Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: organizare runde  (Citit de 4596 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
mihai_simion
Strain


Karma: -7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 7



Vezi Profilul
« : Noiembrie 25, 2007, 12:37:50 »

sunt dezamagit de organizarea primei runde. e absurd sa nu mai permiti inscrierea unui user inregistrat dupa ora 9:00. logic era ca ora de prag sa fie ora terminarii si nu ora inceperii. personal, am intrat pe site la ora 9:05 si nu am putut participa la concurs Thumb down Thumb down Thumb down Thumb down Fighting Brick wall Read This!
Memorat
CezarMocan
Nu mai tace
*****

Karma: 252
Deconectat Deconectat

Mesaje: 567



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Noiembrie 25, 2007, 12:42:27 »

Scrie frumos acolo ca poti sa participi si daca nu te-ai inscris, inscrierea e pentru a ti se modifica ratingul.
Memorat
skyel
Nu mai tace
*****

Karma: 29
Deconectat Deconectat

Mesaje: 263



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Noiembrie 25, 2007, 12:49:33 »

In plus cred ca nu era un efort extraordinar sa te inscrii cu o zi inainte, daca chiar erai interesat de concurs. Iar in plus nu cred ca exista examen/concurs la care daca intarzii sa mai poti participa.

LE: Asta ca sa nu mai zic ca nici macar nu stii sa postezi unde trebuie
Memorat
Florian
Nu mai tace
*****

Karma: 125
Deconectat Deconectat

Mesaje: 832



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Noiembrie 25, 2007, 12:50:53 »

In plus nu vad ce cauta topicul asta in sectiunea Blog.  Very Happy
Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #4 : Noiembrie 25, 2007, 12:57:12 »

sunt dezamagit de organizarea primei runde. e absurd sa nu mai permiti inscrierea unui user inregistrat dupa ora 9:00. logic era ca ora de prag sa fie ora terminarii si nu ora inceperii. personal, am intrat pe site la ora 9:05 si nu am putut participa la concurs Thumb down Thumb down Thumb down Thumb down Fighting Brick wall Read This!

Citat
Nu se mai pot face inscrieri la preONI 2008, Runda 1, Clasa a 9-a insa mai poti participa.

Trebuia sa te inscrii inainte de ora 09:00, 25 nov 2007 daca vroiai sa ti se modifice rating-ul la finalul rundei. Acum poti sa participi dar nu ti se va modifica rating-ul.


Poate ca nu e scris suficient de explicit...
Poti sa participi oricand dar nu ti se mai modifica rating-ul daca nu ti-ai anuntat participarea dinainte de inceperea concursului.
Memorat
bogdan2412
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 410
Deconectat Deconectat

Mesaje: 951



Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Noiembrie 25, 2007, 13:14:53 »

Daca permiti inscrierea la o runda dupa timpul afisarii problemelor se vor inscrie doar cei care stiu ca au facut bine si nu prea ar mai fi bun sistemu de rating...
Memorat
mihai_simion
Strain


Karma: -7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 7



Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Noiembrie 25, 2007, 13:23:25 »

stimate omule care citesti mesaje
doresc sa spun ca am pus un mesaj pe forum la 12:35 iar putin mai tarziu nu l-am mai gasit, unde o fi disparut oare Huh
in acel mesaj scria ca organizarea nu este excelenta, si ca nu mi se pare normal sa nu mai pot sa ma inscriu la concurs dupa ora 9:00.daca doreati un prad eliminatoriu acesta trebuia sa fie ora de terminare nu ora de incepere
daca mi-ati sters mesajul inseamna ca macar l-ati citit si sper sa tineti cont de el
cu stima un elev care nu a putut participa la concurs
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Noiembrie 25, 2007, 13:28:54 »

Mesajul tau a fost mutat aici deorece era postat intr-o sectiune gresita a forumuli.

Am blocat subiectul, poti posta in topicul intial urmand link-ul pe care ti l-am dat.

Probabil ca esti nou pe infoarena, incearca sa citesti documentatia si sa postezi in sectiunile  in care se potrivesc topicurile tale Smile.

Acest mesaj este postat intr-o sectiune gresita, iar astfel de topicuri se muta (nu se sterg), lucru ce s-a intamplat si cu topicul tau anterior. Deocamdata va ramane aici acest subiect, dar nu il voi muta decat maine, ca sa nu crezi ca ti l-a sters cineva.

Numai bine!
« Ultima modificare: Noiembrie 25, 2007, 13:36:40 de către Andrei Grigorean » Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
mihai_simion
Strain


Karma: -7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 7



Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Noiembrie 25, 2007, 13:50:37 »

 Ok ma scuzati ma puteti ajuta, spunandu-mi unde sa postez mesaje
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Noiembrie 25, 2007, 13:53:25 »

Pai de exemplu daca vrei sa postezi despre runda concursului preONI de astazi, o poti face in topicul special de feedbak.

Exploreaza si tu putin forumul, ca sa te familiarizezi cat de cat cu sectiunile sale. Cred ca te vei descurca apoi.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
mihai_simion
Strain


Karma: -7
Deconectat Deconectat

Mesaje: 7



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Noiembrie 25, 2007, 14:02:02 »

multumesc , am sa tin cont  peacefingers Embarassed
Memorat
wefgef
Nu mai tace
*****

Karma: 1049
Deconectat Deconectat

Mesaje: 3.008


razboinicu' luminii


Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Noiembrie 26, 2007, 15:27:11 »

Am lipit cele doua subiecte.
Memorat

omului i-au fost date instinctele pentru a supravietui, nu pentru a fi sclavul lor.
fluffy
Echipa infoarena
De-al casei
*****

Karma: 71
Deconectat Deconectat

Mesaje: 146



Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Noiembrie 26, 2007, 15:45:48 »

Nu este prima data cand apare confuzia asta. Cred ca este o problema reala si nu putem sa raspundem doar cu RTFM (oricat de satisfacator ar fi). Trebuie analizate si eventual rescrise explicatiile din macro-urile de inregistrare.
Memorat
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Noiembrie 26, 2007, 17:29:28 »

La prima intrare pe site trebuie sa te astepti sa nu citeasca oamenii.

Se intampla des sa afle cineva de concurs si sa se astepte sa vada cum functioneaza siteul in 5 minute dupa ce a intrat pe el prima data. Probabil trebuie rescrise explicatiile, dar nu o sa ii ajuti pe cei ce nu citesc atent.
Memorat
fluffy
Echipa infoarena
De-al casei
*****

Karma: 71
Deconectat Deconectat

Mesaje: 146



Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Noiembrie 26, 2007, 17:34:04 »

Citat din mesajul lui: Cosmin Negruseri
Probabil trebuie rescrise explicatiile, dar nu o sa ii ajuti pe cei ce nu citesc atent.

Daca explici clar atunci fix pe cei ce nu citesc atent o sa-i ajuti. Cine sapa prin documentatie intelege oricum.
Memorat
wickedman
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 227
Deconectat Deconectat

Mesaje: 670



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #15 : Noiembrie 26, 2007, 22:05:10 »

Nu este prima data cand apare confuzia asta. Cred ca este o problema reala si nu putem sa raspundem doar cu RTFM (oricat de satisfacator ar fi). Trebuie analizate si eventual rescrise explicatiile din macro-urile de inregistrare.

Am rescris deja macro-urile inainte de Happy Coding.  Cred ca explicatiile de acum sunt mult mai bune decat cum erau inainte.

Cauza confuziei la preONI cred ca vine dintr-un paragraf care era scris in pagina rundei 1.
Memorat
coderninu
Strain
*

Karma: 1
Deconectat Deconectat

Mesaje: 26



Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Decembrie 19, 2007, 16:03:53 »

Runda 3   : 20 Ianuarie 2007, Duminica   
Nu trebuia 20 Ianuarie 2008
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines