Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: post-Happy-Coding  (Citit de 2364 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« : Noiembrie 24, 2007, 19:23:16 »

Comentarii la postul http://infoarena.ro/blog/post-happy-coding
Memorat
vivi
Client obisnuit
**

Karma: 41
Deconectat Deconectat

Mesaje: 50



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Noiembrie 27, 2007, 17:16:46 »

Dintre cei care au participat, ar fi interesant de vazut

- Cati dintre cei care s-au inscris au mai trimis si vreo alta problema vreodata pe infoarena. De exemplu eu m-am inscris pentru ca as fi vrut sa particip, dar nu am trimis niciodata o problema pe infoarena, deci probabil faptul ca ma incadrez in categoria 7 este previzibil. Smile

- Care este data la care s-au inscris la Happy Coding cei din fiecare categorie. Ar fi interesant de vazut daca exista vreo corelatie intre asta si categoria la care se incadreaza.

- In zile din intreaga perioada a concursului au trimis rezolvari participantii din fiecare din cele sapte categorii. M-as astepta de exemplu ca cei din categoria 7 sa isi fi trimis cele 0-2 rezolvari in primele zile mai degraba decat in ultimele, caz in care m-as gandi daca nu cumva au fost demotivati de prezenta clasamentului care arata ca in primele doua zile erau multi oameni care deja rezolvasera peste 10 probleme.
Memorat
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Noiembrie 27, 2007, 18:49:05 »

Nu avem inca posibilitatea de a face querieuri asa complicate. Ar fi interesant de facut una, si ma tot gandeam cand am ceva timp liber sa fac ceva de genu asta.

Cat despre clasament, cred ca cei care sunt mai in fata sunt motivati de clasament sa faca mai multe probleme, iar cei din long tail sunt speriati de clasament. Daca nu ar fi clasament deloc cred ca s-ar face mai multe probleme in total, dar primul concurent ar avea mai putine rezolvate.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines