Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: Evaluator  (Citit de 1887 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
pirosl
Strain
*

Karma: -2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 34



Vezi Profilul
« : Februarie 22, 2005, 21:27:32 »

Cum aflu pt ce date de intrare a picat o problema? Adica nu ma ajuta la nimic sa vad ca anumite teste nu au trecut....trebuie sa si vad datele sa incerc sa ma prind ce nu e ok in solutia mea
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1 : Februarie 22, 2005, 22:58:17 »

Citat din mesajul lui: pirosl
Cum aflu pt ce date de intrare a picat o problema? Adica nu ma ajuta la nimic sa vad ca anumite teste nu au trecut....trebuie sa si vad datele sa incerc sa ma prind ce nu e ok in solutia mea


Faptul ca vezi ce teste ti-au picat poti sa consideri ca are scop informativ Smile Cat sa vezi datele de intrare exacte, acest lucru nu e posibil, din motive clare.. nu numai ca nu te ajuta, dar mai rau iti face ca te inveti asa (de exemplu cum e USACO) si in concurs nu-ti da nimeni date de test, decat abia dupa evaluare... deci creeaza-ti niste teste singur, eventual scrie un generator de teste, si descopera niste teste pe care nu merge.  wink
Memorat
rgrig
De-al casei
***

Karma: 46
Deconectat Deconectat

Mesaje: 144



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #2 : Februarie 23, 2005, 16:42:12 »

Citat din mesajul lui: domino
nu numai ca nu te ajuta, dar mai rau iti face ca te inveti asa [...] si in concurs nu-ti da nimeni date de test, decat abia dupa evaluare...


Mai sunt si oameni trecuti de varsta concursurilor care vor doar sa rezolve problemele Wink (si, daca nu ma insel, asta e cazul de fata)
Memorat
domino
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 281
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.340



Vezi Profilul WWW
« Răspunde #3 : Februarie 23, 2005, 17:17:23 »

Citat din mesajul lui: rgrig
Citat din mesajul lui: domino
nu numai ca nu te ajuta, dar mai rau iti face ca te inveti asa [...] si in concurs nu-ti da nimeni date de test, decat abia dupa evaluare...


Mai sunt si oameni trecuti de varsta concursurilor care vor doar sa rezolve problemele Wink (si, daca nu ma insel, asta e cazul de fata)


Da, dar cum scopul principal al site-ului este antrenamentul pentru concursuri nu putem dezvalui datele de intrare...
Memorat
pirosl
Strain
*

Karma: -2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 34



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Martie 08, 2005, 15:05:34 »

rgrig are dreptate Smile. Vreau doar sa rezolv probleme (din pacate nu mai pot sa ma "lupt" pt olimpiada sau kestii de genul asta) - insa tot timpul este loc de invatat Smile. Anyway, inteleg motivele pt care nu dezvaluiti datele de intrare pt testele care pica. Ramane sa-mi dau seama singur ce anume am gresit in implementarea mea, nu?
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines