Pagini: 1 [2]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Feedback Runda 3  (Citit de 12676 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
andrei-alpha
Client obisnuit
**

Karma: 103
Deconectat Deconectat

Mesaje: 91



Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Februarie 16, 2009, 11:50:30 »

Felicitari organizatorilor pentru desfasurarea excelenta si pentru probleme Very Happy.

Problemele(zic de cele de la 9-10 ca doar alea le stiu) au fost interesante.
Par a fost usoara, kino dupa cateva observatii se rezolva doar ca trebui implementata atent si secvmax a fost un pic mai grea asemanatoare ca idee cu jstc din prima runda(parerea mea) da orcum interesanta  Smile

Felicitari castigatorilor Winner 1st place si spor organizatorilor pentru runda finala  Smile si le multumin pentru tot efortul depus.
Memorat
gcosmin
Nu mai tace
*****

Karma: 205
Deconectat Deconectat

Mesaje: 307



Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Februarie 16, 2009, 12:26:39 »

E o treaba de laudat faptul ca articolul cu solutii apare atat de repede, dar calitatea solutiilor mi se pare ca scade. Cred ca ar trebui sa acordam o atentie mai mare articolului cu solutii, pentru ca lumea invata din el. De exemplu, ar trebui sa evitam "explicatii pe scurt", exprimari precum "cazuri particulare usoare, pe care va las sa le descoperiti singuri" sau "de aici solutia iese foarte usor" si in cazul in care comisia cunoaste mai multe solutii ar trebui mentionate toate.

Eu unul sunt de parere ca o solutie trebuie doar sa indrume spre rezolvare si nu sa ofere toate detaliile si explicatiile clar. De multe ori cineva vrea un "hint"/"indiciu" sa rezolve o problema si sa se mai chinuiasca singur poate poate o scoate. Eu unul de aceea las unele cazuri particulare trecute cu vederea sau las cititorul sa descopere singur solutia dupa cateva idei care ar trebui sa il conduca spre solutie. Daca nu intelege poate oricand sa intrebe pe forum. Plus ca asa cititorul trebuie sa se gandeasca si singur ca sa rezolve problema, sti si tu desele cazuri cand se citeste repede solutia si se baga o sursa care nu ajuta cu nimic. Mi se pare mult mai importanta ideea de rezolvare in ansamblu. Dar poate ca nu toata lumea are aceeasi parere ca mine Smile.
Memorat
CezarMocan
Nu mai tace
*****

Karma: 252
Deconectat Deconectat

Mesaje: 567



Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Februarie 16, 2009, 19:02:22 »

Felicitari organizatorilor pentru concursul bine facut si celor calificati la runda finala. Speram ca si acolo sa avem o echipa infoarena la inaltime si probleme marfa Smile.
Memorat
Zilla
Strain


Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Februarie 18, 2009, 17:05:04 »

Cand se vor primi mesaje cu calificarea pentru finala? Si cati vor avansa de la fiecare grupa de varsta,10 ?
Memorat
andrei-alpha
Client obisnuit
**

Karma: 103
Deconectat Deconectat

Mesaje: 91



Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Februarie 18, 2009, 20:06:05 »

Citat
La finala se vor califica in principiu primii 10 de la fiecare grupa. In caz de egalitate, se vor califica toti cei in cauza.

Vom face o verificare a surselor, dupa care veti fi contactati de echipa infoarena. Sa ne vedem cu bine la finala! Very Happy

Esti in primii zece deci te califici in finala  Smile
Citeste si tu ce sa mai zis pe forum  Tongue.
Memorat
Zilla
Strain


Karma: 4
Deconectat Deconectat

Mesaje: 6



Vezi Profilul
« Răspunde #30 : Februarie 18, 2009, 21:52:00 »

Scuze, eram un pic nerabdator, este primul concurs de acest gen la care particip Very Happy
Memorat
katakuna
Strain


Karma: 19
Deconectat Deconectat

Mesaje: 23



Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Martie 16, 2009, 15:24:50 »

Se mai tine finala Algoritmiada in martie ?
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Martie 16, 2009, 16:47:29 »

Finalistii vor primi mail saptamana aceasta.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
stocarul
Nu mai tace
*****

Karma: 49
Deconectat Deconectat

Mesaje: 203



Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Martie 18, 2009, 11:35:30 »

Finalistii vor primi mail saptamana aceasta.

Cand va avea loc Finala Algoritmiada?
As vrea sa aflu azi, sau cel tarziu maine cand va avea loc, deoarece in perioada 27-29 martie va avea loc concursul de la Iasi.....si trebuie sa stiu daca are rost sa ma inscriu sau nu.....
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Martie 18, 2009, 11:50:03 »

Deocamdata speram in perioada 3-5 aprilie. In perioada 27-29 martie sigur nu o sa facem pentru ca s-ar suprapune cu runda de campion.
« Ultima modificare: Martie 18, 2009, 12:26:43 de către Bogdan Tataroiu » Memorat
blasterz
Nu mai tace
*****

Karma: 92
Deconectat Deconectat

Mesaje: 255



Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Martie 18, 2009, 12:25:42 »

Deocamdata speram in perioada 3-5 martie. In perioasa 27-29 martie sigur nu o sa facem pentru ca s-ar suprapune cu runda de campion.


3-5 aprilie Tongue
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Martie 18, 2009, 12:26:26 »

Da, scuze Smile
Memorat
Pagini: 1 [2]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines