Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: intalnire miercuri 11 iunie  (Citit de 2086 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
mpatrascu
Strain


Karma: 85
Deconectat Deconectat

Mesaje: 18



Vezi Profilul
« : Iunie 10, 2008, 14:25:09 »

Salutari pentru toata lumea!

Florin Manea si cu mine ne gandeam de ceva vreme sa facem niste intalniri pentru lumea interesata sa lucreze la probleme de cercetare (algoritmi si domenii adiacente). Inca nu stim exact cum ar putea merge si cata lume e interesata, dar decat sa ne lungim la discutii filosofice, ne-am zis sa facem o intalnire pilot maine:

Cand: miercuri, 11 iunie, 3:30pm.
Unde: Facultatea de Matematica, Sala 204.

Intalnirea e pentru oamenii care au intentia, sau cred ca ar putea avea intentia, sa se gandeasca la probleme de cercetare. Vom vedea exact cum pot functia intalnirile, dar ideea este sa discutam despre probleme la care se lucreaza in prezent (inclusiv prezentarea unor rezultate recente), si evident sa incercam sa scoatem algoritmi mai buni Smile

Fiindca nu vrem sa va pierdeti timpul, ar trebui sa va avertizam clar ca asta nu e pregatire de olimpiada. Subiectele discutate sunt prea "grele" pentru a fi implementate in 2 ore la un concurs. Am vrea sa rezervam intalnirile pentru oamenii care vor sa se gandeasca la probleme mult mai grele decat cele de la concursuri. (Genul de probleme la care te gandesti 2 luni, si la care s-au mai gandit si multi altii luni sau ani de zile.)


Daca sunteti interesati de astfel de intalniri dar nu puteti veni maine, dati-mi un email la [email protected]. Am vrea sa stim cam cata lume e interesata, si nu vrem sa va pierdem la numaratoare Smile

-mip
Memorat
flmanea
Client obisnuit
**

Karma: 78
Deconectat Deconectat

Mesaje: 68



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Iunie 23, 2008, 21:33:20 »

Inca o intalnire din seria anuntata mai sus: 26 iunie, FMI, sala 204, ora 15.
« Ultima modificare: Iunie 23, 2008, 21:45:48 de către Florin Manea » Memorat
MciprianM
Nu mai tace
*****

Karma: 87
Deconectat Deconectat

Mesaje: 324



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 16, 2008, 16:25:15 »

Daca nu suntem din Bucuresti, si nu putem ajunge la intalnirile acestea in Bucuresti, putem participa in vreun fel? Ma gandeam la ceva pe Internet.
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 16, 2008, 17:05:54 »

Exista un grup de discutii pe Google Groups: http://groups.google.com/group/cs-bucharest
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
MciprianM
Nu mai tace
*****

Karma: 87
Deconectat Deconectat

Mesaje: 324



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iulie 17, 2008, 14:33:57 »

Am intrat, dar imi trebuie o aprobare.  Acolo gasesc doar un rezumat al intalnirilor sau si discutii si alte lucruri care se intampla la intalniri?
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines