Pagini: 1 [2]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Concursuri virtuale  (Citit de 11708 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Martie 21, 2009, 19:02:58 »

Nu au aparut punctajele si nici clasamentul unui concurs dupa ce s-a terminat Smile
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Martie 21, 2009, 19:07:03 »

La ce concurs virtual te referi?
De exemplu, la "a_short_round" se poate vedea clasamentul: http://infoarena.ro/runda/a_short_round/clasament
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Martie 21, 2009, 19:08:16 »

La mine scrie ca nu s-a inregistrat niciun rezultat Smile
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Martie 21, 2009, 19:08:40 »

Da, se pare ca doar adminii pot vedea rezultatele...
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Martie 21, 2009, 19:15:28 »

Evalul trebuia sa arate rezultatele singur dupa ce se termina runda, insa a ramas dezactivata functia asta de cand au fost Stelele. Whistle Se va repara Smile

Intre timp, poti sa te duci la admin/runda/idul_rundei si sa modifici Evaluare publica din Nu in Da.

[Later edit] Ar trebui sa mearga bine acum tot.

@Mishu91: Cum ai reusit sa trimiti sursa asta la nici o runda? Smile Nu ar trebui sa poti sa faci asta.

[Later edit] Acum nu mai merge sa trimiti fara sa selectezi runda Smile
« Ultima modificare: Martie 21, 2009, 22:19:59 de către Bogdan Tataroiu » Memorat
jupanubv92
Client obisnuit
**

Karma: 19
Deconectat Deconectat

Mesaje: 74



Vezi Profilul
« Răspunde #30 : Martie 21, 2009, 22:00:06 »

Bogdan si eu am trimis la fel ca mishu 3 surse fara sa selectez runda si imi apare exact ca la el. Cred ca ai uitat sa pui conditia sa nu poti sa trimiti daca nu ai selectat runda ( cand am trimis sursele nu selectasem runda ) . Ca exemplu uite aici am trimis o sursa fara sa selectez runda  http://infoarena.ro/monitor?task=cmmdc

Felicitari pentru optiunea "concursuri virtuale" , o idee grozava .
Memorat
shnako
Client obisnuit
**

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 50



Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Martie 21, 2009, 22:52:52 »

O problema care am observat-o:

Daca trimiti o sursa la un concurs la care nu ar trebui sa vezi punctajele, scorul o sa iti apara oricum in arhiva de probleme.

Ar trebui blocat accesul la Articles si Downloads, avand in vedere ca sunt destule probleme cu solutiile in aceste sectiuni. Deasemenea, ar trebui blocat accesul la sursele trimise anterior la aceeasi problema, pentru ca se poate trimite o sursa care stii sigur ca ia 100 de puncte foarte usor. Si ca sa nu afecteze pe toata lumea in timpul concursurilor, ar trebui sa se puna inscrieri iar in timpul concursului accesul userilor inscrisi sa fie restrictionat la aceste sectiuni. Bineinteles ca sunt altii cu mai multe conturi si pot intra pe ele in timpul concursurilor, dar mai mult nu stiu daca se poate face. Eventual blocarea pe ip a contului in timpul concursului, dar de aicia va pricepeti voi mai bine ca mine Smile
« Ultima modificare: Martie 21, 2009, 23:05:17 de către Schnakovszki Vlad » Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Martie 21, 2009, 23:10:48 »

Ar trebui blocat accesul la Articles si Downloads, avand in vedere ca sunt destule probleme cu solutiile in aceste sectiuni. Deasemenea, ar trebui blocat accesul la sursele trimise anterior la aceeasi problema, pentru ca se poate trimite o sursa care stii sigur ca ia 100 de puncte foarte usor. Si ca sa nu afecteze pe toata lumea in timpul concursurilor, ar trebui sa se puna inscrieri iar in timpul concursului accesul userilor inscrisi sa fie restrictionat la aceste sectiuni. Bineinteles ca sunt altii cu mai multe conturi si pot intra pe ele in timpul concursurilor, dar mai mult nu stiu daca se poate face. Eventual blocarea pe ip a contului in timpul concursului, dar de aicia va pricepeti voi mai bine ca mine Smile

Asta nu mi se pare in regula. Si in timpul concursurilor non-virtuale e liber accesul la aceste sectiuni. In principal asta e problema cu concursurile on-line. Asa ar trebui blocat accesul si pe wikipedia sau mai stiu eu unde... Cred ca scopul concursurilor virtuale este pregatirea concurentilor inainte de ONI (cel putin momentan) si daca cineva alege sa triseze, o face pe pielea lui.


Tin sa felicit acum echipa infoarena si sa ii multumesc pentru acest feature Smile si sper sa apara cat mai multe concursuri si simulari "serioase" in curand!
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Martie 22, 2009, 11:09:26 »

Ar mai fi o chestie... daca cineva baga o sursa in arhiva, el apare si in clasamentul concursului Smile
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Martie 22, 2009, 12:15:45 »

Ar mai fi o chestie... daca cineva baga o sursa in arhiva, el apare si in clasamentul concursului Smile

Fixed.
Memorat
gabor_oliviu1991
Nu mai tace
*****

Karma: 28
Deconectat Deconectat

Mesaje: 200



Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Martie 22, 2009, 13:53:09 »

Am observat ca unele persoane trimit o problema pe arhiva, vad cat iau, si dupa trimit la concurs. Nu mi se pare un lucru ok. Totusi nu ar trebui sa fie ca daca vrei sa participi la un concurs, se te inscri si sa iti fie dezactivata optiunea de a trimite la problemele din concurs sursa pe Arhiva sa vezi cat iei. Si e mai OK asa ca de exemplu daca tu te chinui sa rezolvi o problema de 70 de puncte si vine unu care o rezolvat-o si o trimite numa ca sa se afle in treaba sa fie inaintea ta in clasament. E un pic descurajator sa vezi ca te-ai chinui 3 ore ca sa fi pe locul 101, ca primii 100 au avut problema rezolvata. Nu bag de vina, doar ma dau cu parerea. Bravo echipei inca o data. Cei mai tari! Winner 1st place
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Martie 22, 2009, 13:57:36 »

Citat
Concurentii vor putea "trisa" la aceste concursuri trimitand sursele deja implementate la problemele din concurs. Nu se poate face nimic in acest sens dar nu conteaza, concursurile virtuale fiind doar pentru pregatirea celor binevoitori si dornici Smile

Concursurile sunt fara o miza prea mare, iar daca cineva trisaza, nu are foarte mult de castigat
Memorat
Pepelea_Flaviu
Client obisnuit
**

Karma: 30
Deconectat Deconectat

Mesaje: 98



Vezi Profilul
« Răspunde #37 : Martie 22, 2009, 22:17:12 »

Citat
Concurentii vor putea "trisa" la aceste concursuri trimitand sursele deja implementate la problemele din concurs. Nu se poate face nimic in acest sens dar nu conteaza, concursurile virtuale fiind doar pentru pregatirea celor binevoitori si dornici Smile

Pai eventual participi la concursuri cu probleme nerezolvate....altfel nu are sens sa implementezi de 2 ori aceasi problema sau sa trimiti o sursa deja scrisa...Smile
Memorat
gabor_oliviu1991
Nu mai tace
*****

Karma: 28
Deconectat Deconectat

Mesaje: 200



Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Martie 22, 2009, 22:54:11 »

Mi se pare mie sau spatiul dintre "Concursuri" si "Concursuri virtuale" e un pic mai mare ca intre restul sectiunilor?
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Martie 22, 2009, 23:37:58 »

Mi se pare mie sau spatiul dintre "Concursuri" si "Concursuri virtuale" e un pic mai mare ca intre restul sectiunilor?
Cred ca din cauza de la "nou!" Dar cred si ca difera si de la browser la browser cat de sesizabila e acea diferenta.
Memorat
gabor_oliviu1991
Nu mai tace
*****

Karma: 28
Deconectat Deconectat

Mesaje: 200



Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Martie 22, 2009, 23:59:08 »

Ai dreptate. Pe Mozilla se vede bine, la Opera apare diferenta.
Memorat
c_e_manu
Nu mai tace
*****

Karma: 56
Deconectat Deconectat

Mesaje: 243



Vezi Profilul
« Răspunde #41 : Martie 23, 2009, 18:31:12 »

Ai dreptate. Pe Mozilla se vede bine, la Opera apare diferenta.

Pe Firefox... Mozilla produce soft-ul Firefox... Whistle
Memorat
Badu
Strain


Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Martie 23, 2009, 21:30:17 »

Hello ,
S-ar putea face si o optiune pentru selectarea aleatoare a n probleme din lista ?  Smile
Memorat
Marius
Nu mai tace
*****

Karma: 154
Deconectat Deconectat

Mesaje: 572



Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Martie 23, 2009, 22:36:05 »

Hello ,
S-ar putea face si o optiune pentru selectarea aleatoare a n probleme din lista ?  Smile

Nu poţi da tu cu banul să alegi n probleme din listă? Pentru un concurs vei alege în medie 3 probleme, iar să dai trei clickuri aleator nu e greu. Eu cred că s-a muncit destul la acest proiect pentru a cere astfel de detalii...
Memorat

Faceti lucrurile simplu: pe cat de simplu posibil, dar nu mai simplu.
marcelcodrea
Nu mai tace
*****

Karma: 173
Deconectat Deconectat

Mesaje: 217



Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Martie 23, 2009, 23:34:32 »

Hello ,
S-ar putea face si o optiune pentru selectarea aleatoare a n probleme din lista ?  Smile

Uite, dacă vrei, iţi fac eu un program în C care generează n perechi de numere aleatoare distincte, primul număr din pereche fiind din intervalul 1 - 17, al doilea din 1 - 50. Primul număr reprezintă pagina, cel de al doilea numărul de ordine al problemei de pe pagina. Pot să îl pun şi la Downloads daca există cerere deşi nu garantez că îl vei putea folosi fără licenţă.
Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #45 : Martie 24, 2009, 14:21:53 »

E vreo metoda sa se urmareasca in monitor doar sursele trimise la un anumit concurs? Ma refer la vreun flag cum e "begin_score"...

PS: daca chestia asta e implementata ar putea aparea in pagina "default" a concursului un link catre ea (desi nu e un "must have").
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #46 : Martie 24, 2009, 14:26:00 »

round=id_runda
ex:
http://infoarena.ro/monitor?round=pregatire_oni_1
Memorat
devilkind
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 284
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.240



Vezi Profilul
« Răspunde #47 : Aprilie 02, 2009, 19:23:29 »

Citat
Dupa ce se termina runda, vei putea vedea clasamentul.
Acest mesaj ar trebui modificat pentru concursurile cu evaluare publica.
Memorat
Pagini: 1 [2]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines