Pagini: 1 2 3 [4] 5 6   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Olimpiada Judeteana de Informatica 2008 - liceu  (Citit de 62860 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
mircea_info
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #75 : Martie 15, 2008, 19:21:09 »

la oji Brasov..  nu ni s-a adus nici pana la 12 enuntul corect la problema "piata", s-a luat 0 pe linie pentru ca toti am facut-o dupa enuntul gresit
« Ultima modificare: Martie 16, 2008, 16:16:43 de către Suciu Mircea-Gabriel » Memorat
m3rik
Strain


Karma: -22
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #76 : Martie 15, 2008, 19:36:22 »

continut sters de domino:  Invata sa vorbesti frumos!
« Ultima modificare: Martie 15, 2008, 23:20:04 de către Mircea Pasoi » Memorat
Robytzza
De-al casei
***

Karma: -49
Deconectat Deconectat

Mesaje: 129



Vezi Profilul
« Răspunde #77 : Martie 15, 2008, 19:37:37 »

cum se poate sa se trimita o problema gresita......ca daca nu se face dupa cerinta ..atunci hai sa rezolvam dupa cum ne vine prin cap.. nu-i cinstit  Read This!  Read This!
« Ultima modificare: Martie 16, 2008, 00:52:26 de către Bogdan Tataroiu » Memorat
m3rik
Strain


Karma: -22
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #78 : Martie 15, 2008, 19:42:30 »

continut sters de domino:  Invata sa vorbesti frumos!
« Ultima modificare: Martie 15, 2008, 23:20:56 de către Mircea Pasoi » Memorat
sima_cotizo
Nu mai tace
*****

Karma: 219
Deconectat Deconectat

Mesaje: 596



Vezi Profilul
« Răspunde #79 : Martie 15, 2008, 19:51:26 »

eu am luat 175 si nu ma bucur
ash fi vrut sa vad dc mia dat 50 pe problema 2

Aha, deci la prima problema ai luat 125 Very Happy
Memorat
INSiDe
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 12



Vezi Profilul
« Răspunde #80 : Martie 15, 2008, 19:55:59 »

bah noob ule... ai luat 50... vai dE TINE... VAI de tine:)) te bucuri? lol...esti praf.. ai uitat si un if..Smile) vai de tine... eu am luat 175 si nu ma bucur.. ma luat un prieten..cu 10 pcte..lol ce nuub....

te crezi mai bun ma? cel mai probabil ai luat punctaju ala pentru ca ai ceva experienta ...
oi fi luat tu 175 de puncte sau 125 ca nici tu nu stii vad.. dar nu ai mentalitate pt punctajul ala...
Memorat
stef2n
Nu mai tace
*****

Karma: 218
Deconectat Deconectat

Mesaje: 641



Vezi Profilul
« Răspunde #81 : Martie 15, 2008, 19:57:41 »

vai de tine... Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall  eu am luat 80.. si nu s mandru..
Tare mi-e ca ai luat 0 in ritmul in care te razgandesti. Very Happy
Memorat

Exista 10 categorii de oameni: cei care inteleg sistemul binar si cei care nu il inteleg.
rEbyTer
Vorbaret
****

Karma: -85
Deconectat Deconectat

Mesaje: 154



Vezi Profilul
« Răspunde #82 : Martie 15, 2008, 20:02:13 »

OMG!!!

Limbaju ... ce naiba te dai zeu ca ai facut punctaj mare? Daca ai avut timp sa inveti e OK , dar pastreaza pentru tine asta... nu ne bulversa pe toti ..
Ai o exprimare de cacao.Frazele tale nu au rost.
NU mai folosi cuvinte gen:
Citat din mesajul lui: Paul Florin
va rup mucu la toti
bah noob ule
vai dE TINE... VAI de tine:)) te bucuri? lol...esti praf.
lol ce nuub...

Lasa-te de informatica..Du-te si invata Limba si literatura romana .
Probabil nu ai prea multe treburi pe cap pe la liceul tau , ai timp sa inveti, profesor alea alea...

Ma mir cum de persoane ca tine ajung la nationala cu asemenea punctaj.
Ai o mentalitatea in societate care nu poate fi explicata... Se vede cat petreci in fata calculatorului , uiti de viata reala, frate.!

P.S.:  Din punct de vedere al limbajului tau ... corect e n00b nu noob sau nuub
P.S.2:Esti din Braila, liceul Balcescu ?
« Ultima modificare: Martie 15, 2008, 20:09:55 de către lezr rEbyTer » Memorat
M@2Te4i
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 16



Vezi Profilul
« Răspunde #83 : Martie 15, 2008, 20:03:38 »

bah noob ule... ai luat 50... vai dE TINE... VAI de tine:)) te bucuri? lol...esti praf.. ai uitat si un if..Smile) vai de tine... eu am luat 175 si nu ma bucur.. ma luat un prieten..cu 10 pcte..lol ce nuub....

In loc sa te lauzi atat cu punctaju ala (pe care nici nu stii cum l-ai luat) mai bine invata din mentalitatea celor care chiar sunt buni. Ei desi la majoritatea concursurilor scot punctaje maxime nici o data nu se lauda fatza de ceilaltzi cu asta.

Si oricum o sa vedem toti cat ai luat de fapt...
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #84 : Martie 15, 2008, 20:06:50 »

Ei bine, nu reusesc sa vad oni nici anul asta. Imi pare rau, insa, desi stiu ca merit mai mult, nu am prins o zi buna. Din pacate, nu am reusit sa evit criza de timp, care m-a 'rupt'. Trebuie sa suport punctajul de 40 de puncte. E clar ca mai am mult de munca! Cu toate astea, nu am de gand sa renunt! Felicitari calificatilor la ONI, si va urez mult succes in continuare!  Applause


Apropo, stie cineva daca va exista ONI ByNet ?
Memorat
Robybrasov
Strain
*

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 33



Vezi Profilul
« Răspunde #85 : Martie 15, 2008, 20:09:36 »

la modul serios acum. stie cineva o solutie practica pentru incidentul cu problema "piata" de la a 10-a? contestatie/alte chestii.. in brasov a fost chiar dezastru dupa cum am zis si mai devreme..
ar fi fruoms sa-si dea si altii cu parerea ce-ar putea face cei din brasov in situatia asta (poate si cei din alte judete, nu stiu daca s-a mai intamplat undeva greseala asta).
stiti cumva de ce s-a intamplat, cum (sau cand) s-a observat greseala si s-a corectat?
cateva sugestii practice de ce s-ar mai putea face acum..
am vazut ca majoritatea din voi isi cunosc deja punctajele. ati rescris problema acasa si ati testat-o in evaluator, sau ati aflat punctajele oficiale?
Memorat
rEbyTer
Vorbaret
****

Karma: -85
Deconectat Deconectat

Mesaje: 154



Vezi Profilul
« Răspunde #86 : Martie 15, 2008, 20:10:37 »

Am intrebat profii...
Memorat
ankka
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #87 : Martie 15, 2008, 20:13:01 »

Stiti cand se depun contestatiile? Am fost la scoala sa ma interesez dar nu mai era nimeni pe acolo si nu erau afisate decat rezultatele, nicio informatie despre contestatii  Fool

Felicitari tuturor si mai ales calificatilor la ONI !
Memorat
c_sebi
Client obisnuit
**

Karma: 24
Deconectat Deconectat

Mesaje: 62



Vezi Profilul
« Răspunde #88 : Martie 15, 2008, 20:15:52 »

la modul serios acum. stie cineva o solutie practica pentru incidentul cu problema "piata" de la a 10-a? contestatie/alte chestii.. in brasov a fost chiar dezastru dupa cum am zis si mai devreme..
ar fi fruoms sa-si dea si altii cu parerea ce-ar putea face cei din brasov in situatia asta (poate si cei din alte judete, nu stiu daca s-a mai intamplat undeva greseala asta).
stiti cumva de ce s-a intamplat, cum (sau cand) s-a observat greseala si s-a corectat?
cateva sugestii practice de ce s-ar mai putea face acum..
am vazut ca majoritatea din voi isi cunosc deja punctajele. ati rescris problema acasa si ati testat-o in evaluator, sau ati aflat punctajele oficiale?

Intrebarea mea este daca cei din comisia judeteana au anuntat comisia nationala depre problema. Erau niste numere de telefon la care se puteau pune intrebari din cate stiu.
In majoritatea judetelor, s-a facut evaluarea si unii profi au rez. sau sunt afisate la scoli.
Memorat
INSiDe
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 12



Vezi Profilul
« Răspunde #89 : Martie 15, 2008, 20:16:08 »

@robby : in sala in care am fost eu a sesizat un elev de cls 10 ca euntul este gresit dar profesorii i-au zis ca sunt de la inspectorat si nu au cum sa fie gresite.. in final elevul a insistat , s-a dat un telefon si problema sa rezolvat . totul a durat cam 40-50 minute . asta s-a intamplat in braila

@anca : contestatiile se depun pana luni la 12 Tongue
Memorat
mircea_info
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #90 : Martie 15, 2008, 20:19:34 »

tot ce ni s-a zis in brasov a fost "nu s-a primit nici o corectura de la Bucuresti, nu stim ce sa va zicem, faceti cum stiti"
Memorat
ankka
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3



Vezi Profilul
« Răspunde #91 : Martie 15, 2008, 20:20:00 »

Mersi.
Eu sunt din Constanta si stiu ca aprox dupa jumatate de ora a venit cineva sa-i anunte pe cei de-a 10a ca enuntul e gresit ...
Memorat
M@2Te4i
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 16



Vezi Profilul
« Răspunde #92 : Martie 15, 2008, 20:22:29 »

Stie cineva daca se vor afisa rezultatele pentru toate judetele (la fel ca si anu trecut)?
Memorat
Protoman
Infoarena Monthly
De-al casei
*****

Karma: 119
Deconectat Deconectat

Mesaje: 128



Vezi Profilul
« Răspunde #93 : Martie 15, 2008, 20:31:19 »

Asa... In primu rand la multi ani lu Wef  (pun si o    ca am vazut ca iti place Tongue ) ( asta asa mai offtopic )

Si ontopic .... Nu stiu ce vi s-a parut asa greu la a 9-a si a 10-a  Thumb up au fost foarte acceptabile . Am vazut ca nici la mine in judet nu s-a prea luat maxim mai deloc ... chiar nu ma prind de ce  Huh ... Oricum Multa bafta in continuare tuturor Wink
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #94 : Martie 15, 2008, 20:36:21 »

La mine in judet [ Neamt ], dupa mai multe sesizari din partea noastra, am primit un raspuns de genul: "Explicatia exemplului este gresita, deci enuntul este corect". Dupa aproximativ o ora si jumatate de la inceperea concursului ni s-a zis de fapt ca "Explicatia exemplului este corecta. Enuntul era gresit". Oricum, nu prea m-a afectat pe mine, personal, lucrul asta [nu a trebuit decat sa schimb doua semne].

[off topic] La multi ani, Wefgef!
Memorat
Robybrasov
Strain
*

Karma: 3
Deconectat Deconectat

Mesaje: 33



Vezi Profilul
« Răspunde #95 : Martie 15, 2008, 20:58:37 »

@robby : in sala in care am fost eu a sesizat un elev de cls 10 ca euntul este gresit dar profesorii i-au zis ca sunt de la inspectorat si nu au cum sa fie gresite.. in final elevul a insistat , s-a dat un telefon si problema sa rezolvat . totul a durat cam 40-50 minute . asta s-a intamplat in braila
vad ca in alte judete s-a miscat lumea..
eu i-am zis ca e gresit enuntul.. dar nimeni de la clasa a 10-a n-a mai zis nimic, decat o fata care a stat 2 calc-uri in dreapta mea confirmand doar cu jumatate de voce ca exemplul e gresit. apoi domnul acela s-a uitat neputincios la noi.. si a plecat.. a zis sa facem ce credem.
orice om normal se ia dupa enunt, ca e cel mai putin probabil ca acela sa fie gresit
brasoveni! sa facem ceva!
am inteles ca toti au busit acolo din cauza enuntului. o posibila solutie ar fi rescrierea evaluatorului pentru problema asa cum e ea, gresita.. ca doar e tot o problema. un semn schibat nu prea schimba rationamentul cu mult, iar apoi se face reevaluarea surselor.. ar fi cea mai buna solutie.
ce credeti?
Memorat
greco
Nu mai tace
*****

Karma: 144
Deconectat Deconectat

Mesaje: 434



Vezi Profilul
« Răspunde #96 : Martie 15, 2008, 21:22:51 »

Mi se pare că toată lumea a luat-o un pic razna după OJI... De ce nu mă miră?
Memorat

Jump in the cockpit and start up the engines
Remove all the wheelblocks there's no time to waste
Gathering speed as we head down the runway
Gotta get airborne before it's too late.
rEbyTer
Vorbaret
****

Karma: -85
Deconectat Deconectat

Mesaje: 154



Vezi Profilul
« Răspunde #97 : Martie 15, 2008, 21:35:37 »

Iti dau dreptate... Nu stiu ce sa zic.. anul acesta nu mia placut deloc olimpiada (este si prima la care particip).
Dar in comparatie cu cele da anul trecut asta a fost cea mai in sictir facuta..

continut sters de wickedman;  Te rog sa "vorbesti" decent!
« Ultima modificare: Martie 15, 2008, 21:47:34 de către Cristian George Strat » Memorat
pascu_iulian
Strain


Karma: -1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #98 : Martie 15, 2008, 21:42:58 »

deci la a doua problema care era corect: enuntul sau exemplul? eu am facut dupa enunt dar 0cpt Huh si stiu sigur ce e buna rezolvarea (astept si confirmarea de la profesoara).
la prima am facut tot bine dar matricea principala am declarat-o de 8000x800 (in dev merg primele 8 ) si tot 0 pct

din braila la a 10a doar colegu care a semnalat eroarea la pb piata a luat puncte (60). restu 0 including me Cry
« Ultima modificare: Martie 16, 2008, 07:12:36 de către Pascu Iulian » Memorat
DanielG
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 10



Vezi Profilul
« Răspunde #99 : Martie 15, 2008, 21:46:26 »

Organizarea cred ca a depins in mare masura de Comisia Judeteana. La noi organizarea a fost perfecta.  Ok La clasa a X-a dupa vreo 20 de minute i-a anuntat ca e gresita problema si sa astepte enuntul corect. Smile (Judet: Valcea)
« Ultima modificare: Martie 15, 2008, 21:56:03 de către Glodeanu Ioan Daniel » Memorat
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines