Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Obiective infoarena  (Citit de 3693 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« : Februarie 23, 2009, 13:17:07 »

Comentarii la postul Obiective infoarena
Memorat
ionut90ro
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Februarie 23, 2009, 13:55:39 »

thumbs up pt info arena
Memorat
Addy.
Strain
*

Karma: -4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Februarie 23, 2009, 17:00:12 »

cea mai tare mi se pare cea cu sistemul de tagging al problemelor.  Applause
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Februarie 23, 2009, 17:39:29 »

Ideea cu organizarea concursurilor virtuale este foarte buna! Felicitari celor care au lucrat pentru acest site si mult succes in a va indeplini obiectivele propuse!  Thumb up
Memorat
f.v.anton
Strain
*

Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 35



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Februarie 24, 2009, 13:51:36 »

abia asteptam noile implementari Very Happy  Applause Applause
Memorat
Sorin_Ionut
Client obisnuit
**

Karma: 14
Deconectat Deconectat

Mesaje: 53



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Februarie 25, 2009, 16:48:48 »

 Applause  Applause felicitari pt ideii acum hai sa-le punem si in practica , sistemul de tagging al problemelor chiar pare o idee divina  Applause
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Februarie 26, 2009, 01:58:32 »

Multumim pentru incurajari! Tineti-ne pumnii pentru coding campul din week-end-ul asta si nu uitati ca puteti veni si voi!

Inca nu vedem idei in comentariile voastre. Ce se intampla? Nu vrea nimeni un tricou infoarena? Nu are nimeni idei?

Silviu
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Februarie 26, 2009, 19:42:44 »

O idee buna cred ca ar fi incurajarea implicarii a cat mai multor voluntari in proiectele IA. De exemplu am vazut ca pentru arhiva educationala a fost oprita recrutarea de voluntari. Desi n-am avut pan acu' ocazia, cred ca este destul de fun si educativ sa fi si de partea ailalta a baricadei(sa adaugi probleme, pentru care sa cauti teste bune, etc.)

In rest totul este super OK. Very Happy
« Ultima modificare: Februarie 26, 2009, 23:10:15 de către Andrei Misarca » Memorat
f.v.anton
Strain
*

Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 35



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Februarie 27, 2009, 00:06:52 »

o idee ar fi (desi se aseamana cu sistemul de taging) sa se imparta problemele in grupe pt fiecare clasa. Adica eu sa stiu sa caut probleme doar de la clasa a 10-a. Sa nu fiu nevoit sa iau arhiva la mana sa le caut.
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Februarie 27, 2009, 00:15:00 »

Impartirea pe clase e inclusa in facilitatea de tagging. Cel mai probabil vom avea taguri cu clasa corespunzatoare sau o masura subiectiva a dificultatii si cu tehnicile de programare necesare rezolvarii problemei. In principiu tagurile vor fi asignate de intreaga comunitate. In momentul in care cineva rezolva o problema poate sa-i dea tagurile care crede el ca se potrivesc si tagurile pe care le alege majoritatea o sa fie cele care o sa apara. O sa dureze ceva pana cand o sa avem majoritatea problemelor taguite, dar o sa ajungem acolo la un moment dat Smile
« Ultima modificare: Februarie 27, 2009, 00:20:43 de către Bogdan Tataroiu » Memorat
yane2806
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Februarie 27, 2009, 00:29:30 »

o mica idee legata de securitate. daca se poate face ceva, sa nu mai dau search pe google cu nickname-ul meu si sa imi apara brusc datele personale de pe infoarena. http://www.google.ro/search?hl=ro&q=yane2806&btnG=C%C4%83utare+Google&meta=
Memorat
silviug
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 193
Deconectat Deconectat

Mesaje: 485



Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Februarie 27, 2009, 10:46:23 »

@Mishu91: care ar fi modalitatile concrete prin care ai stimula tu comunitatea sa se implice?

@yane2806: si mie mi s-a parut ciudat sa fie indexat profilul pe google; dupa o discutie "scurta" in echipa infoarena a reiesit ca n-ar fi probleme ca-i profilu public atata timp cat lumea e constienta de asta; totusi, cred ca ar trebui sa ne aplecam mai atent asupra problemei.

Silviu
Memorat

"Don't gain the world and lose your soul, wisdom is better than silver or gold." [Bob Marley - Jamaican reggae musician & singer (1945 - 1981)]
Mishu91
Nu mai tace
*****

Karma: 169
Deconectat Deconectat

Mesaje: 751



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Februarie 27, 2009, 14:02:50 »

IAP-ul cu Comunity Ladder este o idee foarte buna, fiecare utilizator sa primeasca puncte pentru actiunile care ajuta comunitatea IA, iar langa poza de profil, pe langa bulina de rating sa apara si rangul lui (asa e mai motivant).
Iar cei ce ajung la un anumit nivel sa primeasca un tricou cu infoarena Smile
Memorat
Addy.
Strain
*

Karma: -4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 30



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Februarie 27, 2009, 22:26:25 »

sa includa si tehnicile de programare necesare nu cred ca ar fi indicat. practic ar fi un hint pentru rezolvarea problemei. doar sa fie impartite in functie de un grad de dificultate. asta e parerea mea.
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Februarie 27, 2009, 22:43:17 »

Nu vor fi vizibile automat tagurile respective, doar daca vrei sa obtii un hint la o problema sau daca ai invatat cautare binara si vrei sa cauti probleme care se rezolva cu ea de exemplu.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines