Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Metode de programare  (Citit de 1565 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
sori
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 12



Vezi Profilul
« : Februarie 25, 2005, 20:55:03 »

Imi poate spune cineva un site unde gasesc mai multe inf. despre skiplist, hashing , arbori de intervale ... Huh, exceptand devnet.
   Am citit cu atentie articolul de pe site dar tot sunt confuz. Sunt in clasa a 10 -a si ma gandesc ca poate trebuia sa ma apuc de grafuri s.a.
Are cineva o parere?
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1 : Februarie 25, 2005, 21:24:44 »

Citat din mesajul lui: sori
Imi poate spune cineva un site unde gasesc mai multe inf. despre skiplist, hashing , arbori de intervale ... Huh, exceptand devnet.
   Am citit cu atentie articolul de pe site dar tot sunt confuz. Sunt in clasa a 10 -a si ma gandesc ca poate trebuia sa ma apuc de grafuri s.a.
Are cineva o parere?


Daca nu stii grafuri, n-ai inceput bine... invata baza, ce e in manuale, in culegerile consacrate, articolele mai usoare.. ce ai ales tu sunt printre cele mai dificile.. Noi incercam sa aducem pe site informatii care nu se gasesc prea usor pe net.. poti sa cauti de arbori de intervale, de skiplisturi, dar greu vei gasi ceva multumitor.. vei gasi pdf-uri multe cu explicatii mult prea complicate, cu demonstratii matematice, cod care nu se intelege, etc. .. noi in general avem grija ca explicatiile sa fie cat mai simple, cat mai folositoare pentru concursuri, astfel incat sa nu pierzi timp inutil. De aceea nici nu tratam subiecte foarte simple, fiindca pentru acestea se gasesc articole bine scrise... (Google is your friend!  wink).. oricum, incepe cu chestiile de baza.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines