr. Green
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Mai 16, 2009, 17:09:29 »

Nu, si e putin probabil sa fie scris.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Mai 16, 2009, 23:29:12 »

Pai s'ar putea crea o pagina pe care sa o completeze cei care au rezolvat problemele.
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Mai 18, 2009, 21:10:47 »

Pai s'ar putea crea o pagina pe care sa o completeze cei care au rezolvat problemele.

Asta ar fi cea mai buna alternativa, chiar ar fi pacat sa nu existe un articol cu solutii intrucat chiar se pot invata multe chestii dintr-un astfel de material Smile  Daca adminii sunt de acord, cu siguranta vor fi multi useri care vor fi de acord sa posteze solutiile Smile
Memorat
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Mai 18, 2009, 21:34:47 »

Articolul cu solutii gol...
Memorat

Am zis Mr. Green
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines