Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: LimeEval - evaluator pentru windows  (Citit de 4581 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
flo_demon
Strain
*

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« : Martie 11, 2008, 16:13:11 »

Am corectat informatiile despre evaluator si le-am mutat pe wiki, intr-un format mai placut si mai usor de digerat si updatat. Check it out  Very Happy :
http://infoarena.ro/limeeval

Am corectat buguri care apareau la evaluarea problemelor multiple si la configurarea path-urilor relative.
Updatati  la noua versiune neaprat!, vechea avea probleme se pare ca  d'oh!. *fixed*

Am adaugat la sectiunea : "Download runde", OJI2008 pentru clasele 11-12. Downlodati arhiva, extrageti in folderul cu "Extract here". Incarcati xml-ul ce se afla in : ".\OJI2008\11-12\OJI08cls11-12.xml" pentru a incarca runda spre evaluare. Sursele se pun in id-uri. Id-ul 0 contine sursele oficiale.

Also schimbat titlul thread-ului in ceva mai sugestiv.

Thx Cosmin de idee e mult mai bine asa  Applause
« Ultima modificare: Martie 17, 2008, 11:57:45 de către Bunau Florin » Memorat

Marines don't die! They go to hell and regroup
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Martie 11, 2008, 17:31:40 »

Shocked Mamă, pare că te-ai chinuit ceva! Felicitări pentru efortul depus şi pentru că vrei să dăruieşti ceva comunităţii. Astfel de proiecte sunt importante şi în cazul în care plănuieşti să lucrezi în industria software, vei putea să le incluzi într-un portofoliu pentru interviuri.

Bravo!  Applause
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
flo_demon
Strain
*

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Martie 11, 2008, 22:15:26 »

Mersi mult greco apreciez  Very Happy
Sper sa ii foloseasca cuiva. E un pic mai abrupta curba de invatare, dar odata ce te prinzi merge.

Deocamdata nu sunt verif-uri pentru problemele stiute pana acum. Pentru teste ce au solutie unica
am facut si un verif cu functie de comparare bit la bit. Pentru cei ce vor sa isi faca verif-uri. Trebuie doar editatate #define-urile cu numele problemei la care faci verif-ul, compilata sursa si inclusa in folderul cu teste.  Verif bit la bit located here : http://rapidshare.com/files/98787524/verif.cpp.html

Voi posta dupa oji si rundele complet configurate la toate clasele, pentru exemplificare.
Memorat

Marines don't die! They go to hell and regroup
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Martie 15, 2008, 02:09:10 »

Florine arata super tare evalul. Fa-i un site sau chiar pune-l pe infoarena, ca avem wiki, poti pune si atasamente. Cred ca daca ar stii de el l-ar folosi profii din toata tara. Felicitari, se vede ca ai muncit. Poti sa il faci si open source poate vrea cineva sa adauge features.

Cosmin
Memorat
rEbyTer
Vorbaret
****

Karma: -85
Deconectat Deconectat

Mesaje: 154



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Martie 16, 2008, 00:12:31 »

Cu site te pot ajuta eu.(personalizat de mine) (nu iti pot garanta insa si un host exceptand cele free).

Bravo pentru munca depusa. Asa ceva nu vezi in fiecare zi.
Dupa ce termini cu el, te-ai putea apuca si de unul sub platforma Linux (ca de obicei, munca incepe aproape de la 0, dar cred ca eforturile ar fi apreciate pe masura)

Succes!
Memorat
flo_demon
Strain
*

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Martie 16, 2008, 12:33:41 »

Thx de feedback Cosmin si rEbyTer. Mersi de oferta , insa nu cred ca va fi nevoie de host si site. Ideea lui Cosmin e great  Ok, voi edita o pagina wiki pe infoarena, unde voi putea face mai usor update-uri.
 
Chiar azi cred ca voi edita un wiki si voi pune rundele de la oji configurate cu teste and stuff, gata de download. Cat de comod e doar sa downlodezi o arhiva zip de pe net, si sa dai open si eval away Tongue (oricum doar 20 de secunde dureaza sa isi configureze oricine, daca are scrise verif-urile)

Si ideea cu Open source e super  Applause . Eu cel putin sunt de acord. Trebuie doar sa imi curat sursele sa adaug comenturi mai multe, explicatii etc.. , ca sa poata fi si citibile de alti coderi. Doar ca nu se va intampla prea curand asta, nu prea am timp sa lucrez la asta acum, busy cu BAC-ul.

Very Happy si sub Linux sa sti ca m-am gandit, si asta va fi unul din proiectele pe vara. Oricum sub linux e cu totul alta mancare de peste, de abia astept sa incerc API-urile de linux, si GTK+.
Memorat

Marines don't die! They go to hell and regroup
toni2007
Nu mai tace
*****

Karma: 160
Deconectat Deconectat

Mesaje: 663



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Martie 16, 2008, 22:46:52 »

daca vrei sa te bagi tocmai ma chinuiam eu si cu un prieten sa facem site pe windows... si nu prea avem eval... ce zici?
Memorat
flo_demon
Strain
*

Karma: 20
Deconectat Deconectat

Mesaje: 46



Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Martie 17, 2008, 12:01:58 »

@toni2007 : Sigur va pot ajuta cu consiliere Very Happy Cum sa folositi in mod consola evaluatorul, si cum sa faceti legatura intre front end-ul web si eval-ul in mod consola, si cum sa parsati xml-urile care le scoate. Chiar ar fi interesant asa de proiect pt. fun. Insa nu am timp pt. implementari and other stuff deocamdata, insa in starea in car e acuma, doar cateva scripturi de php sunt necesare pt. ceea ce vreti sa realizati. Iti trimit PM cu id-ul meu.
check also the wiki : http://infoarena.ro/limeeval
Memorat

Marines don't die! They go to hell and regroup
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines