Pagini: 1 2 [3]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: IAP #5: Open surse  (Citit de 58052 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #50 : Decembrie 18, 2007, 22:58:52 »

aceste proposaluri sunt votate de catre echipa infoarena?? nu ar trebui votate de comunitatea infoarena ?? Ar merge facut un poll pe tema asta Whistle

Membrii Asociatiei infoarena sunt cei care fac IAP-urile si cei care le voteaza. Paginile sunt publice tocmai ca sa primim feedback de la comunitate. De aici pana la a vota comunitatea e cale lunga. Comunitatea e formata din 7000+ de oameni nu din vreo 5 mai galagiosi. Plus ca un vot dat de comunitatea nu garanteaza deloc ca se alege cea mai buna solutie.
« Ultima modificare: Decembrie 18, 2007, 23:00:55 de către Mircea Pasoi » Memorat
cos_min
Nu mai tace
*****

Karma: 48
Deconectat Deconectat

Mesaje: 493


live


Vezi Profilul
« Răspunde #51 : Decembrie 18, 2007, 22:59:58 »

Si totusi cand va fi accesibila aceasta optiune?
Memorat

vid...
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #52 : Decembrie 18, 2007, 23:01:32 »

Si totusi cand va fi accesibila aceasta optiune?

Optimist vorbind, sfarsitul lui ianuarie , inceputul lui februarie. Vin sarbatorile si apoi sesiunea, nu are cine s-o implementeze Smile
Memorat
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #53 : Decembrie 18, 2007, 23:33:00 »

Pacat, sistemul propus de Tero chiar parea marfa. Sa inteleg ca nu exista sanse sa reveniti asupra deciziei?
Memorat

Am zis Mr. Green
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #54 : Decembrie 18, 2007, 23:46:56 »

Pacat, sistemul propus de Tero chiar parea marfa. Sa inteleg ca nu exista sanse sa reveniti asupra deciziei?


Mie nu mi se pare deloc bun acel sistem. Oricum , IAP #5 s-a votat in starea prezenta in document. Asta inseamna 50 de probleme, vedem cum merge si pentru viitor ne mai gandim.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #55 : Decembrie 18, 2007, 23:54:51 »

Cand o sa mai cresti o sa renunti la atitudinea asta Smile.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
pauldb
Nu mai tace
*****

Karma: 821
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.901



Vezi Profilul
« Răspunde #56 : Decembrie 19, 2007, 00:10:00 »

Normal, se duce toata competitia.  Smile
Memorat

Am zis Mr. Green
nash
De-al casei
***

Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 109



Vezi Profilul
« Răspunde #57 : Ianuarie 06, 2008, 22:31:55 »

   Mesajul meu poate vine cam tarziu insa sunt cateva lucruri care nu le intaleg ...
          Acest site este de pregatire sau de a forta pregatirea  ?? Nu intaleg care este problema daca cineva ar copia sursele ... daca din copiere invata ceva e bine pentru el , daca singurul scop este doar sa creasca in arhica e rau pentru el . Pana la urma cu ce afecteaza pe ceilalti ? ( probabil va calca pe orgoliu ) Sunt uni oameni care chiar ar invata anumite lucruri , sa fim seriosi , sunt cativa dintre noi care au la liceu profesori care au fost olimpici internationali ... si sunt uni care au chiar mai multi ( se stie la cine ma refer ) si mai sunt si restul (majoritatea ) pentru care profesorii sunt ca si cand nu ar fi .. ( in special acestia ar avea ce invata )... Va cred cand incercati sa gasiti argumente pentru a nu fi sursele publice ... dar nici unul din ele nu sta in picioare ... pana la urma acesta este un site de pregatire ... cine o sa vrea sa invete o sa invete cine nu .. il priveste .. nu intaleg de ce toata lumea se gandeste cum sa ii tina in frau pe ceilalti ( de la "a copia" ) , cine stie ce vrea va face ce trebuie cine nu .. nu va avansa ... chiar credeti ca daca o sa va vada cineva sursele o sa aveti mai multa concurenta ?? ( eu sincer ma indoiesc ca doar niste simple surse pot sa faca o asemenea diferenta ) ....
         Si partea cu pedepsirea ... care e ideea ? nu intaleg de ce vreti sa obligati oamenii cu "binele" ... fiecare ar trebui sa stie ce este bine pentru el ... pana la urma exista doar un loc unde se poate vede cine este cel mai bun si acel loc nu este pe site .. este la ONI ... din punctul meu de vedere .. e bine ca totul sa fie liber , adevaratele valori o sa se vada ...
« Ultima modificare: Ianuarie 07, 2008, 16:35:46 de către nash mit » Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #58 : Ianuarie 28, 2008, 17:50:35 »

S-a dat drumul la vreo 40 de probleme , mai trebuie sa alegem cateva sa atingem 50. Puteti sa va uitat in arhiva, sunt acele probleme care au un icon cu o carte deschisa langa ele Smile
Memorat
vlad_D
Client obisnuit
**

Karma: 32
Deconectat Deconectat

Mesaje: 67



Vezi Profilul
« Răspunde #59 : Ianuarie 28, 2008, 19:51:16 »

cred ca ar fi frumos daca ar fi facuta si optiunea de sortare:

- dupa ratingul celor care au trimis problema
- dupa lungimea sursei
- dupa punctaje (+ sa fie obtiunea de a afisa numa surse de 100, sau toate sursele)

si cam atat Smile
Memorat
filipb
Nu mai tace
*****

Karma: 232
Deconectat Deconectat

Mesaje: 929



Vezi Profilul
« Răspunde #60 : Ianuarie 28, 2008, 19:53:40 »

Ca sa afisezi numai surse de 100 se poate si in prezent:
infoarena.ro/monitor?task=NUME_TASK&score_begin=100
Memorat
recviem
Client obisnuit
**

Karma: -26
Deconectat Deconectat

Mesaje: 62



Vezi Profilul
« Răspunde #61 : Februarie 18, 2008, 20:58:45 »

Doar ca un argument pro asupra propunerii ( mai bine mai tarziu decat niciodata ): Sunt de acord cu propunerea pentru ca daca vrei sa inveti si sa folosesti Infoarena pentru scopul ei

Scopul infoarenei e sa ii ajute pe cei care vor sa invete nu sa pastreze ierarhii si sa faca separarea intre castigatori si elevi de rand.


nu vei copia surse ca blegul. De exemplu eu sunt curios cum au structurat cei de 100 la cezar graful pentru ca orice i-as face nu pot sa trec de MLE pe ultimul test. Sunt curios sa vad si alte metode de rezolvare la o problema la care m-am chinuit si eu. Nu vreau sa copiez ca robotelul surse pentru puncte. In concluzie daca vrei sa inveti, sistemul nu are dezavantaje, cel putin nu multe dintre cele enumerate la inceput.
Spor la codat!
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #62 : Mai 05, 2008, 13:29:27 »

Am facut sursele vizibile pentru inca ~20 de probleme. Speram sa va fie de folos! Very Happy
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
StTwister
Client obisnuit
**

Karma: 11
Deconectat Deconectat

Mesaje: 86



Vezi Profilul
« Răspunde #63 : Mai 05, 2008, 22:00:39 »

E pur intamplator faptul ca au fost facute vizibile imediat dupa ONI sau a fost intentionat?

E o simpla intrebare, chiar sunt curios, sa nu cumva sa credeti ca o spun cu rautate.
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #64 : Mai 05, 2008, 23:25:58 »

Singura legatura cu ONI este ca nu am avut timp pana acum sa aleg problemele deoarece am fost ocupat...

Am stabilit la ultima sedinta ca vom mai face cateva probleme vizibile. Poti vedea si tu ce se intampla la sedintele infoarena aici.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
Bit_Master
Vorbaret
****

Karma: -49
Deconectat Deconectat

Mesaje: 159



Vezi Profilul
« Răspunde #65 : Noiembrie 28, 2010, 12:07:26 »

Impotriva.
Memorat
Pagini: 1 2 [3]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines