Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: rhide sau dev-cpp?  (Citit de 22096 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
robigi
Strain
*

Karma: 5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 40



Vezi Profilul
« : Martie 13, 2009, 08:23:05 »

Am incercat sa downloadez si sa instalez rhide dupa instructiunile de pe site dar nu-mi merge. Poate ca am vista si nu suporta vista, dar daca nu e asta problema nu stiu ce e dupa ce-mi apar doua mesaje la care trebuie sa dau ignor (referitoare la dimensiunea ferestrei) imi apare doar o fereastra neagra si nimic mai mult.
Oricum daca nu merge rhide-u merita sa downloadez dev-cpp sau nu?  (as vrea si eu ceva in genu ce se foloseste la nationala)
  Think
Memorat
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 13, 2009, 13:54:06 »

Poti instala codeblocks. Parca era un link la downloads mai demult. Vezi aici alternativele la borland. Legat de rhide pe vista, NU merge sigur, m-am chinuit anul trecut vreo 3 zile sa il compilez din surse si nu a mers. E din cauza ca nu poti face fereastra de dos fullscreen, si probabil de asta crapa. Eu ti-as recomanda codeblocks sa instalezi, acum e alegerea ta Smile.
Memorat
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 13, 2009, 14:14:49 »

Parca nu era code blocks la ONI.
Memorat

Am zis Mr. Green
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 13, 2009, 14:27:13 »

Anul trecut nu era, dar dupa oji vom afla (la fel ca si anul trecut probabil) ce medii de programare se vor folosi. Oricum sunt similare din punct de vedere al compilatorului, singura diferenta fiind interfata, cu care se poate obisnui usor.

@Paul

Stii cumva ce medii se vor folosi (in afara de fedora) ? Very Happy
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines