Pagini: [1] 2   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Concursuri virtuale  (Citit de 11711 ori)
0 Utilizatori şi 2 Vizitatori pe acest subiect.
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« : Martie 21, 2009, 00:26:21 »

Comentarii la postul Concursuri virtuale.
Memorat
cipriancx
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 13



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 21, 2009, 00:58:36 »

draguta ideea. insa va trebui ca de acum in colo sa se extinda si arhiva...
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 21, 2009, 01:02:46 »

Concursurile virtuale valorifica tocmai arhiva bogata de probleme. De ce consideri ca trebuie sa se extinda?
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 21, 2009, 01:08:29 »

Se vor putea propune probleme care sa apara intr'un concurs virtual prima data, apoi in arhiva?
Memorat
gabor_oliviu1991
Nu mai tace
*****

Karma: 28
Deconectat Deconectat

Mesaje: 200



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Martie 21, 2009, 01:09:56 »

Parerea mea e ca sunt destule probleme care asteapta sa fie rezolvate. Cel putin din punctul meu de vedere, care pana la urma nu are o prea frumoasa priveliste asupra numarului de probleme rezolvate. O sugestie daca se poate, am inteles ca se va implementa si taggingul la probleme, ceea ce inseamna ca fiecare problema va avea un anumit grad de dificiltate. Se poate ca la crearea unui concurs, problemele sa fie alese aleator dintre problemele de un anumit nivel de dificultate? Ar fi o optiune destul de ok, cel putin din vedere al "excitement"-ului (scuze, n-am gasit cuvant mai potrivit in romana). Oricum, bravo echipei InfoArena pentru munca depusa  Winner 1st place
Memorat
RoCky
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 9



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Martie 21, 2009, 09:33:36 »

Foarte buna indeea !
Memorat
crus
Strain
*

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 44



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Martie 21, 2009, 10:48:40 »

felicitari pentru ideea, e foarte buna, felicitari celor care se ocupa de site, un mare  Thumb up din partea mea
Memorat
cipriancx
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 13



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Martie 21, 2009, 10:58:57 »

apropo, sunt ceva probleme cu concursurile,adica nu functioneaza:)
« Ultima modificare: Martie 21, 2009, 11:13:49 de către timofte ciprian » Memorat
crus
Strain
*

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 44



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Martie 21, 2009, 11:04:49 »

ar trebui setata partea cu 'alege random probleme'
Memorat
gabitzish1
Moderatori infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 321
Deconectat Deconectat

Mesaje: 926



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Martie 21, 2009, 11:38:11 »

Ora de incepere din tabelul cu concursuri este cu 2 ore inainte de cea de pe pagina concursului.
Memorat
nash
De-al casei
***

Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 109



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Martie 21, 2009, 11:55:48 »

   Cred ca ar trebui sa existe si posibilitatea sa se foloseasca probleme care sa nu fie in arhiva ... in felul asta ai da liber la ori si ce tip de concurs .. evident ar trebui discutat si modul in care se propun problemele .. nu cred ca ar trebui sa fie verificate neaparat de cineva in prealabil aceste probleme propuse de cel care vrea sa faca concursul din motive evidente .
    Acestea nu ar urma sa apara in arhiva decat dupa verificare ( daca se doreste ) ... toata chestia este ca neverificandu-se problemele de catre membri infoarena s-ar putea face concursuri de catre ori si cine pe nepusa masa Very Happy ... Riscul ar fi ca sa apara erori in probleme insa acest risc ar trebui sa si-l asume organizatorul concursului Smile pana la urma ....
Memorat
marcelcodrea
Nu mai tace
*****

Karma: 173
Deconectat Deconectat

Mesaje: 217



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Martie 21, 2009, 12:05:54 »

Totuşi trebuie să luăm în considerare riscul ca sistemul de evaluare să se blocheze şi să ne afecteze pe toţi în cazul în care un organizator de concurs propune o problemă cu soluţii multiple şi implementează defectuos un grader_eval pentru ea, neverificat în prealabil de echipa infoarena. Ideal ar fi, cel puţin pentru început, să se poată propune probleme noi cu soluţie unică, astfel încât să nu necesite scrierea unui evaluator care poate să complice lucrurile.
Memorat
nash
De-al casei
***

Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 109



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Martie 21, 2009, 12:16:44 »

Evaluarea trebuie sa se execute intr-un anumit timp .. daca nu se termina de executat in timpul respectiv evaluatorul se inchide ... un proces fiu ... omorat .. sau un thred ... nu cred ca ar fi vre-o problema de cicluri .. evident sunt cateva cazuri care ar putea face probleme insa ar merita sa fie discutate si vazut cum se pot rezolva . Nu mi se pare ca se complica rau .. ce e nasol este ca vrei sa propui niste probleme  ( in ideea in care se va putea ) si va trebui sa astepti pana cand o sa iti fie verificate ceea ce va face imposibila propunerea incognito de concursuri cu probleme noi . Smile
Memorat
DraStiK
Nu mai tace
*****

Karma: 131
Deconectat Deconectat

Mesaje: 207



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Martie 21, 2009, 12:20:55 »

foarte buna idea, singurul inconvienent fiind ca nu functioneaza inca

sau facut ceva concursuri dar la care ora de inceput a trecut, si nu se pot vedea problemele

abia astept cand se va rezolva

bravo INFOARENA Yahoo!
Memorat
motty
Strain


Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 8



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Martie 21, 2009, 13:54:10 »

Good Job  Cosmin G. Very Happy tot respectul pt echipa infoarena  Applause
Memorat
andrici_cezar
De-al casei
***

Karma: -47
Deconectat Deconectat

Mesaje: 121



Vezi Profilul
« Răspunde #15 : Martie 21, 2009, 14:05:16 »

ideea e extraodinara, dar am incercat sa fac in toate modulirile ca sa apara problemele dar tot nu apar:D
Memorat
shnako
Client obisnuit
**

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 50



Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Martie 21, 2009, 16:23:49 »

Inca o idee ar fi sa ordonati alfabetic lista din care alegi problemele. Eu unul am cautat de mi-au iesit ochii din cap in lista aia problemele care vroiam sa le pun.
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Martie 21, 2009, 16:37:24 »

pai le poti cauta destul de usor daca dai click pe casuta aia si scri primele litere ale numelui problemei
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Martie 21, 2009, 17:02:41 »

Este posibil ca probleme aparute la concursurile virtuale sa fi fost cazuate din cauza evaluatorului care nu fusese actualizat la versiunea pentru concursuri virtuale.
V-as ruga sa incercati din nou sa organizati un concurs virtual si sa vedeti daca merge.
Memorat
c_e_manu
Nu mai tace
*****

Karma: 56
Deconectat Deconectat

Mesaje: 243



Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Martie 21, 2009, 17:09:26 »

Cred ca acum merge. Am trimis 2 surse la un concurs si se pare ca au fost evaluate  Ok
Memorat
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Martie 21, 2009, 17:09:59 »

Merge  Yahoo!
Dar pana la urma timpul exact care e? Cel care apare in pagina cu concursuri sau cel care apare in pagina concursului (e o diferenta de 2 ore) Smile

Infoarena ruleaza, iar echipa Infoarena e cea mai number one Thumb up
Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Martie 21, 2009, 17:12:02 »

Nu stiu inca care e timpul corect. Nici nu stiu exact cauza. Este posibil ca de acum inainte sa nu mai existe problema asta, o sa investighez!
Banuiala mea: timpul corect este cel care apare in pagina concursului.

LE: Da, timpul pe care evaluatorul il ia in calcul este cel de pe pagina concursului, puteti verifica cu concursul "cupadetest" care cred ca se termina la ora 19:00
« Ultima modificare: Martie 21, 2009, 17:57:58 de către Valentin Stanciu » Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Martie 21, 2009, 17:20:44 »

Legat de ora de inceput a concursurilor, in campul de pe pagina de editare a rundei pentru data de inceput scrie "Timpul trebuie sa fie UTC in format YYYY-MM-DD HH:MM:SS"

UTC este timpul masurat la meridianul Greenwich. Romania e in East European Time (sau ceva de genul) si e o diferenta de 2 sau 3 ore (depinzand de schimbarea orei care are loc la noi). Probabil o sa se schimbe in timpul nostru pentru comoditate in curand.

Interfata nu e tocmai ideala deocamdata, dar am vrut sa lansam functionalitatea de baza cat mai curand Smile
« Ultima modificare: Martie 21, 2009, 17:30:06 de către Bogdan Tataroiu » Memorat
svalentin
Nu mai tace
*****

Karma: 88
Deconectat Deconectat

Mesaje: 704



Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Martie 21, 2009, 17:26:24 »

Deci, pe pagina cu concursurile virtuale timpul este afisat in UTC, iar in pagina concursului timpul este afisat in ora locala.
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Martie 21, 2009, 17:44:58 »

Deci, pe pagina cu concursurile virtuale timpul este afisat in UTC.

Scuze, nu observasem asta, credeam ca e vorba de pagina de editare a concursului Smile Am modificat acum pagina de concursuri virtuale sa afiseze ora locala.
Memorat
Pagini: [1] 2   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines