Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: DJGPP - rhide si F7 sau F8 -> nu merge.. da exit code 0 si iese  (Citit de 1765 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
taloibogdan
Strain
*

Karma: 19
Deconectat Deconectat

Mesaje: 27



Vezi Profilul
« : Martie 15, 2008, 19:27:22 »

Salut,
Am pus si eu DJGPP pe windows dupa instructiunile de aici: http://infoarena.ro/DJGPP-instalarea-de-la-A-la-Z
Merge rhide, dar nu pot sa intru pas cu pas in program. Cand dau F7 si F8 imi iese cu exit code 0 la instructiunile de citire sau scriere.

Am cautat apoi pe forum sa vad ce solutii sau mai dat, si am gasit 2 solutii viabile zic eu, dar nu-mi sunt la indemana..
1. sa pun RHIDE pe linux (am un redhat 8.0 sau un fedora core 8 ) - nu ma descurc decat cu RPM-urile nu stiu cum sa pun altfel rhide-ul si rpm-ul de la rhide.com, de aici: http://www.rhide.com/download/main.html nu merge pe fedora (nu am incercat inca pe redhat)
2. sa pun breakpointuri prin program ca sa vad ce se intampla pas cu pas...

Personal as vrea sa am un RHIDE care merge uns, si nu are nici o problema. Ma ajuta careva?!?? Linkuri, instructiuni (ca pentru incepatori in linux), sau alte fix-uri sa-mi mearga si mie RHIDE-ul in toate functiile lui? Brick wall
Memorat
c_sebi
Client obisnuit
**

Karma: 24
Deconectat Deconectat

Mesaje: 62



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 15, 2008, 20:48:30 »

Incearca sa te pozitionezi cu cursorul dupa partea de citire si da un F4. Dupa aia cu F7.
« Ultima modificare: Martie 15, 2008, 21:39:09 de către Sebi Crisan » Memorat
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 15, 2008, 21:26:47 »

djgpp-ul e foarte bun pentru windows... dar are mici buguri... si din cate stiu si mie mi-a dat o chestie asemanatoare... incearca sa-l restartezi... parca asa mie mi-a mers
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 15, 2008, 21:35:46 »

Are buguri. Singura solutie e sa faci cum a spus c_sebi. Mie mi-a mers.  Smile
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines