Pagini: [1]   În jos
  Imprimă  
Ajutor Subiect: TED - talks  (Citit de 7523 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« : Octombrie 23, 2007, 23:08:44 »

Comentarii la postul http://infoarena.ro/blog/ted-talks
Memorat
Marius.Grama
Strain


Karma: 2
Deconectat Deconectat

Mesaje: 2



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : Octombrie 24, 2007, 09:06:51 »

Ambele luari de cuvant ale lui Rosling is interesante. A surprins foarte bine faptul ca oamenii au pareri preconcepute despre semenii lor din alte tari. Spunea niste lucruri si despre obiective in viata... la rece gandind, asa e, banii sunt doar un mijloc de a-ti atinge obiectivele, in schimb sunt o gramada de oameni in jur care schimba aceasta perceptie prin faptul ca se focalizeaza prea mult pe cum sa faca mai multi bani si nu cum sa-i foloseasca pentru a ajunge mai aproape de obiectivele lor reale in viata.

A fost tare finalul la a doua parte... si-a introdus stiletul pana in stomac Smile

La exemplul cu arabii care au multi bani de pe petrol, dar putina cultura m-am gandit si eu mai demult si nu am gasit o explicatie plauzibila. Teoretic cand exista bunastare, poti sa incerci sa-ti satisfaci nevoile de ordin superior....
« Ultima modificare: Octombrie 24, 2007, 09:30:16 de către Marius Grama » Memorat
octav
Strain


Karma: 5
Deconectat Deconectat

Mesaje: 12



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Octombrie 24, 2007, 10:22:39 »

Da, foarte tari discursurile!

Ar fi bine sa mentionezi si site-ul oficial, care le are pe toate si sunt mai usor de navigat Smile
Memorat
marius.candale
Strain


Karma: 0
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Octombrie 24, 2007, 12:46:39 »

 Ok excelent post ...

 Prezentare foarte interesanta ... final filmulet 2007 ... bestial ...  Winner 1st place

 mersi Cosmin ...
Memorat
Cosmin
Echipa infoarena
Nu mai tace
*****

Karma: 351
Deconectat Deconectat

Mesaje: 1.799



Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Octombrie 24, 2007, 22:20:07 »

Da e foarte bun modul de prezentare al lui Rosling, face show. Dar prin faptul ca face show, mesajul transmis cred ca devine mai difuz. De exemplu in al doilea video, desi e interesant finalul cu baioneta, parca se pierde mesajul dorit si ramai cu faptul ca "bai ce nebun e ala, a inghitit baioneta" in loc sa extragi esenta talkului.
Memorat
Pagini: [1]   În sus
  Imprimă  
 
Schimbă forumul:  

Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2013, Simple Machines