Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: articol nou  (Citit de 2813 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
floflow
Strain


Karma: -13
Deconectat Deconectat

Mesaje: 8



Vezi Profilul
« : Martie 12, 2008, 23:17:45 »

Scrie la articole daca vreau sa vin cu ceva nou sa scriu mai intai pe forum... asa ,pai am cateva idei despre manipularea codului.Mai exact vreau sa arat cum pot modifica executia unui program,ce inseamna asta si ce pot face de acolo mai departe.Am sa iau un soft si il prezint pe bucati,apoi execut cod arbitrar prin el.E lunga discutia dar interesanta ,daca vreun morerator sau "team member " e interesat sa-mi zica ca sa incep sa scriu,il trimit lui mai intai sa-mi spuna ce parere are si dupa aceea daca vrea sa-l puna la "articole" e ok.
Memorat
flo_demon
Strain
*

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 12, 2008, 23:57:05 »

Well i'm no mod or admin, dar..
Din cate am inteles din postul tau, articolul nu are relevanta algoritmica.
Si din cate inteleg vrei sa scri un articol despre buffer overflows, code injection si alte lucruri care nu au nici o legatura cu olimpiada, concursurile si infoarena.
protip : mai ai de invatat, pana sa fi capabil sa scri asemenea articole, nu doar sa traduci unul in interpretarea ta in romana.
[daca am interpretat gresit postul sorry, simteam nevoia sa bash someone la ora asta, mai ales ca ai toate caracteristicile unui script kiddie, inclusiv nickulnumele real. nu e prea credibil]
« Ultima modificare: Martie 13, 2008, 00:08:19 de către Bunau Florin » Memorat

Marines don't die! They go to hell and regroup
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 13, 2008, 01:21:24 »

Nu vreau sa-ti tai avantul in demersul tau, dar nu mi-am facut o imagine prea clara despre ce vrei tu sa prezinti. As sugera sa postezi aici un plan de idei mai detaliat si eventual niste linkuri pe wikipedia despre tehnicile pe care le abordezi in caz ca nu prea a auzit lumea de ele (sau cel putin cei care s-au ocupat de olimpiade). Pe urma vedem in ce masura ar fi lumea interesata sa citeasca un astfel de articol. Smile
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines